انتخابات آمریکا: اقتصاد، کار و دیگر هیچ

منتشرشده: 19 جون 2012 در Uncategorized

دو کمپین اوباما و رامنی در انتخابات امسال آمریکا هر دو یک واقعیت را خوب می دانند: انتخابات سال 2012 را کسی می برد که بتواند مردم آمریکا را قانع کند توان اداره بهتر کشور از لحاظ اقتصادی و ایجاد شغل را خواهد داشت.

با این حال هم اوباما و هم رامنی برای قانع کردن مردم راه چندان ساده ای ندارند. تاکید کمیپن رامنی بر این است که اوباما 4 سال رئیس جمهور بود و هنوز نرخ بیکاری در آمریکا 8% و شغل هایی که هر ماهه ایجاد می شود از پیش بینی ها خیلی کمتر است.

کمپین اوباما البته بازی را از آن طرف می خواند و می گوید که اگرچه اقتصاد الان خوب نیست، اما رئیس جمهور کشوری را تحویل گرفت که در آن هر روز شغل کم می شد و افراد بیشتری بیکار می شدند. در دوران اوباما اگرچه اقتصاد خوب نیست، اما حداقل شغل ایجاد می شود؛ هرچند میزان آن از پیش بینی ها کمتر است. در عین حال کمپین اوباما یک مزیت رقابتی بر کمپین رامنی دارد: میت رامنی در دورانی که فرماندار ایالت ماساچوست بین سال های 2003 تا 2007 بود، این ایالت از لحاظ ایجاد شغل رتبه 47 ام را در میان 50 ایالت داشت و میزان بدهی های آن هم در کل ایالت های آمریکا از همه بیشتر بود.

ویدئوی های پایین را ببینید که چگونه این دو کمپین از نقاظ ضعف یکدیگر به عنوان برنامه تبلیغاتی خود استفاده می کنند:

http://www.youtube.com/watch?v=sfcF-HaaPLk&feature=youtu.be

اولین ایالت در بدهی و 47 امین در ایجاد شغل: این است توانایی اقتصادی رامنی؛ برنامه های اقتصادی رامنی در ماساچوست جواب نداد و در کل آمریکا هم جواب نمی دهد. (+) طرفداران رامنی او را به عنوان یک مدیر اقتصادی موفق معرفی می کنند که توانایی اداره جامعه را دارد. تیم اوباما هم با توجه به اینکه می داند رامنی از لحاظ اقتصادی مدیر موفقی بوده است، می گوید که درست است که رامنی مدیر موفقی است اما برای خودش و اطرافیانش. با این تم تبلیغاتی است که به سراغ سابقه کاری او در ایالت ماساچوست می رود و می گوید که او چون در ماساچوست موفق نبود، به عنوان رئیس جمهور در واشنگتن هم موفق نخواهد بود.

http://www.youtube.com/watch?v=JwsHRHPcSSU&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=s9Yqj3tvcQc&feature=youtu.be

در این دو تا هم کمپین رامنی بر ضعف اوباما در ایجاد شغل برای طبقه متوسط آمریکا تاکید دارد. در عین حال کمپین رامنی یکی از صحبت های اوباما را که گفته بود بخش خصوصی در وضعیت خوبی قرار دارد The Private Sector is Doing Fine در هر دو این دیدئوها و البته در ویدئوی های دیگر تکرار می کند تا به اوباما بگوید که نه آقای رئیس جمهوری، ما در وضعیت خوبی نیستیم.

ویدئوی پایین را هم ببینید که در راستای همان تاکید بر نقاط ضعف طرف مقابل است و البته توسط کمپین اوباما ارائه شده است. مضمون کلی ویئدو همان است که رامنی در ماساچوست موفق نبود، پس در کل آمریکا هم موفق نخواهد بود. در اینجا البته کمپین اوباما از صحبت های رامنی مبنی بر کم کردن تعداد افراد پلیس، معلمان و آتش نشان ها گفته است. کمپین اوباما در ویدئو می گوید که او این کار را در ماساچوست هم انجام داد و البته ماساچوست ناامن تر و کثیف تر شد. در انتها باز هم تاکید می کند که او نمی تواند آمریکا را اداره کند چون در ماساچوست موفق نبوده است.

http://www.youtube.com/watch?v=9ZmHiznewM8&feature=youtu.be

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s