خاطرات روزانه، 30 فروردین 88: مشکلات ستاد در سیستان و بلوچستان

منتشرشده: 18 آوریل 2012 در Uncategorized

1 شنبه 88.01.30

صبح ساعت 4 بیدار شدم و تا ساعت 6 روی پروژه ام کار کردم. شهاب تماس گرفت. در مورد سستی و رخوتی که در ستاد 88 وجود دارد بحث داشت. پیشنهاد یک جلسه برای فردا را دادم. موافقت کرد. قرار شد صبح فردا جلسه داشته باشیم. دکتر روشنی هم زنگ زد. او هم از سستی در ستاد گفت. قبول دارم کم کار می کنیم. در مورد جلسه فردا گفتم و اینکه قرار است دوباره کار را شروع کنیم.

دانشجویانم در اراک تماس گرفتند. می خواستند این جلسه کلاس روز سه شنبه باشد. موافقت کردم.

امروز در شرکت، مهندس در مورد برخی مناقصه ها با من صحبت کرد. حبشی کارشناس بیمه شرکت آمد نزد من و در مورد حق العمل کارهای بیمه ای که انجام داده است درخواست داشت. به منتقمی گفتم که یک گزارش برای من آماده کند.

به حمید متقی زنگ زدم و در انتقاد از او برای کار نکردن بیانیه ستاد در سایت رویداد و همینطور روزنامه اعتماد صحبت کردم. در مورد سایت گفت که بیانیه در نهایت کار شده است. هرچند او مخالفت داشت. در مورد روزنامه هم گفت که مسئول صفحه احزاب، نسرین ستوده، خانم حمید، است و آنها در کار حرفه ای در کار همدیگر دخالت نمی کنند. کار نشدن بیانیه در روزنامه هم اصلن به او ربط پیدا نمی کند. من اما به او گفتم که اگر هم مخالفتی یا انتقادی از هم داشته باشیم باید هوای همدیگر را هم داشته باشیم. […]

حمید در مورد فردی هم صحبت کرد که حاضر است مکانی در اختیار حامیان پیشرو میرحسین قرار دهد و 4 تا ویژه نامه با تیراژ 100 هزار نسخه هم می تواند برایمان تامین مالی کند. قرار شد با او صحبت کند و نتیجه را اطلاع دهد؛ اما از من خواست فعلن با کسی صحبت نکنم. در مورد دفتر تبلیغات هم صحبت کردیم. پیشنهاد داود روشنی را به او دادم. موافق بود. در مورد مهدی افروزمنش هم گفت که به نظر می رسد خیلی پای کار میرحسین نیست. بعد از بیانیه هم می خواست انصراف دهد که حمید می گفت او مانع شده است.

با رضا باوفا، رئیس ستاد در سیستان صحبت کردم. می گفت که ستاد ٨٨ سيستان و بلوچستان به شدت در خصوص انتخاب رييس ستاد مهندس در استان اعتراض دارد، اين اعتراض هم به حدي است که خیلی از بچه ها می گویند با او کار نمی کنند و ترجیح می دهند مستقیم با مرکز در ارتباط باشند. موضوع اعتراض بچه ها اين است كه ستاد مهندس بدون بررسي همه جانبه و در نظر گرفتن مسائل قومي و مذهبي حاكم بر فضاي استان، محمدتقی رخشانی، صاحب امتیاز روزنامه زاهدان را به عنوان رييس ستاد استان انتخاب كرده است كه سابقه ناسيوناليستي بسيار شديدي دارد و اهل سنت و همينطور بچه هاي مشاركت به هيچ عنوان حاضر به همكاري با او نیستند. ستاد مركزي هم از روي لج بازي بر موضع خودش پا فشاري می کند. حتی كار به جايي رسيده كه احتمال حمايت اهل سنت از كروبي بسيار بیشتر از موسوی است. می گفت نمی داند که چرا ستاد مهندس حاضر است راي اهل سنت را از دست بدهد. اين مسئله همه بچه ها را عصبي و نااميد كرده است.
در مورد ستاد 88 استان سیستان ما روزهای اول هم مشکل انتخابات داشتیم و به دليل سنگ اندازي نيروهاي امنيتي […] انخابات ستاد 88 تا مرز برگزار نشدن پيش رفت. اما نهايتن با درايت بچه هاي برگزار كننده خیلی خوب برگزار شد.

به دليل اختلافات داخل استاني، چهره هاي سرشناس اصلاح طلب سيستاني علي رغم دعوت شدن به كنگره به صورت هماهنگ و برنامه ريزي شده از حضور در کنگره خودداري كرده بودند و چند چهره حاضر در جلسه هم با فشارهاي قومي ضمن عذر خواهي مجبور به ترك جلسه شدند. اما برادران بلوچ استقبال بي نظيري از كنگره كردند. اختلافات از آن زمان تا تشكيل ستاد مهندس موسوي هم ادامه پيدا كرد به طوري كه عملا دو ستاد رسمي در استان شكل گرفت.
اعضاي انجمن اسلامي عضو ستاد با لابي وسيع و استفاده از روشهاي مختلف و […] سعي در به دست گرفتن اكثريت شوراي مركزي داشتند، اين در شرايطي بود كه هسته مركزي هيات موسس سعي در مشاركت منصفانه همه ي گروهها در شوراي مركزي داشت. شرايط به قدري پيچيده شده بود كه بيم آن مي رفت اعضاي اصلي ستاد و همينطور مشاركتي ها در شوراي مركزي انتخاب نشوند كه خوشبختانه با ائتلاف لحظات آخر بچه هاي مركز استان و شهرستانهاي جنوب بلوچستان موضوع به خوبي مديريت شد و اكثريت شوراي مركزي به دست بچه هاي اصلي ستاد افتاد.

مهدی مقدری قائم مقام ستاد 88 استان اصفهان (سمت چپ) و صادق صدق گو رئیس ستاد 88 شهرستان کاشان

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s