هزینه های انتخاباتی و فرهنگ آمریکایی

منتشرشده: 16 آوریل 2012 در Uncategorized

نیویورک تایمز گزارشی منتشر کرده که کسانی که به کمیپن اوباما بیشتر کمک کرده یا می کنند برای بازدید از کاخ سفید شانس بیشتری دارند و بعضی هایشان بیشتر از یک بار از کاخ سفید دیدن کرده اند. این گزارش هم با مقایسه لیست اهداکنندگان کمک مالی به اوباما و لیست افرادی بدست آمده است که فرصت بازید از کاخ سفید را داشته اند.

دیروز هم میت رامنی، کاندیدای جمهوری خواهان در پاسخ به سئوالی که از او می خواست بگوید چه پیامی برای رئیس جمهور دارد پاسخ داد که Start Packing یعنی آماده شود تا وسایلش را جمع کند، کنایه از اینکه در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر او پیروز خواهد شد و جای اوباما را در کاخ سفید می گیرد.

Jim Messina رئیس کمپین اوباما هم امروز با ذکر این پیام رامنی به لیست ای میل طرفداران اوباما ای میل زده است که به رئیس جمهوری برای باقی ماندن در کاخ سفید کمک کنند، با کمک های مالی 3 دلاری یا بیشتر.

جمع آوری پول در آمریکا برای انتخابات و امور خیریه بخشی از فرهنگ عمومی حاکم بر این کشوراست. در یکی از جلسات کلاس Fundraising من، یک کلمبیایی و یک ونزوئلایی در مورد درخواست پولی که کمپین ها با ارسال نامه به خانواده های آمریکایی بدست می آورند کمی گیچ بودیم. صحبت یکی از بچه های آمریکایی جالب بود، او گفت که این بخشی از فرهنگ ماست و آمریکایی ها اگر مطمئن باشند که این پول در جایی که فکر می کنند صحیح است خرج می شود حتمن کمک می کنند. هرچند تحقیقات هم نشان می دهد اکثر کمک کنندگان مالی در آمریکا را افراد بالای 50 سال تشکیل می دهند و کمپین ها یک لیست 3 میلیون نفری از کسانی که در انتخابات مختلف به هر یک از کاندیداهای جمهوری خواه یا دموکرات پول می دهند در اختیار دارند.

با یانحال این نکته را هم نباید از یاد برد که اوباما در سال 2008 با جمع آوری پول آن لاین، اساسن فرهنگ جمع آوری پول را در آمریکا دگرگون کرد. 6 میلیون نفر در انتخابات سال 2008 به کمپین اوباما با رقم هایی کمتر از 100 دلار کمک کردند. کمپین اوباما در گزارش ماه مارس خود از 53 میلیون کمک مالی هم خبر داده است.

در عین حال جمهوری خواهان هم چندان بیکار نیستند. در ماه فوریه  Sheldon Adelson، بیلیونر آمریکایی و همسرش، 5 میلیون دلار به جمهوری خواهان کمک کردند. او پیش از این در رقابت های ریاست جمهوری حامی گینگریچ بود. این گزارش واشنگتن پست در مورد کسانی که بیشترین کمک های مالی را برای انتخابات سال جاری مجلس نمایندگان را بدست آورده اند هم جالب است. ماه گذشته اولین گزارش 3 ماهه سالانه کاندیداهای انتخاباتی ارائه شد. وال استریت جورنال هم گزارشی را منتشر کرده است که جمهوری خواهان نسبت به دموکرات ها از لحاظ جمع آوری پول وضعیت بهتری دارند. در انتخابات آمریکا، جمع آوری پول یعنی ترغیب بیشتر به مشارکت انتخاباتی، توان بالاتر تبلیغات ملی و محلی و در نهایت هم پیروزی در انتخابات.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s