زنانی جمهوری خواهی که به اوباما رای می دهند

منتشرشده: 27 آگوست 2012 در Uncategorized
برچسب‌ها:, ,

این ویدئو را ببنید و توضیحاتش را بخوانید. کمپین اوباما ویدئویی منتشر کرده از زنانی که به صورت سنتی از حامیان جمهوری خواهان بوده اند اما این بار قصد دارند به اوباما رای بدهند. در این ویدئو هم کمپین اوباما، برنامه های درمانی میت رامنی و پل رایان را در مورد زنان مورد انتقاد قرار می دهند.

مانند همه جای دنیا موضوع زنان یکی از مهمترین موضوعات انتخاباتی است؛ به خصوص وقتی رقبای انتخاباتی در برخی مسائل مرتبط با زنان دیدگاه های متفاوتی داشته باشند و آن را هم بیان کنند. در انتخابات سال 2012 زنان – و البته جوانان – بیشتر باراک اوباما را ترجیح می دهند؛ این را تمام نظرسنجی های انتخاباتی تا امروز می گویند. دلیل این امر هم سیاست های سخت گیرانه ای است که جمهوری خواهان نسبت به زنان در موضوعاتی مانند نقش زن در خانواده، حق سقط جنین و جلوگیری از بارداری و موارد مشابه دارند. یکی از انتقادهایی هم که به همسر میت رامنی از سوی دموکرات ها می شود این است که او در زندگی اش کار نکرده و فقط در خانه بچه هایش را بزرگ کرده است. ریک سنتوروم، نامزد جمهوری خواهی که اصلی ترین رقیب رامنی در رقابت های مقدماتی بود هم در مصاحبه ای که با پیرس مورگان در CNN داشت با این سئوال مواجه بود که آیا او از همسرش  است که در خانه بماند و بچه داری کند یا خودش اینگونه ترجیح می داده است.

کمپین رامنی البته تاکنون تلاش هایی برای کاهش این شکاف جنسیتی داشته اما چندان موفق نبوده است. او با وعده تسهیل کسب و کار و تجارت برای زنان کارآفرین سعی می کند از مزیت های اقتصادی خودش به عنوان ابزاری برای اثبات برتری بر اوباما استفاده کند اما به نظر نمی رسد چندان موفق باشد. به خصوص با حضور میشل اوباما به عنوان یکی از محبوب ترین همسران روسای جمهوری در آمریکا. محبوبیت او از باراک اوباما هم بیشتر است. اینجا صفحه زنان کمپین اوباما را ببنید و در اینجا هم به صفحه فیس بوک آنها سری بزنید.

در این پست هم با عنوان «مردان سفیدپوست محافظه کار» در مورد Tea Party نوشته ام و اینکه 60% آن را مردان تشکیل می دهند. پل رایان، کاندیدای معاونت رئیس جمهوری آمریکا در ستاد رامنی، اسطوره Tea Party در رقابت های امسال 2012 است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s