خاطرات روزانه، 19 اردیبهشت 88: روز ثبت نام میرحسین موسوی

منتشرشده: 9 مِی 2012 در Uncategorized

شنبه 88.02.19

صبح زود با فلاح، مدیر سیستم ها و روش ها و منتقمی مدیر مالی جلسه داشتیم در مورد گزارش ریز محاسبات حقوق بر مبنای ضرایب جدید. گزارش را نهایی کردیم و منتقمی هم قرار شد تا آخر وقت امروز لیست جدید را به خانم لطفی بدهد تا در کارتابل من بگذارد تا شب چک نهایی را بکنم.

ساعت 8 صبح رفتم برای چاپ پوسترهای مهندس و خانم رهنورد. با بچه ها هم هماهنگ کردم برای برنامه که پوسترها را بیاورند. ساعت 10 هم رفتم ستاد مهندس. با بچه های 88 آنجا قرار داشتیم. از آنجا هم با هم تا وزارت کشور رفتیم. مهندس ساعت 12 آمد. قبل از او هم کروبی آمده بود. پوستر جدیدمان خیلی خوب شده است. همه می خواستند. شهاب یک نفر را به من معرفی کرد که حاضر بود پوسترها را در تیراژ وسیع چاپ کند. سی-دی را به او دادم. استقبال، خیلی خوب بود. مردم هم سئوال می کردند و خیلی هایشان منتظر ورود مهندس بودند. با ورود مهندس تمام برنامه های ما بهم ریخت. شلوغی اوضاع اجازه هیچ کاری به ما نداد. جمعیت با مهندس وارد وزارت کشور شدند و ماموران هم مجبور شدند تا درها را باز کنند. 1 ساعتی آنجا بودم. داود روشنی یک پوستر آورده بود رویش نوشته بود […]. گفتم داود این چیه نوشتی این جا؟ کلی خندیدیم با هم. امین آزاد و احسان هم امروز بودند. به احسان گفتم عکس های امروز را برای حمید متقی در اندیشه نو بفرستد.

همتی از کرمان تماس گرفت. گفت که اداره ارشاد کرمان با هزینه های دولتی مشغول تهیه کلیپی تحت عنوان «رئیس جمهور مکتبی، دسته گل محمدی» است. خبرش را به بهروز دادم تا در یاری کار کند. در مورد مراسم هم گزاشی به بهروز دادم. به سجاد هم زنگ زدم برای اینکه خبر را کار کند. «سایت قلم» خبر امروز را کار کرده بود. اما اسمی از 88 نبرده بود. گفته بود اکثرن اعضا بچه های دانشگاه تهران بوده اند. واقعاً جای تعجب است. به شهاب زنگ زدم و اعتراض کردم. شهاب هم شاکی بود. گفت که خودش به بچه های قلم می گوید. با حمید متقی هم تماس گرفتم که در گزارش «اندیشه نو»، روی بچه های 88 تاکید کند.

سی-دی طرح میرحسین و زهرا رهنورد را برای سعید رئوفی هم فرستادم. اما سی-دی عکس های جدید میرحسین هنوز آماده نبود. زنگ زدم سعید و اعتراض کردم که شماها یک سی-دی نمی توانید سر وقت تحویل دهید. با شهاب هم صحبت کردم که در جلسه فردا با بهزادیان نژاد باید همه چیز را شفاف به او بگوییم و تنها در این صورت است که می توانیم کار کنیم.

به دکتر […] زنگ زدم. از آقای […] گفت که مشارکتی است و مشاور میرحسین در زمان جنگ بوده است. […] را  برای ستاد میرحسین می خواست و گفته بودند که باید با من هماهنگ کنند. دکتر طالبی قرار شد تلفن من را به او بدهد هماهنگ کنیم. در مورد طرح مالی خودش برای ستاد میرحسین هم گفت که چند جلسه ای با نجفقلی حبیی داشته است و نهایی شده است. اما بعد از آن ستاد خبری به او نداده است. با عطریان فر هم در این مورد صحبت کرده است. قرار شد برای من ای-میل کند. او هم اعتقاد دارد ستاد میرحسین فشل است. فشل تا حدی که صدای شریف زادگان هم درآمده است.

