کنگره جمهوری خواهان: یک رئیس جمهور + 3 کاندیدای بالقوه ریاست جمهوری

منتشرشده: 31 آگوست 2012 در Uncategorized
برچسب‌ها:, ,

این ویئو را ببنید. کلینت استیود در حمایت از کاندیداتوری میت رامنی در کنوانسیون جمهوری خواهان خطاب به یک صندلی خالی – که نقش اوباما را ایفا می کند – صحبت  و جملات تقریبن توهین آمیزی را هم بیان می کند. اتفاقی که دیشب به صورت گسترده در تمام شبکه های خبری پخش شد و حتی از جهاتی صحبت های میت رامنی در پذیرش رسمی کاندیداتوری و مارک روبینیو سناتور لاتین تبار فلوریدا و از نسل جدید رهبران جوان حزب محافظه کار را تحت تاثیر قرار داد ( اسم مارک روبینو را خوب به خاطر بسپارید، او می تواند کاندیدای ریاست جمهوری سال 2016 جمهوری خواهان در صورت شکست میت رامنی در انتخابات امسال باشد). کمپین اوباما می تواند از صحبت های کلینت استیوود در کم کردن از اهمیت خبری سخنرانی میت رامنی و مارک روبینیو – به خصوص به دلیل اینکه او از یک خانواده لاتین تبار و مهاجر می آید – بکاهد. طبق نظرسنجی ها، لاتین تبارها در انتخابات امسال اوباما را بر رامنی ترجیح می دهند.

میت رامنی در پذیرش نهایی کاندیداتوری حزب جمهوری خواه تلویحن مشابه رونالد ریگان در مناظره ای که با جیمی کارتر داشت گفت که این رئیس جمهور – اوباما – نمی تواند بگوید که ما امروز از 4 سال قبل بهتر هستیم. اشاره رامنی به صحبت های اوباماست که بخشی از مشکلات امروز را ناشی از دولت قبل می داند و قول می دهد که در 4 سال آینده وضع بهتر از این خواهد بود (+). میت رامنی در عین حال از ایجاد 12 میلیون شغل در دوران ریاست جمهوری اش گفت و اینکه او می داند چگونه اقتصاد آمریکا را هدایت کند. ضمن آنکه برخلاف تبلیغاتی که او را ضد زنان و مخالف قوانین مهاجرتی می دانند او سابقه استفاده از زنان در کابینه ایالتی اش – در ماساچوست – را دارد.

در میان سخنرانان کنگره جمهور خواهان در روز چهارشنبه در تمپا، صحبت های کاندی رایس (+)، وزیر امور خارجه دولت دوم بوش پسر و جان مک کین، کاندیدای جمهوری خواهان در انتخابات سال 2008 هم در حمایت از میت رامنی برای او اهمیت زیادی داشت (کاندی رایس هم یکی از گزینه های احتمالی کاندیداتوری جمهوری خواهان برای انتخابات آینده است. هم اسم مارک روبینیو و هم کاندی رایس در میان کاندیداهای معاونت ریاست جمهوری رامنی در انتخابات امسال مطرح بود). نکته جالب مرتبط به سخنرانی مک کین، کنسل شدن مصاحبه شبکه خبری فاکس نیوز با سارا پالین – معاون پیشنهادی ریاست جمهوری مک کین در سال 2008 -بود که خبر آن را پالین در صفحه فیس بوک خودش منتشر کرد. گفته شد دلیل این امر احتمال تحت تاثیر قرار گرفتن صحبت های مک کین در حمایت از رامنی توسط سارا پالین باشد که برخی از جمهوری خواهان، ضعف های مفرط او در انتخابات سال 2008 را در شکست خود دخیل می دانند. هرچند فاکس نیوز این امر را تکذیب کرد و گفت حذف مصاحبه به پالین به دلیل کاهش زمان برگزاری کنگره جمهوری خواهان از 4 به 3 روز بود که در نتیجه طوفان آیساک پیش آمد. ( فیلم Game Change در مورد کمپین مک کین در سال 2008 و حواشی مربوط به انتخاب سارا پالین و گاف های وحشتناک او).

و در نهایت صحبت های پل رایان، کاندیدای معاونت ریاست جمهوری، که رک و تند و صریح صحبت می کند و البته همین هم یکی از مزیت های سخنرانی های اوست. اهمیت صحبت های امسال او در تشریح طرح بیمه های درمانی و همینطور برنامه های اقتصادی اوباما و انتقادهای مستقیم در مورد آنها بود (+) و (+) و (+). هرچند به اعتقاد این مقاله صحبت های آقای رایان، خالی از دروغ وتحریف واقعیت های تاریخی هم نیست. رایان هم می تواند یکی از گزینه های مطرح کاندیداتوری جمهوری خواهان برای انتخابات سال 2016 در صورت شکست رامنی در انتخابات امسال باشد (+).

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s