خاطرات روزانه، 17 خرداد 88: اعلام مسیرهای برنامه زنجیره انسانی در تهران و 139 شهرستان

منتشرشده: 6 جون 2012 در Uncategorized

1 شنبه 88.03.17

صبح رفتم جلسه با دکتر تاجیک، افراد دیگری از ستادهای مختلف هم بودند. در مورد برنامه های ستاد صحبت کردم و همینطور برنامه زنجیره انسانی که قرار است فردا برگزار شود.

با جاوید فخریان در مورد نحوه برگزاری برنامه زنجیره سبز در فضای مجازی صحبت کردم. پیشنهاد داشت برنامه آن لاین هم داشته باشیم. بنر سایت را برایش فرستادم تا در کلوب، آن هایی که نمی توانند در خیابان حضور پیدا کنند در فضای آن لاین باشند.

به شهاب زنگ زدم برای برنامه فردا صحبت کنیم، گفت که قرار است برود ایلام. یک گزارش کامل به او دادم و نمودار پیشرفت کار (نمودار s) را که بر اساس برنامه ریزی CPM برای همه پروژه تهیه می کنیم برایش ای میل کردم. این تنها برنامه ای است که ما در طول اجرا، هیچ وقت برنامه واقعی از برنامه زمان بندی شده، عقب نیفتاد. حالا فردا کند فردا هم خوب برگزار شود. شهاب تشکر کرد و در مورد تایید صلاحیت بچه های ستاد 88 به عنوان ناظران صندوق ها گفت و اینکه اکثر بچه ها رد صلاحیت شده اند و نمی توانیم در سر صندوق ها حضور داشته باشیم. زنگ زدم به میثم عنقائی در مورد کمیته صیانت از او پرسیدم، او هم تایید کرد که ماها همه رد صلاحیت شده ایم، ضمن اینکه جواب خیلی های دیگر هنوز نیامده است. میثم از اخباری مبنی بر احتمال کمبود چاپ تعرفه های رای گیری گفت و اینکه کمیته صیانت به این موضوع اعتراض کرده است. ضمن اینکه اخباری هم وجود دارد در مورد قطع اینترنت و تلفن ها در روز جمعه. دولت البته این موضوع را تکذیب کرد. میثم گفت که مطمئن است روند اعلام و تایید ناظران سر صندوقی ستاد موسوی، توسط وزارت کشور تا روز پنجشنبه هم حل نمی شود. این مشکل را قبلن و در انتخابات گذشته هم داشتیم.

با سعید نورمحمدی تماس گرفتم برای برنامه استان ها. قرار شد بچه های استان ها از برنامه زنجیره، یک گزارش خبری تهیه کنند و به همراه عکس ها برای انتشار بفرستند. سعید از برنامه فردای ستاد احمدی نژاد در مصلی هم گفت. نگران بود که در برنامه تداخل به وجود بیاید. هرچند آنها کمی از ما دور هستند، اما بعد از مراسم به ما بر می خورند.

خبر برنامه زنجیره انسانی هم امروز در تمام سایت ها و روزنامه ها اعلام شد. دکتر امین زاده هم با یاری مصاحبه کرد و از برگزاری این برنامه در فردا 18 خرداد از ساعت 5 تا 7 بعد از ظهر گفت.

به حجت شریفی زنگ زدم در مورد هماهنگی پارچه های سبز و همینطور ون هایی که از ستاد به آفرین به سمت ایستگاه ها حرکت می کنند. از این خودروهای «ون» برای حمل و نقل بچه ها و تدارکات از قبیل تهیه آب و … استفاده می کنیم. پارچه ها را هم برای این می خواهیم که دختران و پسران اگر کنار هم بودند پارچه ها را بگیرند و یک زنجیره از پارچه های متصل سبز در دو طرف خیابان ولی عصر از راه آهن تا تجریش (به استثنای نزدیک بیت رهبری در محدوده تقاطع خیابان جمهوری که به لحاظ امنیتی نمی توانستیم در آنجا برنامه برگزار کنیم) به نشانه وحدت داشته باشیم. حجت گفت که پارچه ها را سعید رئوفی قول داده تهیه کند. به سعید رئوفی زنگ زدم و گفت که یک سری امروز آماده است و یک سری هم فردا در اختیار بچه ها قرار می گیرد. به حجت و سعید هم گفتم که کارت هایی را که برای بچه های مسئول ایستگاه های اصلی و فرعی تهیه کرده ایم فردا ظهر آماده است و می توانند از ستاد به آفرین تحویل بگیرند و همراه با ون ها به سمت ایستگاه ها بروند. لیست ایستگاه ها و ستادهای مسئول در آنها در تهران به شرح زیر خواهد بود:

