اوباما از رامنی عقب افتاد؛ آخرین نظرسنجی پولیتیکو و دانشگاه جرج واشنگتن

منتشرشده: 7 مِی 2012 در Uncategorized

جدیدترین نظرسنجی دانشگاه جرج واشتگتن و پولتیکو چندان برای اوباما خوشایند نیست. در گزارش این نظرسنجی که دیروز منتشر شد اوباما با 47 درصد از میت رامنی با 48 درصد عقب افتاده است. در نظرسنجی ماه فوریه، میت رامنی تنها 38 درصد رای را داشت و این پیشرفت 10 درصدی برای جمهوری خواهان جالب توجه است. در عین حال محبوبیت شغلی زیر پنجاه درصدی اوباما، او را به عنوان رئیس جمهوری که با مشکل انتخاب شدن دوباره مواجه است، با مشکلات زیادی مواجه خواهد کرد.

محبوبیت اوباما و رامنی درون احزاب خود هم برتری را به نفع رامنی نشان می دهد. درون جمهوری خواهان 91 درصد حامی رامنی هستند، درحالی که 83 درصد دموکرات ها، از اوباما حمایت می کنند.

مهمترین دغدغه آمریکایی ها در شرایط امروز «اقتصاد»، «نحوه خرج هزینه های دولت» و «بیکاری» است که در هر سه این موارد اوباما امروز وضعیت خوبی ندارد. در عین حال در سیاست خارجی و سئوال در مورد نمایندگی ارزش های آمریکایی و به خصوص طبقه متوسط، اوباما از رامنی جلو است.

جمهوری خواهان تلاش دارند بک گراند اقتصادی رامنی را به عنوان دلیلی برای هدایت بهتر کشور توسط او برجسته کنند و دموکرات از سوی دیگر مدعی می شوند که رامنی تنها منافع طبقات مرفه را نمایندگی می کند و سیاست های او برای منافع این طبقه است.

در پاسخ به این سئوال که آیا اوباما می تواند کشور را به لحاظ اقتصادی مدیریت کند، 40 درصد گفته اند که او اقتصاد را بهتر کرده و 39 درصد هم مدعی هستند که او اقتصاد را بدتر نموده است. اما 19 درصد هم اعتقاد دارند که او اساسن تاثیری بر اقتصاد کشور نداشته است. «اد گوس»، مشاور نظرسنجی جمهوری خواهان اعتقاد دارد که این 19 درصد می توانند سرنوشت انتخابات را تعیین کنند.

شکاف جنسیتی هم در این انتخابات کماکان با 7 درصد تفاوت به نفع دموکرات هاست. در میان زنان پایین 45 سال، هم اوباما با 57 درصد از رامنی با 39 درصد پیش است. این درحالیست که رامنی در میان زنان بالای 45 سال با 50 درصد در مقابل 45 درصد از اوباما جلو است. در میان زنان سفیدپوست هم 57 به 38 رامنی جلوتر از اوباما قرار دارد. «اد گوس» در تحلیل خود از نتایج این نظرسنجی به عمد تنها با جلوبودن رامنی در مقابل اوباما تنها در میان زنان سفید پوست اشاره کرده است.

تحلیل دموکرات ها را از این نظرسنجی اینجا می توانید بخوانید.

نتایج کامل نطرسنجی و داده های آماری را هم ببینید ید نیست.

Source: Politico

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s