اوباما رقابت را رسمن کلید زد

منتشرشده: 7 مِی 2012 در Uncategorized

اوباما رقابت های انتخاباتی را به صورت رسمی از اوهایو شروع کرد و با سخنرانی در ویرجینیا ادامه داد. دو ایالتی که در تقسیم بندی های انتخاباتی در آمریکا Swing State نامیده می شوند، یعنی زمانی به دموکرات ها و زمانی هم به جمهوری خواهان رای می دهند.

اوباما برای دعوت از طرفداران خود جهت حضور در آغاز رقابت های انتخاباتی اش این پیام را برای آنها فرستاد:

Michelle and I are getting ready to go on stage for the first big rally of 2012. We know not everyone can be there, but we still want : you to be part of it. If you can, please tune in to the livestream her: http://my.barackobama.com/Watch-Live

به نظر می رسد برای انتخابات سال 2012، کمپین اوباما شعار Forward (حرکت به سمت جلو) را انتخاب کرده است. انتخاباتی که برای او دیگر مبارزه ای آرمان خواهانه نیست، یک رقابت عملگرایانه است (مقاله پولیتیکو). اوباما می داند که سرنوشت انتخابات ماه نوامبر را گزارش تعداد شغل هایی که هر ماه در آمریکا ایجاد می شود تعیین خواهد کرد و به همین دلیل هم بود که سعی داشت به شغل های ایجاد شده در سه و سال نیم ی که او مسئولیت را در کاخ سفید بر عهده گرفت اشاره کند. هرچند رقیب او، رامنی، هم این موضوع را می داند که در پاسخ به آغاز کمپین اوباما، هم زمان با اعلام ایجاد شغل 115 هزار نفری در ماه گذشته که رقم خیلی امیدوارکننده ای نیست به اوباما و طرفدارانش اعلام کرد که دلیلی برای جشن گرفتن ندارند. 

اوباما برای وضعیت بد ایجاد اشتغال در ماه های جاری، مورد انتقاد شدید محافظه کاران قرار دارد. استراتژیست های محافظه کار برای پیروزی بر اوباما به این نتیجه رسیده اند که باید میان «وضعیت نامناسب اقتصادی در آمریکا و بیکاری» با «اوباما» نسبت مستقیمی ایجاد کنند. این پیشنهاد ماه گذشته کارل رو بود. در این مقاله هم او توضیح می دهد که چگونه اوباما با جلوگیری از فعالیت دو کیس LightSquared و  Keystone XL باعث جلوگیری از ایجاد میلیون ها شغل شده است. مورد Key Stone XL را اینجا هم می توانید بخوانید که سخنگوی محافظه کار مجلس نمایندگان می گوید امروز فقط یک نفر جلوی ایجاد شغل در آمریکا قرار گرفته است و او رئیس جمهور اوباماست.

این حرف البته بی معنی است، چون اوباما بیشتر از هر کس دیگری حتی برای منفعت شخصی اش هم که شده به دنبال ایجاد شغل و بهبود وضعیت اقتصادی در آمریکاست و محافظه کاران لااقل تا شش، هفت ماه آینده هرگونه بهبود وضعیت اقتصادی را به ضرر خود می دانند. آنها هم می دانند که در دو مورد بالا اوباما به دلایل محیط زیستی مخالفت می کند، اما جمهوری خواهان تصمیم های استراتژیک خود را گرفتند که وضعیت نامناسب اقتصادی را مستقیمن به اوباما ربط دهند؛ حالا یا بی ربط یا با ربط.

Source: Politico

Source: Politico

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s