خاطرات روزانه، 16 خرداد 1388: تقسیم تهران به 20 ایستگاه، شهرستان ها 88 کیلومتر زنجیره انسانی

منتشرشده: 5 جون 2012 در Uncategorized

شنبه 88.03.16

صبح زود رفتم ستاد به آفرین. به علی شیخ زنگ زدم و پیگیر بنر سایت زنجیره انسانی شدم. قرار شد تا ظهر برایم بفرستد که بدهیم رسانه ها کار کنند. طالبی هم از من خواسته بود که یک طرح بنر برای پشت بام ستاد به آفرین تهیه کنیم. اما تصویری که در آن مهندس جلوتر از خاتمی باشد. در این مورد هم به علی شیخ گفتم که از همان طرح اصلاح شده برایم بزند.

داود روشنی آمد. برای هزینه سی دی هایی که با بچه های ستاد کوشک به صورت مشترک تهیه کرده اند با جلال محمدلو به مشکل برخورده بود. داود می گفت که جلال حاضر نیست هزینه سی دی ها را بدهد و داود نزد کسی که سی دی ها را منتشر کرده شرمنده شده است. زنگ زدم جلال، گفت که آرم ستاد کوشک خیلی از آرم ستاد 88 در این سی دی ها کوچک تر بود و به داود پیشنهاد داده است که به نسبت اندازه آرم، ستاد 88 و ستاد موشک پول آن را بدهند. گفتم جلال جان، مهم محتوای سی دی هاست که همه را 88 تهیه کرده، حالا آرم یک بخش کار است. ضمن اینکه شماها هیچ طرحی به ما ندادید و ما خودمان برای شما یک طرح آرم تهیه کردیم. در نهایت جلال گفت که با داود شوخی می کند و پول سی ها را می دهد.

از ستاد آذری ها تماس گرفتند و تشکر کرددند بابت کلیپ و طرح هایی که برایشان تهیه کرده بودیم. دیروز برنامه داشتند با حضور زهرا رهنورد. کلیپ سفر میرحسین به تبریز را هم که بچه های ما تهیه کرده بودند برایش فرستاده بودم تا پخش کنند. خیلی راضی بودند.

جلسه هیات اجرایی برای برنامه زنجیره انسانی تشکیل شد. لیست شهرستان ها و تهران هم تهیه گردید. حجت گزارش از تقسیم تهران به 20 ایستگاه در طول خیابان ولی عصر را داد که در هر منطقه گروهی از ستادهای فعال در تهران مسئول هماهنگی هستند. قسمت بیشتر ایستگاه در اختیار ستادهای مناطق 88 است. در عین حال تصمیم بر این گرفته شد که به دلیل حوزه امنیتی خیابان جمهوری و نردیکی به بیت رهبری، آنجا هیچ ایستگاهی پیش بینی نکنیم. مراسم از میدان راه آهن تا میدان تجریش به استثنای حدفاصلی در تقاطع خیابان جمهوری است که بیت رهبری در آنجا قرار دارد (در مورد زنجیره انسانی، برنامه تفصیلی آن، پیشنهاد دهنده اصلی و …در روز 18 خرداد به تفصیل می نویسم). در مورد عنوان طرح هم که ابتدا سپر انسانی و بعد زنجیره انسانی نامیده می شد به صورت رسمی قرار شد نام «مسیر سبز امید» انتخاب شود. هرچند همه به اسم زنجیره آن را می شناسیم.

از ستاد مرکزی میرحسین، خانم بهروز تماس گرفت. پیشنهاد برنامه ای در جنوب شهر برای روز دوشنبه را داشت و از ما خواست این برنامه را برگزار کنیم. گفتم که ما در روز دوشنبه برنامه زنجیره انسانی را داریم و تمام لجستیک ستاد 88 در خدمت برنامه زنجیره انسانی است. فرصتی برای هیچ کار دیگری نداریم. کمی اصرار کرد که ما به برنامه ای در جنوب شهر احتیاج داریم، گفتم که من یک ماه است طرحش را به ستاد داده ام. اما کسی موافقت نکرد. حالا دو روز مانده به آن که نمی توان برنامه ریزی کرد. توضیح هم دادم که برنامه ستاد 88 تا روز پنجشنبه و البته برای جمعی نهایی است و ما نمی توانیم هیچ کاری خارج از آن انجام دهیم.

بهار صلیلی طرحش در مورد حمایت افراد معروف از میرحسین را با محسن مخملباف و مهرجویی تکمیل کرد. از او خواستم مخملباف را کار نکند.

شهاب پیشنهاد کرد طرح های به صورت کارت های ویزیت از روزهایی که مهندس در تلوزیون صحبت دارد تهیه کنیم و بچه های ستادهای مناطق و شهرستان ها به روز بین مردم پخش کنند. در این مورد هم به علی شیخ زنگ زدم و قرار شد این طرح را هم برایم آماده کند.

شب با شهاب رفتیم ستاد قیطریه. شهاب امروز حسابی قاطی بود. نمی دانم چرا و دلیلش را هم نگفت. با بچه ها در مورد برنامه زنجیره انسانی صحبت کردیم. همینطور برای پوشش خبری فردا. به حمید متقی هم زنگ زدم برای انتشار خبر در روزنامه ستاد. یک طرح هم برایش فرستادم. قرار هم شده است که لیست شرستان ها و مسیر تهران را به تفکیک اسیتگاه ها منتشر کنند. با سجاد سالک هم هماهنگ کردم که خبر را به سایر رسانه ها بفرستد.

از دفتر دکتر تاجیک تماس گرفتند و گفتند که حتمن در جلسه فردا حاضر باشم.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s