1- میدان تجریش تا تقاطع توتونچی: ستاد منطقه 1 ستاد 88
2- تقاطع توتونچی تا چهارراه پارك‌وی: ستاد منطقه 3 ستاد 88
3- چهارراه پارك‌وی تا بازارچه صفویه: ستاد منطقه 3 ستاد 88
4- بازارچه صفویه تا نیایش (بلوار اسفندیار): ستاد منطقه 2 ستاد 88
5- بلوار اسفندیار تا تقاطع میرداماد: ستاد منطقه 5 ستاد 88
6- تقاطع میرداماد تا میدان ونك: ستاد مناطق 21 و 22 ستاد 88
7- میدان ونك تا بیمارستان دی: ستاد منطقه 4 ستاد 88
8- بیمارستان دی تا پارك ساعی: ستاد منطقه 6 ستاد 88
9- پارك ساعی تا تقاطع عباس‌آباد: ستاد مناطق 7 و 8 ستاد 88
10- تقاطع عباس آباد تا مطهری (تخت طاووس): دانشجویان دانشگاه علم و صنعت
11- مطهری تا تقاطع زرتشت: دانشجویان پردیس بالا (امیرآباد) دانشگاه تهران
12- تقاطع زرتشت تا میدان ولیعصر: ستاد «موج سوم» و دانشجویان دانشگاه آزاد
13- میدان ولیعصر تا چهارراه طالقانی: دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف
14- چهارراه طالقانی تا چهارراه ولیعصر: دانشجویان دانشگاه‌های صنعتی امیركبیر و هنر
15- چهارراه ولیعصر تا تقاطع جمهوری: دانشجویان پردیس مركزی دانشگاه تهران
16- تقاطع جمهوری تا تقاطع امام خمینی: ستادهای هاتف، اخوت و دبیرستان مفید
17- تقاطع امام خمینی تا میدان منیریه: ستاد كوشك
18- میدان منیریه تا تقاطع فروزش: ستاد مناطق 10، 11، 12، 13 و 14 ستاد 88
19- تقاطع فروزش تا تقاطع مولوی: ستاد مناطق 15، 16، 17، 18 و 19 ستاد 88
20- تقاطع مولوی تا میدان راه‌آهن: ستاد منطقه 20 ستاد 88

ظهر رفتم ستاد به آفرین. یکی از بچه های ستاد اخوت آمد پیش من و در مورد پخش برنامه 90 سیاسی صحبت کرد. از من خواست اگر می توانیم به همراه سی دی های خودمان و کلیپ ها منتشرش کنیم. فایل اصل را هم به من داد. از او خواستم فایل حجم پایین آن را بدهد تا بتوانیم همراه با سری های جدید سی دی ها که قرار است سه شنبه توزیع شود پخش کنیم. سی دی ها قرار بود به برنامه زنجیره انسانی برسد. اما به خاطر فایل آهنگ های رپ و کلیپ جدید موج سبز به دوشنبه نخواهد رسید. این آخرین سری سی دی های ماست که توزیع می شود و باید هر چه را که تولید کرده ایم منتشر کنیم.

با سعید نورمحمدی در مورد احتمال پیروزی میرحسین صحبت کردیم. اخبار استان ها ضد و نقیض است. تهران البته با ماست. و البته اگر تهران را داشته باشیم، با احتمال بالایی کل ایران را خواهیم داشت. این در تمام انتخابات گذشته صادق بوده است. احمدی نژاد در سال 84 هم دور اول و هم دور دوم رای تهران را داشت. با اینحال امسال، مشکل ما پولی است که توسط دولت در روستاها توزیع شده است. اگرچه نسبت جمعیتی در روستاها 35% است، اما رقم کمی هم نیست. هم من و هم سعید از اینکه نتوانستیم برنامه روستاها را پیاده کنیم متاسف بودیم. هرچند قرار است به صورت محدود در هر تعداد روستا که می توانیم در طول هفته برنامه داشته باشیم. برای این کار بچه های موج سوم هم از طریق حسین نعیمی پور با ما مرتبط هستند.