احسان مهرابی تماس گرفت. برای مصاحبه با عباس عبدی، محور می خواست. گفتم که من حاضرم مصاحبه کنم؛ احسان می گفت که می خواهند گروهی بروند. کسری هم می آید. من اما گفتم که گروهی نمی شود. چیزهایی که در ذهنم بود را به احسان گفتم.

مجید بیات آمد. نرم افزار تکمیل شده تحلیل آماری انتخابات را آورد. نقشه تهران را هم اضافه کرده است. خیلی نرم افزار خوبی است.

الماسی از همدان هم آمد سی-دی و پوستر گرفت.

خیلی خسته بودم، دو ساعتی تا  7 خوابیدم. شهاب تماس گرفت و گفت که قلم گزارش برنامه امروز را اصلاح کرده است. سایت قلم را چک کردم. گزارش اصلاح شده بود و از بچه های 88 هم گفته بودند.

احسان ملکی آمد و عکس های مراسم را هم برایم آورد. به حمید متقی هم داده بود. احسان کمی از فاتح و برخوردهایش گلایه کرد. به خصوص روی رفتار او در کرمان حرف داشت. خیلی با او بد برخورد کرده بود. با او صحبت کردم و قرار شد کارت اندیشه نو برایش صادر کنیم تا راحت تر در مراسم شرکت کند.

ساعت 9 جلسه داشتم با سعیدان و هیلا صدیقی برای برنامه سه شنبه شعرا و ادبیان معاصر. امیدی هم آمد و با هیلا راجع به ترانه های «گل مریم» و «زن ایرانی» بحث کردند و در نهایت به نتیجه رسیدند. در مورد دکلمه «تبر» هم گفت که زمان آن کم است، باید بیشتر شود. فردا همتی، صبح می آید نزد من. با او صحبت می کنم که با امید هماهنگ شود.

با سعید رئوفی، سعید نورمحمدی و هیلا صدیقی در مورد برنامه مفصل صحبت کردیم. هیلا برنامه اولیه را آورده بود. البته سرفصل هایی از برنامه پیشنهادی خودش برای مراسم دیگر را هم به من داد. در مورد برنامه سه شنبه، لیست مهمانان، شاعران، کارهای تصویری، پشتیبانی و … را نهایی کردیم. تا امشب، خیلی نگران برنامه بودم اما الآن خیالم راحت تر است. پیشنهاد شد که سعید حجاریان هم مقاله ای در رابطه سیاست و شعر داشته باشد. فردا سعید با او صحبت می کند. انتظامات سالن را هم از سعید نورمحمدی خواستم که به بچه های شهرستان های تهران بسپارد. ستاد تهران ما هنوز کاملن آماده نیست. قرار شد فردا خبر دهد. برای مجری مراسم هم روی ایمان ارجمندی به توافق رسیدیم. سعید گفت که کیوان مهرگان هم حاضر است شعرش را در مراسم بخواند. کیوان بچه باذوقی است. روزنامه نگار سیاسی باذوق کم داریم؛ کیوان اما استثناست. یک سری اصولی برای خودش دارد و به ملی – مذهبی ها و نهضت آزادی نزدیک است. از اینکه پرنسیب های خودش را حفظ می کند خیلی خوشم می آید.

دانلود برنامه های پیشنهادی هیلا صدیقی

با سعید کمی راجع به برنامه هایی که باید به بهزادیان نژاد بدهیم صحبت کردیم. پیشنهاد داد که پروژه ای با او بحث کنیم. روی پروژه برنامه 18 خرداد کار کردم که ریز فعالیت ها را ارائه دهم. تا فردا آماده می کنم. با سعید نورمحمدی صحبت کردم برای برنامه ای در کرج با حضور خاتمی. سحر گلکار به من گفته بود که بچه های کرج آمادگی برگزاری این برنامه را دارند. خاتمی 11 یا 12 خرداد هم قصد دارد به ورامین و اسلامشهر برود. برای آنجا هم باید بچه های شهرستان های 88 کاملن آماده باشند.

شب تا ساعت 3 روی برنامه نهایی ستاد کار کردم. فردا به بهزادیان نژاد ارائه می کنیم.

عکس ها از احسان ملکی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s