آنچه که طرفداران اولاند از کمپین اوباما آموختند

منتشرشده: 16 مِی 2012 در Uncategorized

این یک مقاله فوق العاده از تجربه سه جوان فرانسوی است که در انتخابات سال 2008 در کمپین اوباما به صورت داوطلب فعالیت می کردند و پس از بازگشت به فرانسه در سال پس از آزمایش تجربیات خود در انتخابات شهرداری ها، آن را در انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 به کار بستند. برای ترجمه فارسی مقاله، لینک پایین را کلیک کنید:

تجربه انتخاب اوباما در آمریکا برای پیروزی سوسیالیست ها در فرانسه

بر اساس برنامه ریزی آنها، 700 هزار نیروی داوطلب با هدف گذاری 5 میلیون خانوار فرانسوی در فرصت تبلیغات دور اول و دوم انتخابات، به میان آنها رفتند. آنها تا قبل از دور اول توانستند 3.4 میلیون نفر و در دور دوم هم بقیه افراد را تحت پوشش قرار دهند. هدف گذاری آنها هم بر مناطقی بود که به صورت سنتی به جریان چپ تمایل داشتند اما نرخ مشارکت در آنها بالا نبود. آنها توانستند بر اساس برنامه خود نرخ مشارکت را تا 4 برابر افزایش دهند.

برنامه تبلیغاتی آنها در ادبیات تبلیغات سیاسی تبلیغات Door to Door یا Knock the Door گفته می شود. Get out the Vote کتاب فوق العاده ای است از Allen S. Gerber که با استفاده از تحقیقات او در دانشگاه یل نوشته شده است. این سه جوان فرانسوی با تحقیقات مبتنی بر این کتاب هم آشنایی داشتند ضمن آنکه “گیلام لیگی”، ارتباط با رای دهندگان را در سر کلاس درس «استیو جاردینگ» دموکرات در مدرسه کندی دانشگاه هاروارد یاد گرفته بود و بعد هم با «مارشال گانز»، سازمانده کارگری که بسیاری از افراد رده بالای کمپین اوباما نزد او کارآموزی کرده بودند مرتبط شد.

دانشجوی دیگر هاروارد، «آرتور مولر» در هفته های آخر رقابت های انتخاباتی سال 2008 به ایالت نیوهمپشایر رفت تا در طرح «در به در» کمپین اوباما با رای دهندگان آمریکایی صحبت کند و جالب آنکه به دلیل حساسیتی که نسبت به فرانسوی ها در دوران ریاست جمهوری بوش وجود داشت، او خودش را یک آلمانی معرفی می کرد (پس از عدم حمایت فرانسه از آمریکا در جنگ عراق، برخی از آمریکایی ها ذهنیت خوبی نسبت به فرانسوی ها نداشتند).

و در نهایت «وینست پونز»، رفیق دوران کودکی «مولر» که در دانشگاه MIT، شاگرد کلاس درس «استر دافو»، اقتصاد دان معروف در طرح های توسعه جهانی و متخصص تجربه های آماری تصادفی بود، احتمال رای دادن افراد هر یک از خانه هایی را که به آنها مراجعه می شد بررسی می کرد.

انتخابات فرانسه امسال با حجم مشارکت بالایی که داشت، نسبت رای دادن را برای گروه هایی که کمتر از گذشته رای می دادند به خصوص در میان حاشیه نشینان افزایش داد. اینها کسانی بودند که

1- نمی دانستند رای دادن مهم است

2 نمی دانستند رای آنها هم مهم است

ویدئوی پایین یکی از ویدئوی های جالب گروهی تحت عنوان 2H12Crew# است. نکته جالب این ویدئو در آن است که سه نفر در آخر صحبت خود «ان شاالله» می گویند (لینک یوتیوب).

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s