با سعید لیست برگزاری مراسم زنجیره انسانی در شهرستان ها را مرور کردیم. برای برگزاری برنامه زنجیره انسانی در استان ها امروز لیست کلیه مسیرهای برگزاری برنامه در مراکز استان ها و شهرستان های مهم توسط اندیشه نو منتشر شد. مسیرها البته پیشنهاد ستادهای 88 استان بود. برای مراکز استان ها این لیست به شرح زیر است:

تبریز، فلکه آبرسان / ارومیه، خیابان ارومیه تا حدفاصل انقلاب / اردبیل، چهار راه امام تا میدان شریعتی / ایلام، خیابان 24 متری ولی عصر و اشرفی اصفهانی / بوشهر، خیابان شهدا / تهران، خیابان ولی عصر (شهرستان های تهران شامل ری، لواسانات، ورامین، پیشوا، قرچک، اسلام شهر، فیروزکوه، هشتگرد، پاکدشت، شهریار، شهر قدس، ملارد، کرح، دماوند، رباط کریم و نظرآباد هم برنامه های مجزا داشتند) / شهرکرد، حدفاصل دامپزشکی تا چهارراه انقلاب / بیرجند، خیابان مدرس / مشهد، میدان احمدآباد / بجنورد، میدان 17 شهریور / فلکه ساعت تا چهارراه آبادان / زنجان، خیابان سعدی خیابان امام / سمنان، از میدان سعدی تا میدان کوثر / شیراز، بلوار چمران از زرگری تا معالی آباد / قم، میدان مطهری / سنندج، خیابان پاسداران / کرمان، میدان آزادی / کرمانشاه، میدان فردوسی / یاسوج، پارک ساحلی میدان استانداری / گرگان، میدان ولی عصر تا زرتشت / رشت، خیابان امام خمینی، مطهری و گلسار / خرم آباد، خیابان شهدای شرقی / ساری، خیابان فرهنگ، خیابان انقلاب / اراک، خیابان عباس آباد، خیابان ملک، خیابان امام / همدان، میدان دانشگاه، آرامگاه بوعلی / بندرعباس از چهار راه رسالت تا نخل ناخنا / یزد، خیابان 10 فروردین، آیت الله کاشانی از مجاهدین تا ابوذر

کل مسیر اعلام شده شامل خیابان های مهم در شهرهای دیگری نظیر نیشابور، میدان ایران / آبادان، خیابان ولی عصر / ماهشر، ناحیه صنغتی / مسجدسلیمان، خیابان آزادی / شوشتر، خیابان امام خمینی / دزفول، خیابان امام خمینی / گرمسار، میدان شهدا تا میدان امام / شاهرود، خیابان 22 بهمن / سقز، خیابان جمهوری / مریوان، خیابان شهید رجایی / اسلام آباد، خیابان کلاهدوز، تا میدان امام / بندرانزلی، خیابان مطهری / بروجرد، خیابان شهدا / کوهدشت، خیابان فردوسی / بابل، خیابان مدرس / قائم شهر، میدان طالقانی / آمل، خیابان امام رضا / رامسر، خیابان شهید مطهری و … است که کلن 140 شهرستان را شامل می شود و بر اساس تخمین، یک جوری برنام ریزی شده است که مجموعن 88 کیلومتر در کل کشور باشد.

رفتم پیش دکتر طالبی. در مورد منابع مالی و جذب آن با هم صحبت کردیم. قبلن هم صحبت کرده بودیم و من از یکی سری از ایده هایش استفاده کرده بودم.

شب با امیر سیدین رفتیم ستاد به آفرین. مناظره میرحسین و کروبی را آنجا دیدم. یه جایی صحبت به احمدی نژاد کشید و مجری خواست که دو طرف در مورد کاندیدای غایب چیزی نگویند. میرحسین حسابی عصبانی شد و گفت که احمدی نژاد هرچه خواسته گفته و حالا مجری به او توصیه می کند چیزی نگوید. تا مجری آمد حرفی بزند، میرحسین حرفش را قطع کرد و دوباره از احمدی نژاد انتقاد کرد و گفت که یک فرد انقلابی است و می داند چه کند.

در ستاد با مهرک و ریحانه در مورد برنامه های طرح ها صحبت کردیم. ریحانه در مورد طرح های شیخانی گفت و اینکه طرح های جالبی هستند و می توانیم آنها را هم منتشر کنیم.

از تجریش شروع کردم با ماشین به سمت ستاد به آفرین بروم. خیلی شلوغ بود. در میدان تجریش یکی از شعارهایی که طرفداران احمدی نژاد می دهند این است: «چیز، چیز، چیز برگر»؛ دلیل این شعار هم این است که موسوی در صحبت هایش خیلی «چیز، چیز» می کند. طرفداران موسوی هم جواب خوبی می دهند: «چیز بهتر از چیتوزه». در هر صورت فکر می کنم علی رغم اختلافات، تبلیغات انتخاباتی، مردم را بیشتر به همدیگر نزدیک کرده است. حالا نه فقط از منظر مخالف و موافق، بلکه از منظر اینکه از کاندیداهای رقیب – که می توانند رئیس جمهور آینده باشند- به این شدت انتقاد کنند و ترسی هم از بازداشت و زندان نداشته باشند. فرقی نمی کند احمدی نژاد یا موسوی؛ هر کدام که رئیس جمهور شوند این فضای باز را باید بتوانیم نگاه داریم.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s