اوباما جلوتر است، رامنی هم نزدیک می شود

منتشرشده: 24 جون 2012 در Uncategorized
برچسب‌ها:,

آخرین نظرسنجی AP-GFK نشان می دهد که اوباما با 47 درصد از رامنی با 44 درصد آرا جلوتر است و 56 درصد هم اعتقاد دارند که او دوباره رئیس جمهور خواهد شد. هرچند به نظر می رسد آرای رامنی به خصوص در میان جمهوری خواهان نسبت به قبل بیشتر است و آنها در حمایت از رامنی جدی تر شده اند. از میان بزرگ سالان 40 درصد گفته اند که وضعیت اقتصادی آنها از 4 سال قبل بدتر است و 60 درصد از همین افراد به رامنی رای خواهند داد.

اوباما اگرچه با رضایت 49 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی رو به روست که فعالیت او را به عنوان رئیس جمهور قابل قبول می دانند اما 55 درصد هم معتقدند که اوباما در مواجه با مشکلات اقتصادی موفق نیست.

در عین حال نظرسنجی Quinnipiac University نشان می دهد که اوباما در ایالت فلوریدا که به عنوان یک Swing State (یعنی ایالتی که زمانی به جمهوری خواهان و زمانی هم به دموکرات ها رای می دهد) شناخته می شود از رامنی 4 درصد پیش است. نظرسنجی ماه قبل این دانشگاه از جلوتر بودن رامنی به میزان 6 درصد در این ایالت گزارش می داد.

در عین حال شکاف نژادی، جنسی و سنی هم در انتخابات امسال کم نیست (+). در حالی که آرای رامنی در میان سفیدپوستان و مردان بالاتر از اوباماست، زنان، جوانان، لاتین تبارها و سایر غیر سفیدپوستان، اوباما را ترجیح می دهند. یک دلیل ترجیح اوباما بر رامنی در میان لاتین تبار ها، قانون جدید مهاجرت است که توسط اوباما ارائه شده و تحت شرایطی به مهاجران غیرقانونی اجازه می دهد که در آمریکا بمانند. جمهوری خواهان البته با این امر شدیدن مخالف هستند. هرچند سناتور مارکو روبیو، که سناتور جوان جمهوری خواه از ایالت فلوریدا و دارای تباری کوبایی است، از برنامه های مهاجرتی رامنی دفاع می کند. روبیو، یکی از کاندیداهای پست معاونت رئیس جمهور جمهوری خواهان در انتخابات امسال هم هست.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s