خاطرات روزانه، 26 اردیبهشت 88: کارگزاران با عکس هاشمی آمدند

منتشرشده: 17 مِی 2012 در Uncategorized

شنبه 88.02.26

صبح با شهاب صحبت کردم راجع به نامه به میرحسین که از من خواسته بود بنویسم.  در مورد جزئیاتش بحث کردیم و در نهایت برای شهاب فرستادم تا هر طور خودش می داند عمل کند.

بچه های مشهد طرح «کمپین 1 میلیون پوستر» را داده بودند که به صورت مسابقه باشد و از مردم دعوت کنیم طرح های گرافیکی پیشنهاد دهند. عنوان طرح را به «1 میلیون پوستر هوا کن» تغییر دادم و روی سایت گذاشتم. با سجاد هم هماهنگ کردم که خبرش در روزنامه ها و سایت ها کار شود. در مورد لوگو سایت هم با سجاد صحبت کردم به بچه ها بگوید تا کار کنند.

متن خبر هم به شرح زیر بود:

طرح «یک میلیون پوستر هوا کن «

اگر می خواهید پوستری طراحی کنید که در تیراژ یک میلیونی در سرتاسر ایران در زمین و هوا پخش شود، به مسابقه «طرح یک میلیون پوستر هوا کن» بپیوندید که توسط ستاد ملی جوانان حامی خاتمی (ستاد88) برگزار می شود.

در این طرح شما می توانید به صورت فردی یا گروهی پیشنهادهای خود را برای پوستر حمایت از میرحسین ارائه دهید و در مسابقه ای شرکت کنید که در صورت انتخاب پوستر شما، در  تیراژ 1 میلیونی منتشر می شود. پیشنهاد می شود به همراه هر پوستر شعار منتخب خودتان را نیز ارائه دهید تا به عنوان شعار منتخب ستاد 88 در تبلیغات انتخاباتی به نفع میرحسین موسوی ارائه شود.

طرح ها و شعارهای شما توسط دفتر تبلیغات و برنامه ریزی ستاد 88 مورد بررسی قرار می گیرد و سه نفر منتخب در دیدارهایی با خاتمی و موسوی طرح های خود را به رئیس جمهوری های سابق و آينده کشورمان ارائه می کنند.

پیشنهاد می شود در طرح های شما المان های زیر برجسته باشند:

–        حضور همزمان خاتمی و موسوی در تصاویری که در آنها حرکت وجود دارد.

–        تاکید بر رنگ سبز به عنوان نماد بصری حامیان میرحسین موسوی

–        تاکید بر هویت ایرانی

علاقه مندان می توانند طرح ها و شعارهای خود را حداکثر تا 2 خرداد 88 به آدرس setad88@gmail.com ارسال کنند. 

پیمان خماند آمده بود. قرار شد یک کلیپ 5 دقیقه ای از برنامه شعرا تا ظهر آماده کنند. بعد هم کارهای بلوتوثی اش را انجام دهیم.

کارگزاران از دیروز بنرهای خود را راجع به انتخابات در سطح شهر پخش کرده است و در میان این بنرها، عکس هایی از هاشمی رفسنجانی هم وجود دارد. کارشان فوق العاده اشتباه است. تاکتیک های سیاسی متناسب به زمان و مکان تغییر می کنند. در حالی که خط تبلیغی حامیان دولت تا قبال از انصراف خاتمی، تقابل دوباره هاشمی و احمدی نژاد بود، این تاکید بر هاشمی چه دلیلی دارد؟ فقط به خاطر این که دختر و برادر و برادر همسر و چه می دانم فک و فامیل جمع هستند، اسم هاشمی هم باید بیاید؟ و آن طرف هم به راحتی می تواند سواستفاده کند.

 بعد از انصراف خاتمی و آمدن میرحسین، خط تقابل هاشمی و احمدی نژاد، کم و بیش اما نه به شدت گذشته دنبال می شد؛ اما گویی عده ای نمی خواهند واقعیات جامعه را ببینند. هنوز در رودربایستی با هاشمی قرار دارند و نمی خواهند قبول کنند عکس های او رای آور نیست که حتی رای شکن هم هست. مقاله ای از محمدعلی رامین را امروز در رجانیوز خواندم که رقیبان انتخاباتی سال 88 را همان رقیبان سال 84 معرفی می کرد. این حرف آنها که چرت است، اما از لحاظ تبلیغاتی موذیانه انتخاب شده است، آن وقت ما هم بهانه می دهیم دستشان. حزب با این همه دم و دستگاه یک نفر را ندارد که تاکتیک های انتخاباتی رقیبشان را پیگیری کنند تا متناسب با آن برنامه ریزی نمایند. احتمالن نشسته اند دور هم، یکی گفته عکس هاشمی هم باشد، حاج آقا را همه قبول دارند، بعد هم طرح زده اند. درون خودمان هم از این مشکلات کم نداریم. آقا مصطفی عکس انتخاباتی سال 76 خاتمی را آورده بود با یک پورتره مهندس موسوی به عنوان یک طرح ترکیب کرده و گفته بود که خیلی خوب است. نکته ضایع طرح هم این بود که موسوی یک طرف را نگاه می کرد و خاتمی یک طرف دیگر، هیچ هارمونی و خلاقیتی هم نداشت. سیاستمداران ما در جمهوری اسلامی یاد نگرفته اند که قرار نیست همه چیز را بدانند و چون همیشه با پول دولت کار می کردند، خلاقیتی کارآفرینانه ندارند.

