خاطرات روزانه، 10 خرداد 1388: جلسه مناطق برای طرح تلفن

منتشرشده: 30 مِی 2012 در Uncategorized

1 شنبه 88.03.10

صبح رفتم ستاد قیطریه. با مجید زمانی به همراه بچه های مناطق جلسه داشتیم برای طرح تلفن خانه به خانه. بچه های مناطق اکثرن آمده بود، هرچند روسای چند منطقه بدقولی کردند و نفراتشان را نفرستادند. خیلی شاکی شدم و ناراحت. به حجت زنگ زدم، اما جواب نداد. برای همان بچه هایی که آمده بودند کارها نسبتن خوب پیش رفت.

حنیف را هم بعد از مدت ها دیدم. آمده بود برای برنامه وبلاگی خاتمی. قرار است ساعت 6 انجام شود. از طرف ما مهرک و ریحانه روی این پروژه کار می کنند. اما ناهماهنگ هستند. ریحانه پیگیر کارهای جلسه هنرمندان هم بود. آمدم ستاد، جلسه هیات اجرایی داشتیم. وقتی رسیدم چند تایی از بچه های مناطق هم بودند که با حجت جلسه داشتند. خیلی تند از آنها گه کردم. به حجت البته برخورد و کمی هم ناراحت شد. توجیه می کرد که بچه ها دیر خبردار شدند و به همین دلیل نتوانستند بیایند. گفتم که اولن همه در جریان بودند. دومن دیر یعنی کی، چه زمانی؟ بعد از جلسه که بهشان نگفتند. همان موقع که از طرف دبیرخانه ستاد تماس گرفتند، می توانستند بگویند به دلیل کمبود وقت نمی توانند بیایند. اینکه نمی شود بعد از جلسه ایراد بگیرند.

در جلسه هیات اجرایی هم ایراداتم را گفتم. حجت توجیهاتش را عنوان کرد. اما خودش هم می داند که قانع کننده نیست. بهانه می آورد. یکی سری از مناطق تهران جز برای کارهای خیابانی که خودشان درگیر هستند برای هیچ کار دیگری قابل اطمینان نیستند. یعنی نمی شود روی قول آنها حساب کرد. ایراد اصلی البته تقصیر ناهماهنگی در تعیین روسای مناطق است. هم از طرف ستاد مهندس و هم از طرف امیرحسین شمشادی و البته حجت. یادم می آید امیرحسین مهدوی در روزهای اول در مورد تهران خیلی تاکید داشت. با من هم صحبت کرده بود. در مورد ویرایش نهایی برنامه هایمان صحبت کردیم و برنامه 18 خرداد. در مورد طرح روستاها، هنوز جوابی از ستاد نگرفتیم.

بعد از جلسه شهاب تاکید داشت کارهایم را کم کنم، از بهار صلیلی خواستم برای هماهنگی کارها کمک کند.

با بچه های تدوین هم جلسه داشتم. تدوین 40 دقیقه ای برنامه دوم خرداد آماده شده است. هرچند نسخه مقدماتی اش را برای امین زاده فرستاده بودیم، اما نسخه نهایی را امشب برای خاتمی و امین زاده می فرستیم.

با امین آزاد راجع به بقیه کلیپ ها هم صحبت کردم. علی شاه محمدی هم آمد. پیشنهاد طرح 3 میلیون تومانی برای فیلم مستند ما را داشت. گفتم که بررسی می کنم.

بهاره آروین آمد ستاد. خیلی ناراحت بود و گفت که دیگر نمی تواند کار کند. از فیلم تبلیغاتی اول موسوی که دیشب پخش شد گلایه داشت و می گفت که اینها (منظورش ستاد میرحسین بود) به حدی قدرنشناس هستند که حاضر نیستند اسم خاتمی را هم بیاورند. بی سلیقه هم هستند که از نام رهنورد استفاده نکردند. خیلی هم جدی می گفت. حرفی نداشتم. این فیلم البته به نظرم خیلی بد بود.

با امیر سیدین رفتیم نزد دکتر منوچهری. ضرغامی چندین بار با من و شهاب تماس گرفته بود که ما را ببیند. شهاب جوابش را نمی داد، اما از من خواست که بروم ببینم چه کاری دارند. 80 هزار بروشور چاپ کرده اند و می خواهند ما در شهرستان ها توزیع کنیم. گفتم این کار را می کنیم، اما این به معنی برنامه طرح وحدت سبز نخواهد بود. چون دیگر برای آن کار وقت نداریم و برنامه هایمان را هم تغییر  داده ایم.

خانمی به نام بهروز را در معاونت سیاسی سیتاد دیدم که برای طرح روستاها کار می کرد. کمی صحبت کردیم. خیلی از طرح خوشش آمده بود. قرار شد برای زنان روستایی مطالبی را که تهیه کرده است به ما بدهد. در مورد ضرورت حمایت ستاد از طرح گفتم و اینکه اگر اینگونه نشود نمی توانیم طرح را پیاده کنیم.

یکی از بچه های روزنامه اعتماد ملی آمد ستاد. گفت که آقایی به نام حنیفی، فردا در رودهن برای کرباسپچی جلسه گذاشته است و می خواهد به نام میرحسین جلسه را به هم بزند. زنگ زدم زهره آشتیانی و به او خبر دادم. گفتم که به کرباسچی بگوید.

حمید سیدی تماس گرفت. گفت که برنامه بگذاریم برویم برای دیدن امیر تنها که تصادف کرده است. خبر نداشتم. در مورد چگونگی آن هم خبر نداشت. فقط گفت که با خانمش بیمارستان است.

علی همدانی آمده بود. کار رپرها تمام شده است. از امین خواستم، برایش یک کلیپ هم بسازند. بعد هم سه تایی رفتیم رستوران «خانه سبز» شام خوردیم. در مورد فیلمنامه کلیپ کار رپرها هم صحبت کردیم. همینطور در مورد بقیه کارهایی که باید انجام دهیم. قرار شد روی یک برنامه هم فکر کنیم در مورد بچه ها و مصاحبه با آنها.

بعد از شام دوباره برگشتیم ستاد. شهاب خبر داد که عماد آزاد شده است. می خواست برود خانه شان. من نتوانستم بروم. زنگ هم زدم، موبایلش خاموش بود. فردا با او تماس می گیرم.

طرح از ساجده کرمی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s