انتخابات آمریکا و دعوای یقه آبی ها و یقه سفیدان

منتشرشده: 19 آوریل 2012 در Uncategorized

انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 از معدود رقابت هایی است که نقاط ضعف و قوت دو کاندیدای دموکرات و جمهوری خواه تفاوت چندانی با هم ندارد. این سوژه مقاله ای است از پولیتیکو با عنوان رقابت اقناع شدنی ها. حالا هر کدام از این دو کاندیدا باید بر گروه هایی که هنوز تصمیم نگرفته اند متمرکز شوند که تعدادشان هم به نسبت قبل در این انتخابات کمتر از همیشه است؛ چون در این انتخابات دو حزب اصلی دموکرات و جمهوری خواه کاملن دوقطبی شده اند. اما کاندیدای جمهوری خواهان درون حزب جمهوری خواهان متهم می شود که به اندازه کافی به اندیشه های حزب وفادار نیست. شاید مهمترین نشان این ناوفاداری هم لایحه خدمات درمانی اوباما باشد که بسیار به لایحه خدمات درمانی رامنی در زمانیکه او فرماندار ماساچوست بود شباهت دارد. این لایحه یکی از مهمترین نقاط افتراق جمهوری خواهان و به خصوص طیف تندروی آنان -تی پارتی- با اوباماست.

رقابتی میان یقه آبی های طبقه کارگر و یقه سفیدان تحصیل کرده که همیشه در دو سر طیف وعده های انتخاباتی کاندیداها بودند. در انتخابات مقدماتی دموکرات ها در سال 2008، باراک اوباما برای بدست آوردن رای بقیه آبی ها که به صورت سنتی طرفدار کلینتون بودند خیلی تلاش کرد. رامنی هم در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان، رای این گروه را در سبد ریک سنتوروم می دید.

نیویورک تایمز مقاله ای دارد در مورد تمرکز جمهوری خواهان بر ارتباط بین مشکلات اقتصادی آمریکا و اوباما. اگرچه گزارش ها از بهبود نسبی اقتصاد خبر می دهد اما آخرین نظرسنجی نیویورک تایمز و شبکه CBS نشان می دهد که رامنی برای اداره اقتصادی کشور گزینه بهتری از اوباماست. این البته به معنی محبوبیت بیشتر رامنی نیست اما کم نیستند کسانی که معتقدند برای حل مشکلات اقتصادی، آمریکا به یک تاجر و بیزنینس من بیشتر احتیاج دارد.

این گزارش پولیتیکو در مورد پیشتازی کاندی رایس، وزیر امور خارجه بوش، در میان کاندیداهای معاونت ریاست جمهوری حزب جمهوری خواه هم جالب است. هرچند کاندی رایس خودش اعلام کرده که تمایلی برای این مسئولیت ندارد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s