چه کسی دروغ می گوید؟ رامنی یا اوباما

منتشرشده: 18 ژوئیه 2012 در Uncategorized
برچسب‌ها:, ,

یکی از مهمترین جنبه های رقابتی انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا تاکید بر نقاط ضعف رقیب است و ارتباط آن به دغدغه های اصلی آمریکاییان است.

کمپین اوباما با توجه به وضعیت اقتصادی و نرخ بالای بیکاری در کشور، رامنی را متهم می کند که در ضمن مسئولیتش در شرکت Bain Capital از سیاست هایی حمایت می کرد که به انتقال شغل در جاهایی غیر از آمریکا از قبیل چین که نیروی کار در آنجا ارزان است منجر می شد. (ویدئو) پاسخ کمپین رامنی به این انتقاد دموکرات ها اما هرچند هوشمندانه است اما یک نکته مهم دارد.

کمیپن رامنی یک تبلیغ تلویزیونی با عنوان No Evidence  منتشر کرد و ضمن آنکه کمپین اوباما را به دروغ گویی متهم نمود ادعا کرد که شواهدی مبنی بر اینکه رامنی از انتقال شغل به خارج از آمریکا حمایت کرده باشد وجود ندارد:

There was no evidence that Mitt Romney shipped job overseas

یعنی هیچ مدرکی وجود ندارد که رامنی در انتقال شغل به خارج از آمریکا مشارکت داشته است.

این ادعای کمپین رامنی است که شاید در ظاهر درست باشد اما نکته آن این است که کمپین رامنی نمی گوید که او به انتقال شغل در جایی خارج از آمریکا کمک نکرده است. این تبلیغ می گوید که هیچ شواهدی بر این ادعا وجود ندارد. به بیان بهتر یک نتیجه منطقی از این ادعا آن است که ممکن است رامنی این کار را کرده باشد اما مدرکی برای آن وجود ندارد و کمپین رامنی تنها بر این نکته تاکید دارد که مدرکی هنوز بر این ادعا وجود ندارد تا اگر یک زمانی طرفداران اوباما مدرک قابل قبولی ارائه دادند متهم به دروغ گویی نشده باشد.

انتقال شغل به خارج از آمریکا به معنی از دست رفتن فرصت شغلی برای آمریکایی ها در داخل کشور است و دلیل آن که شرکت های خصوصی بسیاری از شغل هایی را که به تخصص بالا احتیاج ندارند به خارج از این کشور انتقال می دهند اینست که نیروی کار در آنجاها ارزان تر است و قوانین خاص مرتبط با آمریکایی ها هم در خارج از این کشور آنها را با محدودیت مواجه نمی کند.

رامنی در عین حال در این تبلیغ تلویزیونی اوباما را متهم می کند که در دوران رقابت درون حزب دموکرات در سال 2008 با هیلاری کلینتون، ادعاهای دروغ مشابهی در مورد کلینتون هم مطرح کرده بود که با واکنش هیلاری مواجه شد.

 

دیدگاه‌ها
  1. […] است و این هم البته هوشمندی کمپین اوباما را می رساند. (اینجا را هم […]

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s