خاطرات روزانه، 2 اردیبهشت 88: خبر رجانيوز و تهديد به ترور ميرحسين در ارديبهشت داغ

منتشرشده: 20 آوریل 2012 در Uncategorized

4 شنبه 88.02.02

صبح زود با مهندس فلاح جلسه داشتم؛ در مورد مشکلات موجود و تشکیل کمیته راهبردی شرکت بحث مفصلی کردیم. کمی انتقاد کرد که من هم قبول داشتم. گزارش پیگیری اتاق بازرگانی برای فعالیت در قرقیزستان و ونزوئلا را هم داد.

ساعت 10 رضا همایی از بچه های ستاد جوانان میرحسین آمد دفتر پیش من. راجع به ستاد موج نو و برنامه هایشان صحبت کرد و از من خواست تا نظرم را بگویم. برنامه های آنها کمی بلندپروازانه و در عین حالی خالی از واقعیت است. ضمن اینکه با فرصت کمی که تا انتخابات مانده، انجام ایده های آنها امکان پذیر نیست. خیلی تحت تاثیر انتخابات آمریکا هستند، اما کمپین انتخاباتی اوباما تقریبن یک سال قبل از انتخابات تشکیل شد، نه اینکه کمتر از دو ماه مانده به انتخابات دنبال سفیران داوطلب باشند. سفیران داوطلب چیزی است شبیه به گروه های داوطلب در فعالیت های انتخاباتی اما به صورت آزمایش داده شده. نکته بعدی هم اینکه محتوای آنچه که می خواهند انجام دهند هم از منظر اطلاع رسانی مجازی و هم از منظر فعالیت میدانی، کاری است که ما در ستاد 88 از آذرماه شروع کرده ایم.

رضا در کل ایده های خوبی دارد. او هم مثل من مهندسی صنایع خوانده است و ذهنی مبتنی بر برنامه ریزی دارد. اما همانطور که گفتم بیشتر از آنکه واقعیت های یک فعالیت ستادی محدود را ببیند، در این طرح یک برنامه ریزی بلند مدت دارند. من در این جلسه کمی در مورد برنامه های ستاد 88 توضیح دادم و استراتژی های ستاد را در دو تئوری برجسته سازی و مارپیچ سکوت توضیح دادم. همینطور در مورد هدفمان برای تولید پکیج واحد تبلیغات صحبت کردم. کمی هم در مورد سیاست و برنامه های ستاد میرحسین صحبت کردیم.

بعد از جلسه به سعید زنگ زدم. دیروز با امین زاده جلسه داشتیم اما من تهران نبودم. از جلسه گفت که محوریت آن بر اساس برگزاری برنامه سالگرد دوم خرداد بود. از بچه های موج سوم هم مصطفی طلوعی در جلسه حضور داشت. […]. امین زاده در عین حال ریاست ستاد یاران خاتمی را بر عهده گرفته است. دفترشان هم در خیابان قطیریه تهران خواهد بود. گفته می شود که صفایی فراهانی هم قائم مقام ستاد است.

حمید سیدی زنگ زد. از انتشار بیانیه دکتر معین در حمایت از کاندیداتوری میرحسین گفت. بیانیه محکم و خیلی خوبی است.

با مهدی شهسوار صحبت کردم راجع به سایت. امشب آپ می شود و فردا با سفر میرحسین به مشهد خبرها را مستقیم پوشش می دهند. قرار شد HomePage را برای من بفرستد که ایرادات آخر را بگیرم. برای «مطلب یک» هم نوشته ای از شهاب می خواهند. به شهاب زنگ زدم و قرار شد تا شب مطلبی بفرستد. امروز هم در برنامه جوانان میرحسین در مسجد امیرالمومنین سخنرانی داشت. پیشنهاد کردم حتمن در مورد «نجات» کشور هم در کنار «تغییر» صحبت کند.

