رای رامنی در میان آمریکایی های آفریقایی تبار: فقط 0 %

منتشرشده: 24 آگوست 2012 در Uncategorized
برچسب‌ها:, ,

خب البته اینکه در نظرسنجی NBC/Wall Street Journal رای میت رامنی در میان آمریکایی های آفریقایی تبار که به اصلاح African American نامیده می شوند 0% عنوان شده به این معنی نیست که هیچ کس در میان اقلیت سیاه پوستان آمریکایی به رامنی رای نداده است. بلکه می تواند اینگونه تلقی شود که رای او در بازه نظرسنجی بالا خیلی کم بوده است. و البته این هم چندان عجیب نیست، چون رای جان مک کین در میان آمریکایی های آفریقایی تبار هم تنها 4% بود.

در عین حال گزارش این نظرسنجی از برتری 4 درصدی اوباما بر رامنی – حتی پس از انتخاب پل رایان – خبر می داد که برای کمپین اوباما امیدوار کننده است، هرچند فاصله رای 8 درصدی او در Swing State ها (ایالت هایی که زمانی به دموکرات ها و زمانی هم به جمهوری خواهان رای می دهند) به 3% رسیده که این یکی خبر خوبی نیست. مطابق سایر نظرسنجی ها هم در اوباما در میان زنان، جوانان و لاتین تبار ها رای بیشتری از رامنی دارد. رامنی اما رای سفیدپوستان، سالمندان و ساکنین مناطق غیر شهری را بدست خواهد آورد.

نکته مهم این نظرسنجی برای کمپین رامنی موافقت 22 درصدی با رایان و مخالفت 23 درصدی با اوست که اصلن خوشایند جمهوری خواهان نیست. به عبارت دیگر مقبولیت انتخاب رایان (1-) است. مقبولیت تجمعی جو بایدن در سال 2008 به میزان 8+ و سارا پلین هم 9+ بود. در سال 2004 هم جان ادواردز پس از انتخاب به عنوان کاندیدای معاونت رئیس جمهوری توسط جان کری، مقبولیت تجمعی 21+ را داشت و حالا رایان با 1- چندان نشانه خوبی را برای کمپین رامنی بیان نمی کند (این گزارش در مورد دیدگاه های متفاوت در مورد مقبولیت یا عدم مقبولیت رایان را بخوانید).

در عین حال گزارش یک نظرسنجی دانشگاهی در پنسیلوانیا هم نشان می دهد که حتی بعد از انتخاب پل رایان به عنوان کاندیدای معاونت رئیس جمهوری، محبوبیت اوباما با 49% از رامنی با 40% بیشتر است. به نظر می رسد که کل آرای الکترال این ایالت که 20 رای است به اوباما خواهد رسید و این البته چندان عجیب هم نیست. هم در سال 2008 و هم در سال های 2004 و 2000 هم دموکرات ها آرای پنسیلوانیا را بدست آورده بودند.

با همه اینها این مقاله آقای کارل رو، استراتژیست جمهوری خواهان، را بخوانید. به نظرسنجی های گالوپ اشاره می کند و می گوید بین 6 تا 8 درصد هنوز کاندیدای خود را انتخاب نکرده اند و 24 درصد هم گفته اند که هنوز تصمیم نگرفته اند یا ممکن است نظرشان را تغییر دهند. برای رقابت نزدیکی در سطح رقابت های ریاست جمهوری سال 2012، این گروه مهمترین جمعیت هدف را تشکیل می دهند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s