خاطرات روزانه، 24 فروردین 88: بیانیه جنجالی ستاد 88 در حمایت از میرحسین

منتشرشده: 12 آوریل 2012 در Uncategorized

2 شنبه 88.01.24

صبح حمید متقی و سعید نورمحمدی زنگ زدند. بیانیه ستاد در حمایت از میرحسین منتشر شده است و هر دو شاکی بودند و می گفتند که این اصلن حمایت از میرحسین نبود. با شهاب تماس گرفتم و از تماس حمید و سعید گفتم؛ جواب داد که بچه ها حساسیت بیجا دارند. ما که نباید بغلتیم در بغل ستاد میرحسین. سازمان و مشارکت بیانیه هایشان خیلی بد بود. من هم گفتم موافقم؛ اما همینطوری نباید خنثی هم باشیم. در مورد «نجات» هم گفتم که حمید انتقاد داشت اصلاً در بیانیه ذکر نشده است. شهاب اما گفت که یادش رفته است. بیانیه را سعید ای میل کرد و خواندم. انصافن خیلی بد بود، حرفی در حمایت از میرحسین نیست، فقط گفته ایم او را به جامعه «معرفی»می کنیم. بچه ها حق دارند. حسین نورانی نژاد تماس گرفت و خیلی شاکی بود. گفت که به همراه حمید متقی و مهدی افروزمنش می خواهند استعفا بدهد. از من هم خواست این کار را بکنم. نظرم را به او گفتم که حرفی از استعفا در این شرایط نباید بزنیم، در ضمن خودم با شهاب صحبت می کنم. دوباره زنگ زدم به شهاب و نظر خودم را هم گفتم که فوق العاده بیانیه خنثی و بی عملی است. در مورد استعفای بچه ها هم گفتم و پیشنهاد کردم بیانیه را بگوید تا کار نشود. شهاب هم جواب داد حاضر است بیانیه را پس بگیرد اما خودش هم استعفا می دهد. ادامه هم داد باید با امیرحسین مهدوی هم صحبت کند. امیرحسین مهدوی خودش به من زنگ زد و در مورد بیانیه صحبت کرد. در مورد بند آخر بیانیه آنرا منظور نظر شهاب دانست و گفت که در متن اولیه وی نبوده است. در بند آخر بیانیه، «ستاد 88 اعضا خود را از همکاری با ستادهای منتسب به آقایان کروبی و موسوی منع کرده است.» حرفی که به شهاب زدم را برای امیرحسین تکرار کردم. گفتم ما در راضی کردن نزدیک ترین افراد به حلقه خودمان عاجز هستیم، چگونه می توانیم بچه های استان ها را راضی کنیم. در عین حال گفت که بیانیه را سایت یاری هم کار کرده و دیگر کار از کار گذشته است. امیرحسین از پخش نقشه کشور با عکس میرحسین و کروبی در سایت یاری هم انتقاد کرد و گفت که این کار درست نبود، چون برای فشار بر رای گیری بچه ها تهیه شد.

دانلود بیانیه اعلام حمایت ستاد 88 از میرحسین

در هر صورت جو خیلی بدی به وجود آمده است. دوباره با شهاب صحبت کردم، گفتم می توانیم از بهروز بخواهیم بیانیه را از روی سایت بردارد. گفت که خبرگزاری فارس هم بیانیه را کار کرده است. در نهایت اما شهاب قبول کرد که فردا مصاحبه کند و بچه ها را به حمایت از ستاد میرحسین بخواند.

به سعید زنگ زدم، سعید گفت که بهروز شجاعی هم می خواهد استعفا بدهد، قرار شد با او هم صحبت کنم. سعید از انتقاد بچه های استان ها به محتوای بیانیه هم خبر داد. در عین حال گفت که با سایت یاری مصاحبه کرده و آغاز به کار ستاد 88 در حمایت از میرحسین موسوی با توجه به آرای کنگره های استانی را اعلام کرده است. می خواست با این کار هم انتقاد خودش را غیرمستقیم نسبت به بیانیه اعلام کرده باشد و در ضمن استان ها را مطمئن کند که ما از میرحسین حمایت خواهیم کرد.

بعد از مصاحبه سعید با یاری، البته شهاب با سعید تماس گرفت. سعید می گفت شهاب حرف خاصی به من نزد، اما احساس کرده است که شهاب به خاطر مصاحبه سعید با سایت یاری بعد از انتشار بیانیه ناراحت است.

با حسین نورانی هم دوباره صحبت کردم. حسین همچنان شاکی بود. جریان مصاحبه فردای شهاب در حمایت از میرحسین را گفتم. کلن اعتقاد داشت کار اشتباهی کردیم. اما در مورد استعفا قانع شد که اصلن کار درستی نیست.

شب میثم عنقائی تماس گرفت. او هم خیلی از بیانیه شاکی بود. می گفت که در جلسه شورای سیاسی سازمان خیلی به بیانیه انتقاد شده است. اعتقاد داشت که باید برخورد تشکیلاتی شود. در عین حال از انتقاد حمید متقی خطاب به سعید نورمحمدی خبر داد که مضمون آن توافقات پشت پرده شهاب با کروبی بود. این موضوع را رد کردم و گفتم که هرچند ممکن است آدم ها با هم رودربایستی داشته باشند و شهاب هم با کروبی اینگونه باشد، اما این دلیل این بیانیه نیست. ما نباید سرمایه های خودمان را با حرف های اینطوری از دست بدهیم. شهاب اعتقاد دارد نباید مثل مشارکت و سازمان بیفتیم در بغل میرحسین و بعد هم با ساز آنها برقصیم. در عین حال به میثم هم گفتم که قرار است شهاب در حمایت از میرحسین مصاحبه کند.

با کلیت حرف شهاب موافقم. اما ما در روز «کنگره تصمیم گیری» روی بند بند بیانیه توافق کرده بودیم، اصلن این اصرار شهاب بود، حالا نباید اینطوری کار می شد.

شهاب طباطبایی رئیس ستاد 88 در کنار خاتمی

دیدگاه‌ها
  1. محسن می‌گوید:

    جالب ناکه.
    پشت پرده ستاد 88

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s