خاطرات روزانه، 5 اردیبهشت 1388: انتخاب تصویر اصلی تبلیغاتی ستاد 88

منتشرشده: 24 آوریل 2012 در Uncategorized

شنبه 88.02.05

صبح زود بیدار شدم. خبر مراسم روز جوان را تنظیم کردم و برای سجاد و سعید فرستادم. با سعید رئوفی هم صحبت کردم برای اینکه آرم ستاد میرحسین را بگیریم. سی دی آرم قبلی دست آران است و هرچه زنگ می زنم جواب نمی دهد.

شهاب تماس گرفت در مورد جلسه هفته آینده ستاد 88 با آقای خاتمی نظر من را پرسید. می خواست بداند جلسه تخصصی هیات اجرایی باشد یا بچه های استان ها هم حضور داشته باشند. گفتم بستگی به انتظارش از جلسه دارد. اگر می خواهی فقط گزارش بدهیم باید هیات اجرایی باشد، اما اگر هدف بحث و شنیدن صحبت های خاتمی و ایجاد انگیزه در استان هاست، خب بهتر است بچه ها همه باشند. قرار شد با سعید هم صحبت کند. یکی از بهترین ویژگی های شهاب همین مشورت کردن های اوست. شهاب درعین حال خواست تا برنامه روز جوان را برای سه شنبه بگذاریم. به سعید رئوفی زنگ زدم و تغییر زمان را بهش اطلاع دادم.

میثم عنقائی تماس گرفت. می گفت که در سازمان نسبت به کمیته تهران ستاد 88 نظر مثبتی وجود ندارد. می گویند بیشتر از آنکه طرفدار موسوی باشند به کروبی متمایل هستند. منطورش سابقه فعالیت های دانشجویی حجت شریفی بود. گفتم که قبول دارم در تهران مشکل داریم، اما نه از این بابت که بچه ها متمایل به کروبی هستند، به این دلیل که هنوز کار درست و حسابی انجام نداده ایم. مسئولین تهران را هم شورای مرکزی با رای جمعی انتخاب کرده است. ما هم باید همدیگر را کمک کنیم.

میثم در عین حال مسئول هماهنگی ستاد 88 برای ارائه لیست افراد در طرح صیانت از آرا بود که مسئولیت آن از طرف ستاد ائتلاف به بهزاد نبوی سپرده شده است. بهزاد در کنگره تشکیلانی ستاد در اسفند 87 هم سخنران کارگاه آموزشی ما برای طرح صیانت از آرا بود. میثم با بهزاد صحبت کرد و قرار شد بچه های 88 را برای این کار سازماندهی کنیم.

به شهاب زنگ زدم تا در این مورد با او صحبت کنم. شهاب گفت که بچه های موج سوم لیست اعضای ستاد 88 را که قبلن سعید نورمحمدی به آنها داده بود از طرف خودشان به عنوان اعضای موج سوم برای صیانت از آرا به ستاد ائتلاف داده اند. کار درستی نکرده اند. شهاب خواست به سعید نورمحمدی زنگ بزنم و برای بررسی موضوع با او در این مورد مشورت کنم.

با سعید تماس گرفتم و گفتم که نماینده دفتر تبلیغات برای طرح صیانت از آرا میثم است. از سعید خواستم به بچه های استان ها هم بگوید که فقط با میثم هماهنگ کنند. سعید گفت که با بچه های استان ها صحبت کرده است و آنها آخر هفته برای صحبت در مورد صیانت از آرا به تهران می آیند. از سعید در مورد لیستی که به بچه های موج سوم داده است پرسیدم. قرار شد از آنها بخواهد لیست بچه های ما را از طرف خودشان برای طرح ارائه نکنند.