ایمان ارجمندی تماس گرفت. در مورد جلسه امروز دفتر تبلیغات پرسید. گفتم که مشکل آئین نامه ای برای اعضای دفتر تبلیغات داریم که باید حتمن جزو شورای سیاست گذاری باشند. امروز جلسه داریم و راجع به این موضوع هم صحبت می کنیم تا یک جوری آن را حل کنیم. در مورد ستاد تهران هم گفت و اینکه قادر نیست به عنوان مسئول تبلیغات تهران فعالیت کند. دلیل آن را پرسیدم که گفت به دلیل مسئولیت امیرحسین شمشادی است. نمی توانند با هم کار کنند. ایمان فکر می کرد که بعد از بابک حقیقی مسئولیت تهران با حجت شریفی خواهد بود که اینگونه نشد. گفتم با خود امیرحسین صحبت کن، اما حداقل در دفتر تبلیغات با ما همکاری کن. قبول کرد؛ ضمن اینکه ادامه داد با ساجده عرب سرخی هم صحبت کرده و او هم با ایمان هم نظر بوده است.

مجید بیات تماس گرفت. گفته بودم یک سری application به برنامه نرم افزازی تحلیل آماری انتخابات اضافه کند. سئوالاتی داشت. با هم صحبت کردیم و توضیحات لازم را دادم. قرار شد خبرم کند که چه زمانی آماده می شود.

کارگزاران دیشب جلسه داشتند. کرباسچی بر حمایت دفاتر استانی حزب از کروبی تاکید داشته است که این امر با واکنش اعضای شورای مرکزی رو به رو می شود. کرباسچی حمایت حزب از میرحسین را مختص تهران می خواسته است، اما اعضا اعتقاد دارند کارهای کرباسچی حزب کارگزاران را بی اعتبار می کند. او هم دوباره استعفا داده است.

رجانیوز خبری در مورد ترور میرحسین داشت و آنرا با عنوان «اردیبهشت داغ» به سعید حجاریان نسبت داد. دارند فرار به جلو می کنند. شاید فکر می کنند رفتن خاتمی به دلیل تهدید به تروری بود که روزنامه کیهان مطرح کرد. ملغمه ای هستند از خبرهای دروغ و ژست ترین روش و ابزارهای تبلیغاتی. عده ای تازه به دوران رسیده و فوق العاده هار و پر از عقده.

امروز محسن رضایی هم کاندیدای انتخابات شد. حضور او در تحلیل اولیه برای شکست رای کروبی در مناطق لرنشین و میرحسین به عنوان نماد جنگ است. اما محسن رضایی به دلیل ضعیف النفس بودن هیچ وقت نمی تواند رئیس جمهور شود. در انتخابات مجلس ششم از دبیری مجمع تشخصیص استعفا داد تا نماینده مجلس شود که رای نیاورد. در انتخابات ریاست جمهوری قبلی که شب آخر انصراف داد. دوباره اما امسال وارد بازی شده است.

ساعت 5 رفتم پیش لیلا. حمید متقی و میثم عنقائی هم بودند. کمی بحث کردیم راجع به طرح های لیلا. با آروند هم صحبت کردم برای فعالیت به نفع میرحسین. مخالفت بود. بیشتر به کروبی تمایل داشت. قرار شد فردا دوباره با هم صحبت کنیم. اگر هم شد یک قراری بگذاریم دو نفری.

ساعت 6 جلسه دفتر تبلیغات داشتیم. سر راه حمید و میثم در مورد انتقاد بهزاد از امیرحسین مهدوی در جلسه شورای سیاسی سازمان مجاهدین انقلاب به علت بیانیه خنثی ستاد 88 در حمایت از میرحسین گفتند. بهزاد از اینکه ستاد 88 برای جلسه تصمیم گیری در دفتر سازمان مجاهدین انقلاب از عبدی دعوت کرده بود هم ما را مورد انتقاد قرار داد. به تعبیر بهزاد، عبدی در یک جلسه رو در رو او را هم قانع می کند، چه رسد به بقیه بچه ها را.

در دفتر تبلیغات، امروز در مورد برنامه روز جوان صحبت کردم و اینکه ستاد 88 با اعلام آمادگی ستاد میرحسین قرار است این برنامه را مشترکن با ستاد جوانان میرحسین انجام دهد. در مورد اسم برنامه هم «جوانان به امید تغییر» را انتخاب کردیم. بچه های موج سوم هم در روز سه شنبه برنامه دارند. قرار شد ترجیحن برنامه ما با آنها تلاقی پیدا نکند. در مورد طرح های تبلیغاتی در سینما، مترو، اتوبوس، برنامه های ایام مذهبی مثل فاطمیه و رحلت امام بحث کردیم. همینطور راجع به sms، سفیران انتخابات در روستاها و … بحث مفصلی هم راجع به برنامه تبلیغاتی خرداد ماه داشتیم. هم برای برنامه دوم خرداد ماه و هم در صورت امکان اگر بتوانیم باید برنامه ای در 18 خرداد داشته باشیم که سالگرد انتخاب دور دوم خاتمی است و می توانیم یک برنامه تهییجی در یکی از استادیوم های پایتخت داشته باشیم.

