کنوانسیون ملی جمهوری خواهان، آیا ران پال، میت رامنی را به چالش می کشد؟

منتشرشده: 25 آگوست 2012 در Uncategorized
برچسب‌ها:,

آخرین اخبار کنوانسیون دموکرات در شهر تمپا ایالت فلوریدا را که قرار است دوشنبه 27 آگوست 2010 آغاز شود  می توانید در صفحه ویژه پولتیکو دنبال کنید. در عین حال نحوه گزارش های جداگانه Fox News، CNN و CBS را هم از اینجا می توانید پیگیری کنید. هرچند که الان کل برنامه تحت تاثیر طوفان آیساک است که در راه تمپا ست و همین روزها سر می رسد.

پولتیکو در عین حال گزارش داد به نسخه اولیه برنامه جمهوری خواهان GOP Platform که قرار است پس از معرفی رسمی میت رامنی به عنوان کاندیدای حزب جمهوری خواه به صورت رسمی منتشر شود دست یافته است. در این Platform دیدگاه های محافظه کاران در مورد برنامه های خدمات درمانی، مالیات ها، دولت و … ارائه شده است.

نکته مهم دیگر این کنوانسیون، تلاش کمپین رامنی برای تغییر قوانین انتخاب نماینده های حزبی در انتخابات مقدماتی یا انجمن های محلی ایالتی است تا کنترل کاندیدای پیروز بر نماینده ها یا همان delegate ها بیشتر شود. مهمترین دلیل این امر استفاده ران پال از قوانین فعلی برای بدست گرفتن آرای delegate ها در برخی ایالت هاست که رای او در آنها کمتر از یک یا دو رقیب خودش است. به عنوان مثال در ایالت آیوا که میت رامنی و ریک سنتوروم، رقابت خیلی نزدیکی با هم داشتند و در نهایت سنتوروم با اختلاف 34 رای برنده شد، delegate ها تعلق گرفته به سنتوروم 0 است. رامنی هم 5 delegate در اختیار دارد در حالیکه ران پال که تقریبن 4000 رای (3%) کمتر بدست آورده، 22  delegate به خودش اختصاص داده است ( این گزارش جالب را حتمن بخوانید). برای بررسی آرای نمیانده های حزبی کاندیداهای جمهوری خواه به تفکیک هر ایالت هم  اینجا را نگاه کنید. ران پال در البته به احتمال زیاد فرصت این را نخواهد داشت تا انتخاب نهایی رامنی توسط کنوانسیون را به چالش بکشد و حتی سخنرانی داشته باشد، اما او قصد دارد به طرق مختلف بر کنوانسیون امثال تاثیر بگذارد. طرفداران رامنی در عین حال از این هراس دارند که عدم تغییر قوانین تعیین delegate حتی می تواند احتمال به چالش گرفتن رامنی در سال 2016 را (در صورت پیروزی وی در انتخابات و بدست گرفتن ریاست جمهوری) با مشکل مواجه کند. آخرین بار تد کندی سناتور ایالت ماساچوست بود که کاندیداتوری جیمی کارتر را در کنوانسیون دموکرات ها در سال 1980 به چالش گرفته بود. هرچند موفق نشد.

به صفحه ران پال برای انتخابات ریاست جمهوری 2012 هم سر بزنید. در این ویدئو هم او از برنامه سخنرانی روز یکشنبه اش در دانشگاه (USF (University of South Florida می گوید.

تکمیلی: برنامه اولین روز کنوانسیون جمهوری خواهان که قرار دونشبه بعد از ظهر آغاز شود به دلیل طوفان «آیساک» کنسل شد (+).

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s