100 روز اول ریاست جمهوری در مصر: میراث «FDR» آمریکایی به «مرسی» مصری رسید

منتشرشده: 2 ژوئیه 2012 در Uncategorized
برچسب‌ها:,

این صفحه فیس بوکی حامیان محمد مرسی، رئیس جمهور مصر است که گفته اند 100 روز اول او را به دقت بررسی می کنند تا ببیند که تا  چه حد به تعهداتش در دوران انتخابات، پای بند خواهد بود. و این هم البته صفحه اینترنتی که برای همین منظور با عنوان morsimeter.com راه انداخته اند. البته ابتکار چنین کاری با طرفداران اوباما پس از پیروزی او در انتخابات سال 2008 بود. این هم یک وبلاگ در همین مورد.

سنت بررسی 100 روز اول ریاست جمهوری برای رئیس جمهور جدید، به Franklin D. Roosevelt که 32 امین رئیس جمهور آمریکاست، بر می گردد که از سال 1933 تا 1945 و بیشتر از هر رئیس جمهور دیگری بر کشور ریاست کرد. او را که به صورت مخفف FDR می نامند به این دلیل در تاریخ روسای جمهوری آمریکا تحسین می کنند که کشور را از رکود اقتصادی وحشتناک آغاز دهه 30 میلادی نجات داد و شروع کارش را هم با برنامه هایی که در 100 روز اول ریاست جمهوری اش اعلام نمود آغاز کرد. هرچند اهمیت همین 100 روز بیشتر در یک هفته اول آن است ( از نطق پیروزی تا اولین گزارش هفتگی رادیویی که سنت روسای جمهوری آمریکاست).

بعد از او، 100 روز اول تمام روسای جمهور آمریکا توسط رسانه ها بررسی می شود و به عنوان یک معیار برای طول دوره ریاست جمهوری اش مورد استفاده قرار می گیرد؛ به طوریکه حتی کاندیداهای ریاست جمهوری در تبلیغات انتخاباتی خود، گزارشی از برنامه های 100 روز اولشان هم ارائه می دهند. این ویدئوی رامنی در ایالت ویرجینیا را ببینید که توضیح می ده در 100 روز چگونه برای مردم این ایالت شغل ایجاد می کند و از بدهی ها خواهد کاست. مشابه همین ویدئو در Swing States (ایالت هایی که گاهی به دموکرات ها و گاهی به جمهوری خواهان رای می دهند) منتشر شده است. اینجا و اینجا و اینجا (ویدئوهای کوتاه 30 ثانیه ای، شروع مشابه در ردکردن طرح بیمه درمانی اوباما و خیلی خلاصه ارائه گزارشی از برنامه هایی که برای ایالت دارد). در تمام این ویدئوها بر اهمیت ایجاد شغل تاکید می شود؛ دلیل آن هم این است که نرخ بیکاری در همه این ایالت ها به نسبت سال 2008 بیشتر شده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s