برنامه اوباما: «ویرجینیا» را ببر، با احتمال بسیار زیاد رئیس جمهور می شوی

منتشرشده: 16 ژوئیه 2012 در Uncategorized
برچسب‌ها:, ,

یک منبع خیلی خوب برای کسانی که انتخابات آمریکا را دنبال می کنند و می خواهند بدانند که هر یک از دو رقیب دموکرات و جمهوری خواه در چه ایالت هایی پیروز مطلق هستند و در کجاها باهم رقابت نزدیکی خواهند داشت.

این طرح نقشه آمریکا با کلیک بر روی هر ایالت گزارشی از آرای الکترال آن ایالت و آخرین نظرسنجی درون ایالتی بین اوباما و رامنی، نرخ بیکاری، درآمد سرانه، نرخ بدهی های پرداخت نشده و قیمت بنزین به ازای هر گالن ارائه می شود. این شاخص ها بیانگر وضعیت اقتصادی ایالت و معیارهایی هستند که رای دهندگان بر اساس آنها (با توجه به وضعیت نامناسب اقتصادی در آمریکا) رای می دهند. در عین حال در هر ایالت مشخص است که در انتخابات سال های 1996، 2000، 2004 و 2008 به چه کاندیدایی رای داده اند.

فعلن که اوباما با آرای الکترال پیش ینی شده 221 رای از رامنی با 170 رای جلو است. اما برنده انتخابات به 270 رای الکترال نیاز دارد. امری که در ظاهر بدست آوردن آن برای اوباما راحت تر است اما او به دلیل وضعیت اقتصادی آمریکا و افرایش نرخ بیکاری به نسبت سال 2008 در اکثر Swing State ها (ایالت هایی که گاهی به دموکرات ها و گاهی به جمهوری خواهان رای می دهند) رامنی را به عنوان یک چالش می بیند که پیروزی بر او مانند پیروزی بر مک کین در سال 2008 خیلی راحت نخواهد بود.

این هم یک مقایسه تحلیلی جالب از آرای Swing State ها و توضیح اینکه اوباما با پیروزی در چه ایالت هایی دیگر به رای بقیه ایالت ها نیاز ندارد و رئیس جمهور خواهد شد. او اگر ویرجینیا و کلورادو را ببرد به احتمال خیلی بالا رئیس جمهور خواهد شد و به رای اوهایو، نوادا و حتی فلوریدا هم نیاز نخواهد داشت. اما شکست در ویرجینیا اوباما را در شرایط سخت تری قرار می دهد. شاید هم به همین دلیل است که کمپین اوباما تمرکز تبلیغاتی خود را بر ویرجینیا متمرکز کرده است.

نکته مهم این انتخابات برای اوباما اما در اینجاست که او در ماه جون برای دومین ماه متوالی نسبت به رامنی پول تبلیغاتی کمتری جمع کرد و این امر تاکنون به این صورت برای یک رئیس جمهور در آمریکا سابقه نداشته است. هرچند اوباما در کل رقابت ها از رامنی بیشتر پول جمع کرده است؛ به خصوص زمانی که جمهوری خواهان در رقابت های درون گروهی برای تعیین کاندیدای نهایی، پول های خود را در اختیار کاندیداهای مختلف قرار می دادند؛ اما کمپین اوباما از اینکه در دو ماه گذشته از رامنی عقب مانده در ظاهر چندان هم راضی نیست.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s