خاطرات روزانه، هشتم اردیبهشت 88: برگزاری مراسم روز جوان

منتشرشده: 2 مِی 2012 در Uncategorized

3 شنبه 88.02.08

از صبح پیگیر کارهای مراسم امروز بودم. به بهروز شجاعی و حنیف زنگ زدم تا خبر مراسم را با طرح دوباره کار کنند. با علی شیخ و رازی هم هماهنگ کردم بیایند برای عکس گرفتن. شهاب آمد یک سری عکس های خاتمی را که حسن سربخشیان گرفته است داد. سایت قلم عکسی را کار کرده بود از میرحسین با لباس نظامی در دوران نخست وزیری. در نسخه اصل این عکس، میرحسین کنار فردی است که تابلوی مرگ بر آمریکا در دست دارد درصورتیکه در عکس منتشر شده، «مرگ بر آمریکا» حذف شده است. رجا و وطن امروز این عکس را بهانه کرده و حسابی میرحسین را مورد انتقاد قرار داده اند. پروپاگاندای آنها اینجا قوی تر از ماست.

امروز روزنامه ها و سایت های جناح راست خبر حداقل حقوق 420 هزار تومانی کارگران را به نحو بارزی برجسته کرده اند. احمدی نژاد برای انتخابات حاضر است هر کاری بکند.

ساختمان خیابان کردستان را که متعلق به خانه کشاورز است و عیسی کلانتری به ما داده است تحویل گرفتیم. یک سری از وسایل را هم آنجا بردیم. ساعت 4 برای مراسم روز جوان رفتم ستاد. یک سری مشکلات صدا داشتیم که برطرف شد. مراسم هم با نیم ساعت تاخیر شروع شد. بچه ها هم صحبت های خوبی کردند. کلیپ ها را پخش کردیم. سالن پایین کاملاً پر شده بود، به طوریکه صندلی کم آوردند. برای سعید ا..بداشتی وقت صحبت در نظر گرفته بودیم که نماند و زود رفت.

تاج زاده هم آمد و صحبت های خوبی کرد. بعد هم به پرسش های بچه ها پاسخ داد. ساسان آقایی و احسان مهرابی هم آمدند. ساسان صحبت هم کرد؛ طبق معمول انتقادی. احسان هم در همان فضای تخیلی خودش است.

بچه های ستاد جوانان میرحسین آمدند و وسط مراسم پشنهاد پخش کلیپ دیدار با میرحسین را داشتند. اما به خاطر اینکه از قبل هماهنگ نکرده بودند و وقت ما هم زیاد نبود اجازه ندادم. یک ذره گلایه هم کردند و ناراحت شدند. گفتم که مهمتر از هماهنگی، وقت بود. اگر وقت داشتیم حتمن پخش می کردیم و دلیلی هم برای گلایه وجود ندارد. در عین حال مثل اینکه برای جمع بندی نظرات هم می خواستند کسی صحبت کند؛ از سجاد می خواهند که وقت اضافه به آنها بدهد و سجاد هم می گوید که آرش غفوری مخالف است. سعید رئوفی این موضوع را با من مطرح کرد که گفتم من خبر ندارم. من اواخر مراسم با سجاد هماهنگ کرده بودم که چند نفری صحبت کنند و مراسم را ببندد، چون وقت کم داشتیم، اما نمی دانستم آنها هم می خواهند جمع بندی داشته باشند.

حسین نیکخواه در مورد کلیپ «مشرقی آزاداندیش» که قبلن برای خاتمی تهیه کرده بودیم گفت و اینکه آیا چنین چیزهایی برای موسوی هم تهیه می کنیم یا نه. گفتم حتمن این کار را می کنیم. الان هم بچه های ما در تمام سفرها با میرحسین هستند تا فیلم و کلیپ تهیه کنند.

خبرنگار الجزیره تلفنش را به من داد که برای برنامه هایمان به آنها هم برای پوشش خبری اطلاع بدهیم. در عین حال گفتند که سایر خبرگزاری های خارجی هم می خواهند در چنین برنامه هایی حضور داشته باشند و اگر ما موافق باشیم می توانند با آنها هم هماهنگ کنند. گفتم که باید با ستاد صحبت کنم و نظر آن ها را بپرسم. در صورت جواب مثبت حتمن اطلاع می دهم.

PressTV هم برای فیلم برداری مراسم آمده بود اما بچه ها مخالفت کرده بودند. از سعید رئوفی پرسیدم که گفت کمیته حقوقی مخالف است.

احسان ملکی از بچه های عکاس آمده بود. گفت که به ستاد مرکزی پیشنهاد کرده است تا برای پوشش تصویری برنامه های میرحسین برود. آنها اما مخالفت کرده اند. پیشنهاد داد که اگر می توانیم از طرف ستاد 88 هماهنگ کنیم. اتفاقن پیشنهاد خوبی است. امین آزاد که می رود وقتش بیشتر مشغول فیلم برداری است. به عکاسی نمی رسد. گفتم هماهنگ می کنم، او هم باید در هر برنامه تعدادی عکس برای ما تهیه کند. قبول کند. در مورد عکس دست به سینه میرحسین گفتم و اینکه یک عکس با کیفیت از میرحسین درحالی که دستش روی سینه هاش هست می خواهم. گفت که سعی می کند.

اشکان اشعریون تماس گرفت. گفت که بچه های موج سوم برای برنامه فردا، یک سری بی سیم می خواهند و از او خواسته اند بیم سیم هایی را که ما برای کنگره تشکیلاتی ستاد تهیه کرده بودیم در اختیارشان قرار بدهیم. گفتم اشکالی ندارد. می تواند به آنها بدهد.

امیرحسین شمشادی تماس گرفت. علی شاه محمدی را برای تهیه عکس و کلیپ به من معرفی کرد و گفت که علاقه مند است همکاری کند. تماس گرفتم و برای فردا ساعت 2 بعد از ظهر با او قرار گذاشتم.

سحر گلکار تماس گرفت. از قول حمزه غالبی در مورد صحبت های میرحسین برای جلسه فردا در همایش موج سوم پرسید. سعید نورمحمدی در همین مورد با من صحبت کردم. متنی آماده کردم بر مبنای مطالباتی که ما در جلسه با میرحسین از او خواسته بودیم و برایش فرستادم.

امروز هم روسای ستادهای استان های 88 بیانیه ای در مورد مجروح شدن اعضای ستاد 88 در جریان سخنرانی میرحسین در مشهد نوشته بودند که در رسانه ها کار شد.

لیلا موسوی در مراسم روز جوان – لیلا خودش را با اسم مستعار کج کلاه معرفی می کرد

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s