خاطرات روزانه، 14 اردیبهشت 88: خبر تاج زاده در مورد رد صلاحیت کروبی

منتشرشده: 6 مِی 2012 در Uncategorized

2 شنبه 88.02.14

صبح تا ساعت 11 خواب بودم. این قرصی که دیشب دکتر به من داده بود کار خودش را کرد. ساعت 12 قرار داشتم اداره مالیات. می خواستم چند تا سئوال در مورد مالیات بر ارزش افزوده بپرسم.

شهاب تماس گرفت که جلسه امروز ستاد برای برنامه دوم خرداد را نمی تواند برود. از من خواست که حتمن حضور داشته باشم. سر ناهار روزنامه ها را هم خواندم. خط تبلیغی جناح راست در این روزها تاکید بر احتمال حضور خاتمی و همچنین اعلام خبر تلاش اطرفیان کروبی برای انصراف وی است. این هم بازی آنهاست. با مطرح کردن احتمال حضور خاتمی و عدم حضور او طرفداران خاتمی را ناامید می کنند و غیرمستقیم اینگونه القا می کنند که میرحسین در هر حال مانع خاتمی است. ضمن آنکه با مطرح کردن احتمال حضور خاتمی تلویحاً به طرفداران و آرای دو دل این را هم می گویند که میرحسین رای ندارد. در مورد کروبی هم این کار آنها برای تهییج کروبی به گفتن جملاتی در نقد انصراف و در نهایت ایجاد فضایی است که کروبی نتواند انصراف دهد. جالب است، ترجمه تئوری «برجسته سازی» یعنی همین. آنها حتماً یک کمیته برنامه ریزی رسانه ای دارند.

با ساناز، […] صحبت کردم. دوست دارد فعال شود و حتی کار ستادی بکند.

فردا برایمان دو تا جلسه گذاشتند ساعت 6. هم شورای مشاوران است و هم کمیته اطلاع رسانی. صبح هم ساعت 8 جلسه دفتر تبلیغات داریم. شهاب تماس گرفت برای برنامه تبلیغات و تعریف پروژه ها. گفت که شریف زادگان قول همکاری داده است. گفتم پروژه های ما که آماده است. قرار بگذارد برویم پیش او یا خودش برنامه های ستاد را نزد شریف زادگان ببرد.

با سعید رئوفی صحبت کردم برای برخرید سی-دی و انتشار لیست اول کلیپ های ستاد. تقریبن آماده هستند. انتظار داشت آرم کمیته دانشجویان و جوانان را هم اضافه کنم. قبول نکردم. گفتم که این کار 88 است. ربطی به جوانان ستاد مرکزی ندارد.

هیلا صدیقی تماس گرفت. در مورد برنامه ادیبان و شعرای معاصر گفت. پیشنهاد سالن مسجد کبکانیان را داشت. با توجه به محتوای سیاسی شعرها و محذوریات فرهنگ سراها معقول است.

برنامه شب دیدار با کلیپ سازها را هم یادآوری کرد. اصلن یادم نبود، در قرارهای امروز هم نگذاشته بودم. شانس آوردم که برنامه سایت های خبری با بهروز شجاعی برای ساعت 8:30 است. برنامه کلیپ سازها ساعت 6:45 است.

با امیدی هم صحبت کردم برای یکی سی دی پنج، شش ترکی، کارها نهایی است. قول داد که سر موقع می تواند برساند.

ساعت 4 رفتم برای جلسه برنامه دوم خرداد. هماهنگی طراحی ها قرار شد با ستاد 88 باشد؛ در مورد کلیپ ها هم قرار شد تمام کلیپ هایمان را به بچه های موج بدهیم تا متمرکز شود. غیر از آن در مورد دو سرود هم صحبت کردم که 88 می تواند ارائه می کند. همچنین یک سی-دی حاوی 7 ترک. هیلا صدیقی هم شعرش را خواند. «صدواقعه چون دوم خرداد بسازیم»، این شعار اصلی ستاد 88 هم هست.

با هیلا رفتیم ستاد میرحسین برای دیدار با کلیپ سازها. قرار اما مثل اینکه 5 بود و ما دیر رسیدیم. کمی به سعید رئوفی گله کردم که چرا زودتر نگفته است. برای برنامه شب شعر هم صحبت کردیم. سعید پیشنهاد مسجد امیرالمومنین را داشت. گفتم که به مرکز شهر نزدیک نیست و در ترافیک تهران گیر می کنیم. ضمن اینکه همه هم نمی توانند بیایند. قرار شد بیشتر بررسی کنیم. هیلا در مورد حضور خاتمی گفت. گفتم باید بحث کنیم. اما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که خاتمی در هر برنامه ای حضور داشته باشد. قرار شد ریز برنامه هایش را برایم بفرستد.

سعید نورمحمدی تماس گرفت برای برنامه استان ها در دوم خرداد. با بهزاد نبوی، تاج زاده، ستاری فر، خانیکی و چند نفری دیگر صحبت کرده و آنها موافقت کرده اند. بهزاد را می دانم که شیراز می رود. فایلش را قرار شد برایم بفرستد. من هم گفتم که پکیج تبلیغاتی ما باید یکسان برای همه ایران باشد. حتماً این کار را می کنیم.

ساعت 8 رفتم دفتر بهروز. جلسه هماهنگی سایت های خبری داشتیم. از موج، یاری، 88، برخیز، سلام، جمهوریت، رویداد و نوروز، بچه ها آمده بودند. تاج زاده هم بود. خبری داد مبنی بر اینکه شورای نگهبان می خواهد کروبی را رد صلاحیت کند و بعد هم آقا دخالت می کند و از شورا و جنتی می خواهد تا کروبی را تایید صلاحیت کنند. اما از ما خواست که این خبر را جایی کار نکنیم.

در مورد برنامه سایت ها من بر تکرار و سوزاندن خبرهای مرتبط با احمدی نژاد تاکید کردیم. شبیه آنچه که در مورد استان شدن کرج رخ داد. از قبل اعلام شده بود که احمدی نژاد قصد دارد کرج را استان کند و امروز نکرد. باید خبرهایی کار کنیم که احمدی نژاد نتواند اجرایی کند. تکرار هم خیلی مهم است. یک خبر را باید مطرح کنیم و پشت سر هم تکرار نماییم. این کار را کیهان خوب بلد است.

کارگزاران خبری کار کرده بود که احمدی نژاد در فیلم تبلیغاتی اش گریه می کند. هیلا صدیقی به من پیشنهاد داد که گریه خاتمی را قبل از فیلم های احمدی نژاد به صورت بلوتوث پخش کنیم تا این کار تقلید از خاتمی تلقی شود. در مورد ناراستی های احمدی نژاد و وعده های او هم بحث شد. بحث مفصلی داریم.

خاتمی، موسوی، رهنورد، سالن همایش های برج میلاد – عکس از احسان ملکی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s