خاطرات روزانه، 15 اردیبهشت 88: پیشنهاداتی در مورد نحوه ثبت نام میرحسین با ماشین اورژانس

منتشرشده: 6 مِی 2012 در Uncategorized

3 شنبه 88.02.15

ساعت 8 جلسه دفتر تبلیغات داشتیم. حسین نورانی نژاد خبری داد مبنی بر اینکه جامعه اسلامی مهندسین قصد دارد در جنوب تهران ستاد بزند و عکس های هاشمی و میرحسین را پخش کند. حسین اعتقاد داشت این کار برای تخریب میرحسین است. خبر بعدی هم در مورد سازمان صدا و سیما است که گویا الان ضرغامی هیچکاره است؛ همه کارها دست حجازی است. دیروز هم که یک سری از بچه های خط امامی رفته بودند جلوی صدا و سیما برای اعتراض به رویکرد سیمای ملی، معاون ضرغامی با بچه ها صحبت کرده و گفته بود که در بحث انتخابات ریاست جمهوری، صدا و سیما ذیل تبلیغات وزارت کشور تلقی می شود و مجاز نیست که خودسر عمل کند.

در مورد ستاد ائتلاف هم بحث شد. ستاد میرحسین با امین زاده مشکل دارد و بیشتر متمایل به صفدر حسینی است. اما صفدر وقت نمی کند هم مسئولیت های استان های ستاد را داشته باشد و هم رئیس ستاد اصلاح طلبان حامی میرحسین شود.

در مورد برنامه دوم خرداد بحث کردیم و من توضیحی از جلساتی که به همین منظور در قیطریه برگزار می شد ارائه کردم. در مورد برنامه شب شعر که پیشنهاد هیلا صدیقی هست هم صحبت کردم. برای 14و15 خرداد قرار شد ویژه نامه بزنیم و از یک سری فرصت ها استفاده کنیم. برنامه دعای کمیل هم پیشنهاد حسین نورانی نژاد بود که قرار شد طرح آن را به همراه برنامه های فاطمیه خودش بیاورد. روی کانون توحید خیلی حساب می کند. تا ببینیم چه می شود.

فلاح آمد؛ راجع به جلسه با اللهیاری کمی صحبت کردیم.

همتی آمد. تماس گرفتم با امیدی، او هم آمد و با هم راجع به موسیقی هایی که لازم داریم صحبت کردیم. دو، سه تا ترانه انتخاب شدند. بقیه را هم باید مقداری تغییر بدهیم. از امشب کارش را شروع می کند. برای خوانندگی هم قرار شد با [..] صحبت کند. […] الآن آمل است و کمتر می آيد تهران.

آزاده بهشتی تماس گرفت. می خواست برای سالگرد امام، مصاحبه ای با زهره خانم صادقی، خانم آقای خاتمی داشته باشد. گفتم نامه اش را برایم فرستد؛ با شهاب صحبت کردم، گفت که فردا می تواند نامه را به زهره خانم بدهد. برای خانم بهشتی هم می خواست که به سعید رئوفی گفتم.

ساعت 6 جلسه شورای مشاوران ستاد میرحسین بود. در مورد ثبت نام میرحسین در وزارت کشور بحث شد. رضا شریفی پیشنهادی در مورد نحوه ثبت نام مهندس داشت که او با ماشین اورژانس برای کاندیداتوری به وزارات کشور برود. اشاره به شرایط اورژانسی کشور. رضا ایده های جالبی مطرح می کند، هرچند این ایده او که اجرایی نیست و به نظر من هم میرحسین بدون برنامه مشخصی و طبق معمول به وزارت کشور می رود و ثبت نام می کند. اما در هر صورت، رضا شریفی یکی از باهوش ترین بچه های مشارکت است. پیشنهادی هم شد که مهندس با اتوبوس از یک نقطه شهر مثل میدان امام حرکت کند و در راه تعدادی از سران اصلاحات را سوار نماید و به وزارات کشور برود. در ادامه در مورد حضور در مترو، پیاده شده در تقاطع فاطمی و ولی عصر و حرکت در ادامه به صورت پیاده، حضور طرفداران در کنار خیابان با پرچم سبز و مثال اینها هم بچه ها بحث هایی را مطرح کردند. ضمن اینکه حرکت از مرقد امام و بدرقه سیدحسن و خاتمی هم مورد نظر برخی از بچه ها بود. در نهایت هم قرار شد که آلترناتیوها با سه مبدا، میدان امام، جماران و مرقد امام با مترو یا اتوبوس به وی ارائه شود تا خودش انتخاب کند. اما من فکر نمی کنم که هیچ کدام عملی شوند. عادی می رود و ثبت نام می کند.