ساعت 2 جلسه ستاد مجازی را داشتیم. ستاد ائتلاف اصلاح طلبان، با عنوان یاران خاتمی-حامیان موسوی به ریاست امین زاده تشکیل شده است و مسئولیت بخش مجازی آن با بوترابی رئیس پرشین بلاگ است. از همه سایت های فعال از قبیل یاری، جمهوریت، سلام، برای فردا و همینطور بچه هایی که در زمینه فعالیت مجازی کار کرده بودند دعوت کرده بود. دستور جسله تولید محتوا، یکسان سازی مطالب، ارائه و برجسته کردن اخبار و … بود. احمد فرهودی هم در مورد سایت برای ایران که به نوعی یک شبکه اجتماعی است توضیح داد. برای ایران همان سایتی بود که قبلن هم صحبتش را در جلسات با امین زاده کرده بودبم. قرار شد برای فعالیت این سایت، 20 نفر را به عنوان دعوت شوندگان اولیه از طرف ستاد 88 معرفی کنم.

بچه ها نسبت به نحوه اطلاع رسانی ستاد میرحسین موضع گیری داشتند و قرار بر این شد که ما فعالیت های خودمان را مستقل از ستاد میرحسین و اطلاع رسانی آنها انجام دهیم.

من در مورد فعالیت های مجازی 88 توضیح دادم و در مورد سایت ستاد 88 هم کمی صحبت کردم. سایت ما قرار نیست لزومن خبری و اطلاع رسانی باشد؛ بیشتر یک سایت تشکیلاتی و با رویکرد جنگ روانی است.

بعد از جسله رفتم دفتر آروند. کمی صحبت کردیم. می خواهد امروز برود نزد کروبی. بچه های آنها کلن مخالف میرحسین هستند. در مورد باران و حامد هم که پرسیدم همین جواب را دادند. با آروند در مورد رای آوری بیشتر میرحسین و کروبی شرط بستیم. ماهی یک بار شام در حد رستوران بیستنگو، به مدت یک سال و برای 5 نفر. قرار شد آروند بعد از دیدار با کروبی با من جلسه ای داشته باشد.

امروز سایت قلم خبری را منتشر کرده بود در مورد انتخاب رنگ سبز به عنوان نماد حامیان میرحسین موسوی. در توضیح انتخاب این رنگ هم گفته بود که این امر پیشنهاد یکی از خوانندگان بوده است. شهاب امروز به من زنگ زد و حسابی شاکی بود. می گفت این پیشنهاد بچه های ستاد 88 مشهد بود، اما اینها فقط برای اینکه عنوان ستادهای دیگر را در مقابل ستاد مرکزی برجسته نکنند، گفته اند که پیشنهاد خوانندگان بوده است. با سعید هم در این مورد صحبت کرده بودم. حالا خوبست در برنامه میرحسین در مشهد هم حضور داشتند.

بعد از ظهر رفتم جلسه دفتر تبلیغات. در مورد برنامه سه شنبه صحبت کردیم. طرح صیانت از آرا، sms و برنامه روز جوان مهمترین موضوعات مورد بحث بود. من در مورد طرح تصویر فلو میرحسین در روز دیدار ایران با امارات در استادیوم آزادی گفتم. سخت است اما اگر بتوانیم امکان مالی اش را جور کنیم خیلی خوب می شود. ترکیبی از نمادهایی با رنگ سبز و سفید خواهد بود.

امین ازاد آمد. قرار بود چند تایی کلیپ از سفرهای استانی میرحسین بیاورد که آورد. خیلی خوب شده است. برای کلیپ های بعدی باید برنامه ریزی کنیم. امین خیلی بچه خلاقیه.