عطا تهرانچی هم قرار شد روی شاخص های اقتصادی دولت خاتمی و احمدی نژاد کار کند تا بر اساس آن یک ویدئو ارائه کنیم. در مورد تقویت دفتر برنامه ریزی هم من ایمان ارجمندی و براتی را پیشنهاد دادم که بچه ها قبول کردند. حامد طیبی و ایرج جمشیدی هم پیشنهاد شدند که قرار است حمید متقی با آنها صحبت کند.

دانلود صورتجسله دفتر برنامه ریزی و تبلیغات دوم اردیبهشت 88

ساعت 9، سعید رئوفی و حمزه غالبی آمدند نزد من. با سعید در مورد برنامه روز جوان صحبت کردم و قرار گذاشتیم دوشنبه باشد تا با برنامه بچه های موج سوم تداخل پیدا نکند. دبیر برنامه هم من شدم و تمام کارها به صورت مشترک با آرم ستاد 88 و کمیته جوانان ستاد میرحسین انجام می شود. پیشنهاد سعید و حمزه برای عنوان جلسه، «بی رودربایستی با میرحسین» بود که من پیشنهاد دفتر تبلیغات تحت عنوان «جوانان به امید تغییر» را مطرح کردم. گفتم برنامه در ستاد میرحسین انجام می شود و دو ماه دیگر هم انتخابات است. قرار نیست ما همه جا اسم میرحسین را بیاوریم. خود به خود تداعی کننده است. بهتر است روی شعار تمرکز کنیم. قبول داشتند. قرار شد برنامه را من تهیه کنم و ارائه نمایم. همینطور از آنجا که برنامه تریبون آزاد است باید تا حدی هدایت شده هم باشد. پیشنهاد ما این بود که مصطفی تاج زاده هم بیاید و به سئوالات بچه ها پاسخ دهد. او می تواند نظرات بچه ها را جمع بندی کند و احیانن اگر حرفی هست مطرح نماید.

از ستاد میرحسین ] …[ برای نظرسنجی با من تماس گرفت. چند تا سئوال از او کردم، فهمیدم که هیچ چیز از نظرسنجی نمی داند و اصلن با مبانی نظرسنجی آشنا نیست. گفت که بچه های نسیم هم فعال هستند و می توانند با ما کار کنند. جواب دادم که با بچه های نسیم کار نمی کنم. او هم گفت که اگر نمی خواهیم با آنها کار کنیم می توانیم جداگانه طرح خودمان را داشته باشیم. قرار شد فردا در جلسه هایی که در ستاد دارم بررسی کنیم. با حمزه در این مورد صحبت کردم؛ گفت که همان طرح بهاره آروین است. من قبلاً با این طرح مخالفت کرده بودم. طرح بهاره نظرسنجی نبود، نظرسازی بود.

با امیر سیدین صحبت کردم تا فردی را برای طراحی پوستر و .. به من معرفی کند که کرد. برای فردا قرار گذاشتم.

شب ساعت 11 با امین آزاد، حمید لطفی و اشکان اشعریون جلسه داشتم. برای برنامه های کلیپ دوشنبه بحث کردیم. یک کلیپ از سفرهای استانی میرحسین و یک کلیپ هم از تلفیق دیدگاه های میرحسین و خاتمی خواهیم داشت. اشکان اشعریون از جلسه امروز جوانان و دانشجویان در مسجد امیرالمومنین گفت که اصلاً خوب نبوده است. با امین هم صحبت کردم برای عضویت در دفتر تبلیغات.

شب هر چقدر با مهدی شهسوار برای سایت تماس گرفتم جواب نداد. قرار بود صفحه اول سایت را برای تایید نهایی بفرستد.

افشین قطبی امروز سرمربی تیم ملی شد. الآن می شود این تیم ملی را دوست داشت.

در مورد پخش این عکس و تهیه پوستری از آن خیلی بحث کردیم، اما در نهایت از خیرش گذشتیم. چشم دخترک در این عکس به چشم های معروف دختر افغان روی جلد مجله نشنال جئوگرافی خیلی شباهت دارد - عکس از پیمان غزنینی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s