خاطرات روزانه، 25 فروردین 1388: ادامه انتقادها از بیانیه ستاد

منتشرشده: 12 آوریل 2012 در Uncategorized

3 شنبه 88.01.25

به حمید متقی در تهران زنگ زدم و از جلسه امروز بچه ها با بهزادیان نژاد، رئیس ستاد میرحسین پرسیدم. گفت که بهزادیان نژاد امروز حاضر نشد با هیات اجرایی ستاد دیدار کند. او اعتقاد داشت هرچند می گویند که یادش رفته است اما در واقع در اعتراض به بیانیه ما حاضر نشده است با بچه ها دیدار کند.

در مورد جلسه امروز شورای سیاست گذاری هم گفت که بچه ها همگی به شهاب و امیرحسین انتقاد داشتند. امیرحسین هم بحث رای استمزاجی استان ها را دوباره مطرح کرده است. شاید حرفش درست باشد اما دلیل بر رفتار اشتباه ما در بیانیه نیست. زنگ زدم به سعید و در مورد جلسه امروز با بهزادیان نژاد پرسیدم که چرا برگزار نشد. سعید گفت که قرار ما ساعت 7:30 در دفتر بهزادیان نژاد بود. او خیلی دیر آمد و وقتی هم آمد ما خداحافظی کردیم و گفتیم بیشتر نمی توانیم بمانیم. هرچند بهزادیان نژاد گفته بود که جلسه امروز به او یادآوری نشده بود.

در مورد جلسه شورای سیاست گذاری هم پرسیدم. گفت که با فاطمه صحبت کرده بودند که پشت شهاب را علی رغم انتقاد بچه ها خالی نکنند. خلاصه بحث جلسه هم به این جا رسید که حالا کاری است که شده، بعد از این باید مراقب باشیم و اشتباهمان را جبران کنیم.

امیرحسین مهدوی به شدت نسبت به انتشار روز به روز نتایج کنگره های استانی در سایت یاری انتقاد داشت. سعید اما از این کار دفاع کرده بود. به اعتقاد او به دو دلیل باید این کار را می کردیم:

اول اینکه از این فرصت باید به عنوان یک موج خبری و رسانه ای استفاده می کردیم که موفق هم بودیم، به طوریکه خبرگزاری ها و سایت های طرفدار احمی نژاد مثل فارس یا سایت الف و … هم خبرهای ما را بازتاب می دادند.

دوم هم اینکه بدون نظرخواهی از استان ها، حتمن ریزش نیرو داشتیم. حتی بحث دلخوری هم نبود. بچه های استان ها اگر بی عملی ستاد را می دیدند ممکن بود از ما جدا شوند و به ستادهای استانی میرحسین یا کروبی ملحق شوند. با این کار هزینه جداشدن بچه ها را به حداقل کاهش دادیم.

من هم با این نظر سعید موافق هستم. در حالی که کمتر از سه ماه تا انتخابات باقی مانده است، اگر می خواستیم این فرصت دو، سه هفته ای را کاری نکنیم، بچه ها را از دست می دادیم. ضمن اینکه الان سرمایه بیشتری هم داریم و با بچه های استان ها همه باهم تصمیم گرفتیم.

به شهاب هم زنگ زدم. شهاب اشتباه را قبول داشت اما می گفت این همه هجمه ای که به سوی او نشانه رفته شد حقش نبوده است. اما من گفتم شهاب جان اتفاقاً حق تو بوده است؛ چون در مهترین لحظات تصمیم  اشتباه گرفتی. تو در روز کنگره با تاکید شخصی ات برای بند بند بیانیه از بچه های استان ها رای گرفتی، ولی آنچیزی که به عنوان بیانیه منتشر شد اصلن چیز دیگری بود. شهاب بحث زد و بند با کروبی را مطرح کرد که برخی از بچه ها به وی نسبت دادند؛ خیلی از این اتهام دلخور بود. من هم گفتم این حرف و حدیث ها بدیهی است که بعضی از بچه ها مطرح کنند. اما خیلی مهم نیست، مهم آن است که در آينده بهتر حرکت کنیم. این حرف ها هم فراموش می شود. بچه ها هم همه تو را می شناسند و می دانند چه ظرفیتی برای ستاد ایجاد کرده ای. بچه ها استان ها هم، همه تو را قبول دارند.

صبح رفتیم جزیره لارک که با قشم 20 دقیقه فاصله دارد. یک جزیره بکر که توفیق – ناخدای قایقی که کرایه کرده بودیم – می گفت قسمت اعظم آن در اختیار نیروهای نظامی و سپاه است. هرچند ما چیزی ندیدیم.

ناهار را در جزیره بودیم و تا بعد از ظهر کمی گشتیم. امروز هوا موج زیادی داشت. توفیق – ناخدای قایق ما – پیشنهاد داد دیرتر برگردیم، شاید وضعیت موج دریا بهتر شود. برای اینکه وضعیت موج را درک کنم با توفیق سوار قایق شدم، لنگر را برداشتیم و رفتیم وسط آب. خیلی وحشتناک بود. تا حالا چنین شرایطی نداشتم. برگشتیم تا بچه ها را سوار کنیم و رفتیم وسط دریا. همه بدون استثنا می ترسیدیم. قایق ما با هر موجی این ور و آن ور می شد. شرایطی بود که هیچ کداممان تجربه اش را نداشتیم. به مراتب بدتر از چاله و چوله های هوایی با هواپیماهای وطنی. آنجا تکلیفت معلوم است، اینجا اما یه لحظه اگر غفلت می کردیم توی آب بودیم. اما در هر صورت به سلامتی رسیدیم ساحل قشم. توفیق ناخدای خوبی است.

رضا شریفی عضو شورای سیاست گذاری ستاد 88 و یکی از خوش فکر ترین جوانان مشارکت

دیدگاه‌ها
  1. یک هشتاد و هشتی می‌گوید:

    ممنون از خاطرت. همه روزهای گذشته رو برامون زنده کردی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s