انتخابات آمریکا، پول ها برای چه کسانی جمع می شوند؟

منتشرشده: 8 آگوست 2012 در Uncategorized
برچسب‌ها:, ,

برای اولین بار در ماه آوریل بود که کمپین رامنی در جمع کردن هزینه های انتخاباتی به کمپین اوباما خیلی نزدیک شد. تفاوت این دو در آوریل 3 میلیون دلار بود که اوباما بیشتر جمع کرده بود. بعد از ان در ماه های می، جون و جولای کمیپن رامنی به ترتیب 16، 35 و 26 میلیون دلار از اوباما توانست بیشتر پول جمع کند که این موضوع برای کاندیدای ریاست جمهوری که خودش رئیس جمهور است برای اولین بار در تاریخ آمریکا اتفاق می افتاد.

ماشین پول جمع کنی اوباما در سال 2008، تجربه بی نظیری را پشت سر گذاشت که باعث شد حتی در رقابت های مقدماتی دموکرات ها، اوباما به لطف تبلیغات اینترنتی بتواند از هیلاری کلینتون که کاندیدای پیروز تلقی می شد، بیشتر پول جمع کند و این امر البته در رقابت نهایی با جان مک کین هم ادامه پیدا کرد. حجم عظیمی از برتری اوباما در سال 2008 مدیون پول هایی یود که توسط افرادی تامین شد که کمتر از 100 یا 200 دلار به کمپین او کمک کرده بوده اند. مشابه این کار را البته در سال 2004، ستاد جرج بوش و تیم تبلیغاتی فوق العاده او توسط «کارل رو» انجام دادند. هرچند تاکید «رو» و دوستانش در سال 2004 بیشتر بر نامه های مستقیم به مردم و درخواست پول از آنها بود، در 2008 اما کمپین اوباما حجم عظیمی از منابع مالی خودش را از طریق تبلیغات آن لاین بدست آورده بود.

با اینحال در رقابت های امسال ریاست جمهوری و با ظهور دوران Super PAC ها که برای اولین بار در تاریخ آمریکا اجازه تبلیغات با منابع مالی نامحدود را پیدا کردند، ورق بازی برگشته است. کمپین اوباما هفته گذشته ای میلی را فرستاده بود که در آن با مقایسه 188,679 نفری که به طور متوسط 53 دلار به کمپین کمک کرده بودند، کل رقم کمک مالی آنها را با 10 میلیون دلاری که شلدون ادلسون کازینو دار به کمیپن رامنی در ماه جون کمک می کرد برابری داشت. 1 = 188679. پولتیکو هم مقاله ای منتشر کرده و از قول خانمی به نام Susan Daole که ماه گذشته 100 دلار به کمپین اوباما کمک کرده بود آورده است او می خواهد در انتخابات تاثیرگذار باشد، حتی به اندازه 100 دلاری که توانایی مالی آن را دارد. با اینحال کمپین اوباما به 100 هزار تا از این Susan ها احتیاج دارد تا با آقای ادلسون برابری کند. حالا غیر از اینکه برادران Kock یا فردی مانند Karl Rove ماشین پول جمع کنی جمهوری خواهان هستند.

در اینجا و اینجا البته می توانید لیست پولدارهای جمهوری خواه و دموکرات را که به دو کمپین رامنی و اوباما کمک می کنند ببینید. پول داران جمهوری خواه به مراتب پول های بیشتری را صرف انتخابات ریاست جمهوری در سال 2012 کرده اند. تفاوت نفر اول جمهوری خواهان و نفر اول دموکرات ها، بیشتر از 32 میلیون دلار است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s