نظرسنجی بعد از کنوانسیون جمهوری خواهان؛ کمپین رامنی چندان راضی نیست

منتشرشده: 4 سپتامبر 2012 در Uncategorized
برچسب‌ها:,

دو نظرسنجی بعد از برگزاری کنوانسیون حزب جمهوری خواه نشان می دهد که بر میزان آرای رامنی درمیان آمریکایی ها اضافه نشده است. اولین نظرسنجی که در سطح ملی توسط گالوپ انجام شده تفاوت 1 درصدی در آرای اوباما و رامنی را البته به نفع اوباما (47 به 46) نشان می دهد. تحلیل CBS News را هم بخوانید و ببینید که می گوید میزان استقبال آرای رای دهندگان از رامنی پس از برگزاری کنوانسیون های دو حزب جمهوری خواه و دموکرات کمتر از تمام دوره های پیشین است.

نظرسنجی CNN & ORC هم نتایج مشابهی دارد با این تفاوت که رای اوباما را در میان رای دهندگانی که ثبت نام کرده اند 7% بیشتر از رامنی نشان می دهد. در میان رای دهندگانی که با حتمال بالا در انتخابات شرکت می کنند البته رقابت جمهوری خواهان و دموکرات ها پایاپای است. در عین حال مطابق این نظرسنجی تنها 36% از رای دهندگان ثبت نام کرده گفته اند که بعد از برگزاری کنوانسیون جمهوری خواهان، تمایلشان برای رای دادن به رامنی بیشتر شده است، درحالیکه 46 درصد تمایلشان برای رای دادن به رامنی کمتر شده است. نکته دیگر ناامیدکننده برای رامنی این است که 56 درصد از اینها گفته اند که جمهوری خواهان بیش از حد معمول به انتقاد از اوباما پرداخته اند (+ تحلیل سی ان ان).

نظرسنجی گرویس هم که در فلوریدا یعنی همان ایالتی که کنوانسیون جمهوری خواهان در آن برگزار شده است مبین آن است که این swing State (یعنی ایالتی که زمانی به جمهوری خواهان و زمانی هم به دموکرات ها رای می دهد) همچنان تفاوت آرای میان دو کاندیدا کمتر از 3% است، یعنی همچنان جزو ایالت هایی است که در طبقه بندی انتخابات امسال toss-up نامیده می شوند. میزان آرای افرادی که هنوز تصمیم نگرفته اند به کدام یک از دو کاندیدا رای دهند هم تقریبن 5% است و البته 2.3% از آنهایی که تصمیم نگرفته اند که از کدام کاندیدا حمایت کنند علاقه شان را به کاندیدای لیبرترین ها، یعنی گری جانسون ابراز کرده اند.  رای اوبا و رامنی در فلوریدا بر اساس این نظرسنجی48 به 46.7 به نفع رامنی است.

کمپین رامنی در عین حال از 100 میلیون دلاری خبری داد که در ماه آگوست جمع کرده است. از ماه May کمپین رامنی توانسته است در میزان پولی که در هر ماه جمع می کند از کمپین اوباما پیشی بگیرد. هرچند در کل دوره انتخابات کمپین اوباما بیشتر پول جمع کرده است (اینجا).

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s