خاطرات روزانه، 4 اردیبهشت 88: دیدار با رئیس ستاد میرحسین، همه مان ناامید برگشتیم

منتشرشده: 22 آوریل 2012 در Uncategorized

جمعه 88.02.04

صبح زود بیدار شدم. گزارش امروز را که قرار است به بهزادیان نژاد بدهیم را تقریبن نهایی کردم. به سعید زنگ زدم تا آخرین گزارش استان ها را برایم بفرستد. شهاب تماس گرفت و گفت که جلسه به ساعت 6 بعد از ظهر موکول شده است. قرار بود ساعت 2 باشد، من هم ساعت 4 با آروند قرار داشتم. به آروند زنگ زدم و قرار را کنسل کردم.

ساعت 6 به همراه شهاب، امیرحسین مهدوی، امیرحسین شمشادی، سعید نورمحمدی، سعید رئوفی و سجاد سالک رفتیم نزد بهزادیان نژاد و گزارشی ار فعالیت های ستاد 88 ارائه کردیم. توضیحاتی در مورد ظرفیت های استانی ستاد و همینطور توان تشکیلاتی مان در تهران دادیم.

بعد از جلسه همه ناامید برگشتیم. به عنوان رئیس ستاد، دکتر بهزادیان نژاد فوق العاده آدم ضعیفی است. نمی تواند تفاوت ,30000 جوان در کل ایران را با 10 نفر جوان فقط در تهران درک کند. فکر می کند این هر دو تا به یک اندازه وزن دارند. متاسفم واقعن. کمی در مورد ضرورت حضور خانم ها صحبت کرد و اینکه رای زنان هم به نفع مهندس از صندوق ها بیرون بیاید.

می گویند حلقه اول مهندس از پاک ترین آدم ها به لحاظ اقتصادی و اخلاقی هستند. اما خب، تعهد اقتصادی و اخلاقی به تنهایی برای مدیریت یک کمپین مهم نیست. موارد دیگری هم لازم است که متاسفانه دکتر بهزادیان هیچ کدام را نداشت. مدیر یک کمپین «ب» را بگویی باید تا آخر بسم الله برود، برای دکتر بهزادیان از اول تا آخر را هم توضیح دهیم بازهم کم گفته ایم. اما در هر صورت راه دیگری نداریم و باید بسازیم.

برنامه کاری شعارها و عملگردهای مان شامل موارد زیر بود که در همه موارد به تفصیل توضیح دادیم:

–        برنامه استراتژیک ستاد 88 (شامل الگوی 5 نیروی رقابتی پورتر + ماتریس ارزیابی عوامل)

–        زمان بندی اجرای فعالیت ها تا 22 خرداد 88 شامل برنامه روز جوان (تهران)، برنامه دوم خرداد (تهران و شهرستان ها) و برنامه 18 خرداد (تهران و شهرستان ها)، فعالیت های خیابانی زمان تبلیغات در تهران و شهرستان ها و پیشنهاد برنامه 25 خرداد به عنوان گردهمایی پیروزی یا تبلیغات انتخاباتی دور دوم در استادیوم آزادی

–        تهیه کتابچه رقبا بر اساس مدل کانونی 5 نیروی رقابتی پورتر شامل احمدی نژاد، کروبی و محسن رضایی (شامل گزارش بریده جراید در دو سطح ملی و محلی که توسط کمیته اطلاع رسانی ارائه می شد)

–        طرح نیازمندی های شهرستان ها برای برنامه ریزی مطالبات محلی و استانی بر اساس قول هایی که در دو دولت خاتمی و احمدی نژاد ارائه شده بود.

–        کتابچه های تبلیغاتی روش های تبلیغاتی و تهیه پکیج واحد تبلیغات مورد استفاده در تمام بسته های تبلیغاتی

–        کلیپ با محوریت خاتمی و موسوی و همچنین کلیپ سفر های تبلیغاتی مهندس در استان ها – طرح الگو: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سال 2004 (کمپین بوش)، سال 2008 (کمپین اوباما) و سال 1992 (کمپین کلینتون)

–        طرح بلوتوثی ارائه پیام های تبلیغاتی در مکان های عمومی از قبیل مترو، اتوبوس ها و …

–        ارائه سی دی درب منازل – (طرح در به در)

–        ارتباط چهره به چهره شامل طرح سینما 20، مسافران مترو، سفیران 88

–        طرح دو هفته ای تبلیغات روستایی (5شنبه و جمعه دوران دوهفتگی تبلیغات انتخاباتی) – مدل تئوریک: مارپیچ سکوت

–        تبلیغات شهری با محوریت مسائل مذهبی (فاطمیه – 14 و 15 خرداد)

–        طرح برجسته سازی رسانه ای از طریق رابطان رسانه ی

–        استفاده از شبکه های مجازی (فیس بوک، یاهو 360 و سایت کلوب)