با سعید رئوفی تماس گرفتم برای پیگیری چاپ پوسترهای ما. گفت که مقیسه گفته است 30 هزار تا چاپ کرده و به شهاب داده است. سعید می گفت اما که اینطور نیست، می خواهد از زیر کار در برود. برای چاپ 10 هزار پوستری که بهزادیان هم نامه اش را امضا کرده بود گفت که امروز رفته است زیر چاپ.

با سعید نورمحمدی هم صحبت کردم برای چاپ پوسترهای ما که کارگزارانی ها قول داده بودند. گفت که عکس میرحسین-خاتمی را قبول کرده اند اما محمد هاشمی روی عکس میرحسین-زهرا حرف داشت. نمی دانست اما که حرفش چیست؟ با بابک هم صحبت کردم. گفت که تا فردا ظهر می رود برای چاپ.

بچه های مناطق غرب و 10 و 11، سه شنبه برنامه دارند. اقلام تبلیغاتی می خواهند. با علی شیخ صحبت کردم. تا ساعت 2 شب همه طرح ها را آماده می کند.

مهدیه مینوی با ساجده کرمی آمدند پیش من. برای کارهای تبلیغاتی دختران 88 صحبت کردیم. ساجده مسئول کارهای گرافیکی و تبلیغاتی شان است. یک سری عکس به آنها دادم که برای طرح آماده کنند. پیشنهاد طرح روی بالن، هواپیما و هلی کوپتر را هم دادم.

بعد از ظهر رفتم پیش آروند. کمی راجع به کلیپ ساسی مانکن کروبی صحبت کردیم. گفت که شاید یک کلیپ روی آن بسازد. امشب شایع شده است که کروبی را می خواهند رد صلاحیت کنند. تاج زاده هم گفته بود که دنبال این هستند که کروبی با حکم حکومتی تایید صلاحیت کنند. خبرش را شب در سایت گذاشتم.

بعد از صحبت با آروند هم رفتم ستاد به آفرین. بهاره مرتضوی آمد. با امین در مورد کلیپ ها صحبت کردند. احسان و پیمان هم بودند. کلیپ برنامه شعرا و ادیبان را آماده می کردند و یکسان سازی کلیپ های ما برای برنامه دوم خرداد. سمیه توحیدلو تماس گرفت و تاکید داشت که کلیپ هایمان را تا فردا صبح برسانیم. فکر نکنم بتوانم این کار را انجام بدهم. امین روی کلیپ خاتمی-میرحسین کار می کند که سه شنبه صبح آماده می شود و باید در مراسم پخش گردد. امیدی آمد و کارهای خودش را آورد. من راضی بودم، اما بعضی بچه ها خیلی رضایت نداشتند. مهم نیست. دید تبلیغاتی ندارند. فکر می کنند که باید یک هفته ای بهترین کلیپ دنیا را بدهیم. ما فقط باید محصولی تولید کنیم برای بازاری که الان تشنه است. کیفیت خیلی مهم است، اما همه چیز نیست. بعد از انتخابات می توانیم همه اینها را اصلاح کنیم؛ به عنوان یک سی دی بدهیم بیرون. تم تبلیغی مان هم می تواند کلیپ های انتخاباتی میرحسین موسوی باشد. بچه ها متوجه این جور چیزها نیستند.

هیلا صدیقی هم آمد؛ او هم خیلی راضی نبود. از من خواست کلیپ هایش را از آلبوم بردارم. ازش حواستم این کار را نکند. مخصوصن گل مریمش خیلی قشنگ شده است. قبول کرد. دو تا کار دیگر هم تا دو روز دیگر آماده می شوند. با سهیل  صحبت کردم برای کلیپ شکست سکوت میرحسین. قبول کرد دو روزه به من بدهد. سناریو و متن کلیپ را فردا می خواهد. تا شب ساعت 2 ستاد بودم.

طرح از برنا احمدی – یکی از طرح هایی که در مسابقه 1 میلیون پوستر هوا کن در ستاد مورد استفاده قرار گرفت

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s