خاطرات روزانه، 30 و 31 اردیبهشت 88: دیدار با دکتر تاجیک، 7 صبح

منتشرشده: 22 مِی 2012 در Uncategorized

 شنبه 88.02.30 و 5شنبه 88.02.31

دکتر تاجیک هم وقت گیر آوده است. صبح ساعت 7 قرار گذاشته است دفترش در بالای پارک وی. ما تازه ساعت 2 و 3 نصفه شب، می خوابیم. در هر صورت با هر بدبختی که بود بیدار شدم و رفتم جلسه دکتر تاجیک با جوانان. یک سری از جوانان احزابی مثل همبستگی و پازوکی از حزب مردمسالاری حضور داشتند. در جلسات قبلی نبودم و از ابتدای جلسه معلوم شده بود که یک سری تصمیم گیری ها کرده بودند. در اول جلسه راجع به آنها صحبت می کردند. وسط صحبت ها که شد دکتر تاجیک عصبانی شد. هر سئوالی که می کرد بچه ها، کارها را به بعد موکول می کردند و این گزارش های بچه ها برای او راضی کننده نبود. با عصبانیت رو به همه کرد و گفت که اگر برنامه ای دارند ارائه دهند، در غیر اینصورت جلسات را ادامه نمی دهد. با همین حالت رو به من کرد و گفت که 88 اصلن برنامه دارد؟ گفتم داریم و اگر اجازه دهد توضیح می دهم. رو به تخته وایت برد گفت که توضیح بده؛ من هم کارهایی را که کرده ایم و برنامه های خودمان را تا انتخابات به صورت مشروح توضیح دادم.

برنامه های 88 برای دکتر تاجیک خیلی راضی کننده بود. از مشکلاتمان پرسید و اینکه چه انتظاراتی داریم. همانجا مشکلات ستاد را گفتم و اینکه اگر می تواند به خصوص در چاپ پوستر کمک کند. یک نفر را معرفی کرد و گفت که می توانیم تمام کارهای چاپ خودمان را از طریق او انجام دهیم. از او خواستم که همین الان به او زنگ بزند که من بروم نزد او؛ تجربه متواتری داشتم از آدم هایی که حرف می زنند اما عمل نمی کنند. تماس گرفت و برای ساعت 12 در دفترش در میدان انقلاب قرار گذاشتیم. دکتر تاجیک آخر جلسه هم از من خواست که به صورت مرتب با او مرتبط باشم. چشم گفتم و رفتم ستاد برای هماهنگی برنامه 2 خرداد.

ساعت 12 هم رفتم میدان انقلاب. قرار داشتم با آقای […] که دکتر تاجیک معرفی کرده بود. قرار شد برای شروع 5 هزار تا چاپ بزند از پوستر موسوی و رهنورد. برای برنامه 2 خرداد می خواهم. در مورد هزینه اش گفت و من هم جواب دادم که با دکتر تاجیک هماهنگ کند.

از ستاد ائتلاف، حسین گوهری تماس گرفت برای کلیپ هایی که قرار بود ما در سی دی که برای برنامه دوم خرداد تهیه می شود، ارائه کنیم. اما گفت که ستاد اعلام کرده فقط باید آرم ستاد موسوی روی سی دی ها باشد. من هم گفتم که اگر اینطوری است ما سی دی های جدا می دهیم. ما هفت، هشت تا کلیپ داریم، در حالی که بقیه یک یا دو تا کلیپ دارند و تازه قرار است آرم ستاد 88 هم کار نشود. اینطوری که نمی شود.

رفتم پیش دکتر منوچهری در دفتر سیاسی. قبلن در مورد سی دی ها صحبت کرده بودیم و انتشار در تیراژ وسیع. یک نفر را به من معرفی کرد. در مورد هزینه اش گفت که باید نصف نصف باشد. نصف آن را ستاد موسوی بدهد و نصف آن را هم ما بدهیم. قبول کردم. با کسی که دکتر منوچهری معرفی کرده بود تماس گرفتم و گفتم که حداقل 10 هزار سی دی می خواهم برای صبح روز شنبه. سی دی اریجینال را هم همین الان می توانم برایش بفرستم تا از روی آن بزنند. گفت که خیلی زیاد است و پنجشنبه و جمعه هم که تعطیل است. باید از کارگرها بخواهد بیایند سر کار و آنها هم بیشتر پول می گیرند. در مورد پول گفتم که ستاد مشکل ندارد و همه هزینه اش را می تواند از دکتر منوچهری بگیرد. نگفتم که قرار است نصف نصف بدهیم. دکتر منوچهری هم انگار از جیب بابایش دارد این پول را می دهد. تازه همین که کلیپ تهیه کنی یک عالمه پولش می شود، ما مجانی این همه کلیپ تهیه کرده ایم، آن وقت سر تیراژ آن […]بازی در می آورند و می گویند خودتان بدهید. برای انتشار سی دی ها هیچ راهی نداشتم جز اینکه آن را گردن دکتر منوچهری بیاندازم. خودش که متوجه حرف بیخودی که می زند نیست. من هم مجبورم اینطوری عمل کنم.

با سعید نورمحمدی در مورد برنامه دوم خرداد ستاد 88 در 88 شهرستان ( با تهران) صحبت کردیم. همه نهایی شده است و ما در فاصله 1 تا 4 خرداد، همه جای ایران برنامه داریم. سعید هم متن گزارش و خبر را برای سجاد سالک و حمید متقی فرستاد تا در روزنامه ها و همینطور اندیشه نو کار شود.

سالگرد دوم خرداد در سال 1388، سالن 12 هزار نفری آزادی – عکس از علی شیخ

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s