–        تدوین پرسش های پیش روی اصلاح طلبان و پیش بینی مدل پیشنهادی در مناظره ها

–        صیانت از آرا با عنوان طرح «پاسداران رای» در هماهنگی با ستاد ائتلاف اصلاح طلبان

–        تدوین وعده های انتخاباتی احمدی نژاد در سال 84 و وعده های استانی به تفکیک موارد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به صورت مجزا و تعیین تحقق یا عدم تحقق آنها جهت برجسته سازی خبری موارد محقق نشده

–        طرح ناراستی های دولت

بعد از جلسه با بهزادیان نژاد، اعضای هیات اجرایی نشستیم و در مورد ستاد صحبت کردیم. شهاب از نحوه انعکاس خبر مجروح شدن سه نفر از اعضای ستاد 88 در جریان پرتاب گاز فلفل دانشگاه فردوسی در رسانه های میرحسین شکایت داشت. بعد هم مثل اینکه در سایت قلم و با فاتح این شکایت را مطرح کرد. بچه ها می گفتند در برنامه پنجشنبه دانشگاه که بچه های 88 و گروه های دانشجویی این همه تلاش کرده بوند، فاتح، رئیس کمیته اطلاع رسانی و برخی دیگر از اعضای ستاد از شعارها و پوسترهایی که توسط بچه ها پخش شد ناراضی بودند. بیشتر هم در مورد عکس دانشجویان دستگیر شده بود. آنها می خواستند برنامه کاملن کنترل شده باشد و شلوغ هم نشود. خب این هم که برای کاندیدای ریاست جمهوری امکان پذیر نیست. هرچند خود مهندس برخلاف این نظر را داشت. سعید از گزارش روح الله شهسوار گفت که خیلی راضی بود. ستاد 88 مشهد در این برنامه پارچه هایی به رنگ سبز و با آرم ستاد 88 را بین جمعیت پخش کردند. (رنگ سبز از این روز به عنوان نماد میرحسین مطرح شد؛ گزارش روح الله شهسوار، رئیس پرکار ستاد 88 خراسان رضوی را از حضور میرحسین در مشهد اینجا بخوانید).

دیروز کمیته تهران ستاد تصویب کرده است که نفیسه زارع کن، مسئول خبرنامه تهران شود ولی برای این کار با حمید متقی به عنوان مسئول خبرنامه هماهنگ نکردند. من و سجاد سالک به امیرحسین شمشادی انتقاد کردیم و گفتیم که کار او درست نیست. او هم توجیه می کرد اما قابل قبول نبود. در نهایت قرار شد امیرحسین شمشادی با حمید متقی صحبت کرد و اگر قرار است هرکس دیگری مسئول شود، قطعن با موافقت حمید باشد. در غیر اینصورت خود حمید مسئول خبرنامه است.

در مورد برنامه روز جوان هم صحبت کردیم. پیشنهاد کردم یا امیرحسین مهدوی یا سجاد سالک مسئولیت اجرای مراسم را بر عهده بگیرد. سجاد در نهایت قبول کرد. خبر مراسم را هم من تا فردا تهیه می کنم و برای انتشار به کمیته اطلاع رسانی می فرستم. قرار شد در میان صحبت ها که به صورت تریبون آزاد و پرسش و پاسخ است، یک سری از بچه های ما و ستاد جوانان میرحسین هم به صورت هدایت شده صحبت کنند. در نهایت از مصطفی تاج زاده هم دعوت می کنیم که هم سخنرانی کند و هم به سئوالات بچه ها پاسخ دهد.

سعید رئوفی مسئول کارهای پشتیبانی و هماهنگی امور تصویری و صدا شد. طرح ها هم تا فردا آماده می شود. حمزه غالبی آخرهای جلسه آمد. کمی صحبت کردیم راجع به ضرورت برنامه های دیگر. او حرف داشت. بعدن باید بیشتر بحث کنیم. تا آریاشهر با هم رفتیم.

بعد هم من رفتم دنبال اشکان که با هم برویم خانه علی شیخ برای کارهای طراحی استند و پوستر و سی-دی. با علی کمی راجع به عکس دو نفره میرحسین و خاتمی بحث کردیم. او هم کار را شروع کرد تا فردا به من تحویل بدهد. چند تایی عکس هم به او دادم به اضافه عکس خاتمی که در طرح های قبلی استفاده می کردیم. گفتم اگر می تواند از عکس های میرحسین به صورت دست به سینه و عکس خاتمی یک تلفیقی تا فردا در بیاورد و نهایی اش کنیم.

در مورد طرحی که برای استادیوم آزادی با پرچم های سفید و تصویر فلو از مهندس موسوی دارم که فقط از دور قابل نمایش باشد هم بحث کردیم. اشکان مخالفت بود، اما علی از طرح خوشش آمد. خواستم با کسی مطرح نکند تا ببینیم در آينده چه می شود.

حسابی خسته بودم. قبل از خواب چند صفحه ای از کتاب نخبگان بازاریابی را خواندم. از کتابخانه سازمان مدیریت صنعتی خریده بودم. پر از ایده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s