خاطرات روزانه، 23 اردیبهشت 88: جلسه هیات اجرایی و بررسی سخنرانی های سالگرد دوم خرداد

منتشرشده: 14 مِی 2012 در Uncategorized


4 شنبه 88.02.23

صبح ساعت 6 بیدار شدم، دیدم در حال خانه اشکان اینها هستم. رفتم اداه ثبت شرکت ها. برای ثبت تغییرات هیات مدیره. مهندس فلاح را هم گفته بودم که بیاید. صحبت کردیم راجع به محل شرکتی که می خواهیم با هندس اللهیاری تاسیس کنیم. پیشنهاد داده بود که فعلن در محل شرکت ما یک اتاق هم به آنها بدهیم. مخالفت کردم. آن برای زمانی بود که مدیرعامل را من تعیین می کردم. الان که توافق کردیم مدیرعامل با پیشنهادی آنها و شخصی از بیرون باشد دیگر این امکان پذیر نیست.

بهاره مرتضوی آمد با رازی، کارگردانی سینما خوانده است و قرار شد کمک کند برای تدوین. پیمان خماند هم آمد؛ او تجربه کار تدوین دارد. قرار شد در دفتر «به آفرین» مستقر شوند. با امین فلاح صحبت کردم و از آنها خواستم بروند پیش امین. محل دفتر ستاد را ببیند، یک اتاق را برای کارهای تدوین و کلیپ و … اختصاص دادیم. امین آزاد از من خواسته بود که اتاقشان جدا باشد برای تولید محصولات تمرکز داشته باشند. قرار شد امکانات آنجا را ببینند و اگر چیزی اضافه می خواهند بگویند. یک سری وسایل هم می خواستند که برایشان تهیه کردم.

با هر دو تا – بهاره و پیمان – هم شرط کردم که اگر اهل کار هستند و می خواهند فعالیت کنند تا آخر وقت امشب به من خبر بدهند. امکانات ستاد محدود است و باید با این امکانات کم بسازیم. انتظار معجزه از من نداشته باشند. اما اگر امکانات را دیدند و به من گفتند که هستند باید تا آخرش پای کار باشند و قول «یا علی» بدهند.

سه تا از بچه های 88 مشهد هم آمدند تا سی-دی و پوستر بگیرند که بهشان دادم. بعد از ظهر یکی، دو ساعتی رفتم خانه و خوابیدم و بعد هم برگشتم ستاد، جلسه هیات اجرایی داشتیم. در مورد تمام کمیته ها و سایت بحث شد. در مورد سایت، سجاد سالک از ناهماهنگی ها گلایه مند بود. توضیح دادم که سایت اطلاع رسانی و خبری لزومن نیست. یک جوری برای خبرهای تبلیغاتی و هماهنگی با اعضای ستاد در کل کشور است. در مورد تبلیغات هم صحبت کردیم. قرار شد سی-دی فایلهایمان را به تیم علی هاشمی کارگزاران هم بدهیم و برای دوم خرداد پکیج تبلیغاتی مان یکسان باشد. در مورد برنامه دوم خرداد هم بحث شد که گویا اصل برنامه هنوز محل شک است. دولت حاضر نیست که هیچ ورزشگاه و زمینی به دوم خردادی ها بدهد که این مراسم را برگزار کنند. سمیه توحیدلو از من در مورد ورزشگاه آهنگ پرسیده بود. اما من هم نمی دانم که آنجا چقدر گنجایش دارد.

سعید در مورد سخنرانی های دوم خرداد در شهرستان ها بحث کرد. تقریبن اکثر استان ها سخنرانشان مشخص شده است و فقط چند تایی مانده اند. آقا رضا خاتمی خارج از روال 88 می رود سیستان. سعید نورمحمدی اما در ابتدا خبر نداشت. او به آقا رضا گفته بود اما آقا رضا به او خبر نداده بود و سعید از اینکه آقا رضا، جواب او را نداده بود اما حاضر شد از طرف ستاد به سیستان برود ناراحت شده بود. اما در نهایت قرار شد سعید هم با نوروز مصاحبه ای کند و خبر برگزاری 88 سخنرانی در 88 شهرستان کشور، به مناسبت سالگرد دوم خرداد منتشر شود. برنامه اش تا یکی، دو روز دیگر نهایی است.

 در مورد اقلام تبلیغاتی بحث کردیم. قرار شد یک قیمت بگیریم برای تهیه ریز هرکدام از این اقلام. بچه های مناطق تهران به شدت نیازمند این اقلام هستند.

در مورد تهران هم مفصل بحث شد. مشکل تهیه اقلام تبلیغات دارند که باید ستاد تکثیر کند. در مورد مکان هم اکثر مناطق توانسته اند جایی برای خودشان باز کنند. با حجت در مورد کمیته صیانت صحبت کردم؛ قول داد تا اویل خرداد یک لیست اولیه برای هماهنگی به میثم عنقائی بدهد.

بچه ها برای محتوای sms می خواهند کسی وجود داشته باشد که بتوانند روی ایده های او حساب کنند. من به حجت، پژمان راهبر را پیشنهاد دادم که با او صحبت کند. پژمان یک مخ جهنمی دارد از ایده های جالب. در نهایت اما قرار شد خودم پیگیری کنم.

پشنهاد شد پوستر حامیان میرحسین با عنوان همه مردان رئیس جمهور به صورت اعضای تیم ملی چاپ شود برای توزیع در بازی های تیم ملی. حجت در مورد برنامه فردای «موج نو» گفت و اینکه من هم دعوت کرده اند در جلسه شان حضور داشته باشم. ساعت 10 صبح ستاد است. اما فکر نکنم بتوانم بروم.

برای برنامه 18 خرداد در جنوب شهر بحث کردیم. قرار شد اول پیگیر حضور خاتمی باشیم و بعد برای گرفتن استادیومی از شهرداری توافق کنیم.

شهاب خبری داد که احمدی نژاد دستور داده است اولویت «روزنامه ایران»، قبل از اولویت «مواد دارویی» در اسرال پروازهای هوایی باشد. اشتهاردی روزنامه ایران اجازه این کار را از رئیس جمهور گرفته است.

بچه های مشهد خبری دادند مبنی بر اینکه در ابتدای برنامه ای در مشهد، مجری، عبارت «بنام صداقت، بنام احمدنژاد» را بیان کرده است. روی این موضوع باید مانور بدهیم. خبرش را در سایت گذاشته بودند. من اصلاحش کردم.

امیدی آمد برای ترانه ها. 2 میلیون تومان به او دادیم و کارها را تا آخر هفته تمام می کند.

3 میلیون تومان نزد همتی داریم اما جواب تلفن های من را هم نمی دهد.

یکی از جلسات شورای مرکزی در طبقه چهارم جبهه مشارکت: شهاب الدین طباطبایی، آرش غفوری، حمید متقی، سجاد سالک، مهدی افروزمنش، بهروز شجاعی و پیمان خواجوی – عکس از حسن سربخشیان AP

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s