شب سعید شریعتی تماس گرفت. راجع به نرم افزار تحلیل آماری انتخابات پرسید. برایش توضیح دادم و گفتم که هر وقت نسخه نهایی آماده شد برایش یک کپی تهیه می کنم. طرح نظرسنجی های هدایت شونده را هم مطرح کرد. نظر مخالف خودم را گفتم و اینکه ما در ستاد 88 نمی توانیم این نظرسنجی ها انجام دهیم. وقتی قرار باشد با چند نفر مصاحبه کنیم و بعد هم نتایج را دور بریزیم، دیگر چه نیازی داریم وقت و انرژی صرف کنیم. ضمن آنکه با طرح به اصطلاح انتقال سینه به سینه ای که در این پیشنهاد آمده است، مگر چند نفر آگاه می شوند. می توانیم یک خبر نتظیم کنیم بدهیم بچه های موج سوم در سرویس ای میل 500 هزار تایی شان برای ملت بفرستند.

ما اگر بتوانیم و بودجه اش تامین شود دو تا نظرسنجی درست و حسابی خواهیم داشت. در فاصله یک هفته. یکی روز اول تبلیغات و یکی روز هشتم. این هم منطبق بر برنامه زمان بندی مان است. دومی را هم به این دلیل که نتایج تبلیغات میدانی و طرح روستاهایمان را ببینیم که چقدر در رای و نظر مردم تاثیر داشته است. به خصوص برای آنهایی که هنوز تصمیم نگرفته اند. من قبلن مشابه آن را برای ستاد ائتلاف اصلاح طلبان در انتخابات دوم شوراها در سال 85 انجام داده بودم.

دانلود طرح نظرسنجی انخابات شوراها در سال 1385 و تحلیل نتایج آماری

دانلود نتایج نظرسنجی از مناطق مختلف تهران در سال 1385

از سعید خواستم آمار چند تا نظرسنجی را که دارد به من بدهد. هرچند آمار فعلی ناامید کننده است. تقریبن 50 به 15 به نفع احمدی نژاد. اما اینطور نمی ماند. مطمئنم. سعید گفت که می خواهد قراری برای صحبت با مسئول نظرسنجی ستاد میرحسین بگذارد. از من خواست تا به این جلسه بروم. احتمالن برای روز سه شنبه خواهد بود. گفتم که سه شنبه برنامه روز جوان است. بعد از برنامه هر ساعت گفت من حاضرم. با سعید کمی هم در مورد طرح تلفن، تبلیغات محله ای تهران و sms  هم صحبت کردیم.

علی شیخ طرح پوسترها را آخر شب بعد از چند مرحله اصلاح فرستاد. طرح اصلی ستاد را هم انتخاب کردم. در تمام پکیج های تبلیغاتی مان از این طرح باید استفاده کنیم. دست باز خاتمی به همراه دست به سینه میرحسین. اولی نماد دعوت از مردم به حمایت از کسی است که با دستهایی بر سینه نماد خدمتگزاری به مردم است. به سعید رئوفی زنگ زدم برای چاپ طرح ها در برنامه روز جوان.

به روح الله شهسوار زنگ زدم. فردا می روم مشهد. قرار شد بروم ستاد 88 مشهد با بچه ها در مورد ستاد 88 و سایت صحبت کنیم.

طرح نهایی ستاد 88 برای استفاده در کلیه اقلام تبلیغاتی به عنوان پکیج واحد تبلیغات - طرح از علی

دیدگاه‌ها
 1. محسن می‌گوید:

  بخاطر همین عکس یک بحث نیم ساعته تو ستاد مازندران شکل گرفت. که چرا مهندس پشت سر اقای خاتمی است. و کلا طرح مشکل داره…

  • arashghafouri می‌گوید:

   البته اين طرح تو مردم بازتابش خوب بود هرچند تو خود ستاد مركزي هم اين ايرادها را گرفته بودند اما حتمن از طرح هاي بي خاصيتي كه فقط چهره نشان مي دادند بهتر بود. البته اين طرح يك مشكل داشت و اون هم كيفيت عكس ميرحسين بود ما دنبال عكسي بوديم كه ژست ميرحسين داشته باشه و بشه با خاتمي تركيبش كرد بهتر گير نياورديم

  • arashghafouri می‌گوید:

   در عین حال یه طرح دیگر هم که مهندس جلوتر از خاتمی بود پخش شد

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s