اوباما در آمریکا عجز و لابه کرد، مصلحی در ایران خبر دار شد

منتشرشده: 27 جون 2012 در Uncategorized
برچسب‌ها:,

یک بار سر کلاس درس تبلیغات سیاسی در رشته ارتباطات دانشگاه علامه، دکتر محسنیان راد سئوالی مطرح کرد که جواب آن خودش یک دنیا تحلیل بود. او از ما پرسید که آیا می دانید انگلیسی ها راجع به کدام یک از دشمنانشان، خاطرات و کتاب های زیاد منتشر کرده اند و البته خودش جواب داد ناپلئون بناپارت؛ چون بزرگ کردن دشمن شکست خورده، تو را بزرگ می کند و ناپلئون آن قدر بزرگ بود که وقتی انگلیسی ها او راشکست دادند با تکرار خاطرات تاریخی در واقع می خواستند بگویند که ما خیلی بزرگیم.

من در عین حال به یاد بهترین و یکی از مرجع ترین کتاب های راجع به ناپلئون افتادم که توسط ی. و تارله نوشته شده بود که البته او روسی است و ناپلئون در جنگ با روسیه پس از آنکه ورسای را هم فتح کرد در سرمای جانسوز روسیه مجبور به عقب نشینی شد و داستان های شکست های بعدی او هم از همین روسیه آغاز گردید. روس ها هم مانند انگلیسی ها با ذکر نبوغ نظامی ناپلئون می خواستند بگویند نابغه را شکست داده اند.

حالا این شده است حکایت مسئولان جمهوری اسلامی در تمام 32-33 سال گذشته و اینکه همه چیز را با متر و معیار آمریکا می سنجند. یعنی وقتی می خواهند بگویند ما قوی هستیم می گویند از آمریکایی ها بهتریم، وقتی می خواهند بگویند که ارتش ایران (البته منظورم سپاه است) ارتش های دنیا را زمین گیر می کند، می گویند می رویم آمریکایی ها را لت و پار می کنیم و …

آخرین آن هم حکایت وزیر اطلاعات است که رفته در مجلس و آنجا گفته قدرت اطلاعاتی ایران آن قدر بالاست که چندین بار اوباما اظهار عجز و ناتوانی کرده است. البته ما بخیل نیستیم و ان شاالله سربازان گمنام امام زمان خیلی هم خوب، اما آقای وزیر می شود بگوید چه جوری از عجز و لایه اوباما خبر دار شده؟ در ثانی مگر اینهمه نمی گوییم که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، خب طرف که غلطی نمی تواند بکند، دیگر عجز و لابه اش به چه کار تو می آید؟

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s