رضا همایی در مورد ستاد موج نو بازهم با من صحبت کرد و گفت که هفته دیگر کار را شروع کنند. از من مجددن خواست تا همکاری کنم. گفتم که سرم خیلی شلوغ است و نمی توانم. اما فکر کنم روی اعضای 88 خیلی حساب کرده اند.

هیلا صدیقی آمد. در مورد برنامه شب شعر گفت و اینکه امروز قراردادشان نهایی می شود. محتوای برنامه را خیلی کلی اعلام کرد. گفتم اینطوری نمی شود؛ باید ریز فعالیت ها را بدهد تا برنامه ریزی کنیم. قرار شد برایم تا فردا بفرستد و من هم خبرش را تنظیم کنم و بدهم بچه ها کار کنند.

سعید رئوفی روی طرح میرحسین در پوسترها و اقلام تبلیغاتی ما مشکل داشت. می گفت در ستاد هم روی این طرح حساسیت هایی وجود دارد. گفتم که حساسیت بیخود است. از آن طرح های خنثی که یک صورت نشان می دهند که خیلی بهتر است. ضمن اینکه حالا جهت میرحسین و خاتمی را هم در طرح های جدید عوض کرده ایم. اما جلو و عقب بودن این دو بیشتر برای ستاد محل اشکال است تا مردم.

حامد خوانساری هم یک سری سی-دی از اقلام تبلیغاتی می خواست که به او دادم.

داود روشنی را هم در ستاد دیدم. در مورد یک اسپانسر صحبت کرد برای کارهای تبلیغاتی ما. قرار شد فردا ظهر قراری با آنها بگذارد. پیشنهاد ساعت 2 را دادم که بعد از آن هم بروم ستاد ائتلاف برای برنامه دوم خرداد.

فرشاد وکیل زاده هم با سه تا از دوستهایش آمده بودند. یک سری شاخص های اقتصادی دادند. قرار شد تا شنبه گزارش آنرا آماده کنند که ما به صورت فایل های قابل فهم برای مردم تهیه و پخش کنیم. گزارشی از شاخص های اقتصادی مانند تورم، نرخ رشد سرمایه گذاری، هزینه شدن پول نفت و مقایسه آن با دولت خاتمی است.

علی رضا میرزامصطفی تماس گرفت. از ستادی گفت که پسر سیدزاده مدیریت می کند و چند بار با شهاب می خواستند جلسه بگذارند که شهاب نرفته بود. آنجا اسم من و بچه های 88 مطرح می شود که عدنان سپهری می گوید قبلن با ما صحبت کرده بودیم و 88 ها هم تمایل به همکاری دارد. در صورتیکه این اشتباه است. عدنان سپهری از طریق امیرسیدین قبل از اعلام حمایت ما از میرحسین پیغام داده بود، اما من به دلیل اینکه ما هنوز تصمیم تشکیلاتی نگرفته بودیم جواب مثبت نداده بودم. به هر حال میرزا پیشنهاد جلسه داد که من گفتم اول باید با شهاب هماهنگ کنم. به شهاب زنگ زدم و در این مورد صحبت کردم؛ موافق بود. فقط گفت که باید حواسمان جمع باشد آنها کار ما را به نام خودشان نزنند.

با شهاب در مورد هیات اجرایی خودمان و کارهای پیش رو  صحبت کردم. کمی کارها بهم ریخته است؛ من هم خیلی سرم شلوغ شده این روزها.

بچه های کرمانشاه و سمنان تماس گرفتند و اقلام تبلیغاتی می خواستند. قرار شد فردا بدهم. تاکید کردم البته که باید بسته تبلیغی ما یکسان باشد. آنها عکس جدا برای طراحی می خواستند که گفتم پکیج تبلیغاتی ما در تمام ایران باید ثابت باشد و هیچ عکسی یا طرحی نباید پکیج تبلیغاتی 88 را تغییر دهد.

ساعت 8:30، احسان با فاطمه آمدند پیش من. عکس های خوبی گرفته بود. اما عکس دست به سینه ای که می خواستم هنوز در نیامده است. در مورد برنامه فردا در کرمان گفت و اینکه بلیت برای او گیر نیامده است. به بابک زنگ زدم که از طریق مرعشی و هواپیمایی ماهان برای احسان ملکی بلیت گیر بیاورد. او هم به مرعشی زنگ زد و قرار شد احسان فردا ساعت 7 فرودگاه باشد. بابک هم دفتر حزب بود. به او گفتم که بیاید با هم بازی منچستر را ببینیم و بعد هم برویم خانه. آمد. منچستر هم بازی را برد البته. بابک از نظرسنجی بچه های کارگزارن در 4 مبدا مترو گفت و اینکه میرحسین 57% و احمدی نژاد 26% آرا را داشتند.

سخنرانی میرحسین موسوی در کرمان – عکس از احسان ملکی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s