قالیباف انتخابات را کلید زد، یاد «ممد اناری» به خیر

منتشرشده: 10 آوریل 2012 در Uncategorized

قالیباف رقابت های انتخاباتی را اینگونه آغاز کرده اس: معرفی یک سایت و پیشنهاد رای دادن به شهردار تهران با این سئوال که آیا به قالیباف رای می دهید یا خیر.

این کار ستاد انتخاباتی قالیباف البته خیلی هوشمندانه است. نکته جالب آغاز بازی انتخاباتی قالیباف هم این است که در این سایت مدت زمان رای دادن تقریبن برابر با 423 روز – امروز 22 فروردین است – در نظر گرفته شده است. یعنی تا روز انتخابات در خرداد 1392. خب، اگر تا آن روز مثلن 12 میلیون به قالیباف رای مثبت داده باشند، یعنی او 12 میلیون رای دارد. – این فرض البته از لحاظ منطقی ایراد فراوان دارد – اما اهمیت آن در فشار تبلیغاتی است. یعنی یک سایت نقش گروه فشار را بازی می کند. «فشار از پایین» قرار نیست فقط در خیابان باشد، سر بزنگاه همین سایت می تواند ابزار چانه زنی بشود.

سایت البته لینک فیس بوک هم دارد، یعنی سردار پذیرفته است که فعالیت در فیس بوک آزاد است و این نقطه مثبتی است، اما کلک نظرسنجی این است که شما اگر از لینک های نظرسنجی بخواهید وارد سایت بشوید خود به خود برای شما رای ثبت می کند. واضح هم هست که این رای نمی تواند منفی باشد. بهتر بود فعالان سایت این کار را نمی کردند، حالا غیر از اینکه مخاطب گول می خورد، فردا که می خواهند از نتایج آن به عنوان ابزار فشار استفاده کنند، برایشان نقطه ضعف محسوب می شود.

در عین حال مشکل دیگر سایت هم این است که هنوز برایش خوب تبلیغ نشده است. از 30 بهمن سال گذشته تا امروز، فقط 1062 رای. این خودش نقطه ضعف است. لزومی ندارد 30 بهمن را ذکر کند، آن وقت همیشه جدید به نظر می رسد.

نکته دیگر سایت رنگ سبز و قرمز برای رای مثبت و منفی است. حالا غیر از اینکه سبز یه جورایی خودش مشکل زاست، اما برای قالیباف یادآور انتخابات سال 1384 و آن عکس اتوکشیده با کت و شلوار سفید در چراغ روبه روی وزارت کشور است. به دوران ریاست قالیباف به عنوان رئیس نیروی انتظامی هم می خورد. به نظر می رسد قالیبافیون به چراغ راهنمایی خیلی بی علاقه نیستند.

قالیباف باید مواظب هم باشد که برایش شعارهای تخریبی درست نکنند: یک شعاری که همین الان به ذهنم رسید این است: «سردار برو دکتر». آخر قالیباف هم سردار است و هم دکتر و هم خلبان و هم….

نکته آخر: نقل قولی شده است از ناطق نوری به قالیباف که خیلی زحمت نکش و پولت را هدر نده، رئیس جمهور بعدی حداد عادل است. درست و غلطش با راوی. گفتم این را هم بگویم تا فقط گفته باشم

پس نوشت: یادی هم از ممد اناری بکنم که در انتخابات سال 1384 طرفدار پر و پا قرص قالیباف بود. بیچاره الان زنده نیست، اما سردار اگر آب انار و رای انار خوران را می خواهد باید دم ورثه ممد اناری راهم ببیند.

روبه روی انار فروشی ممد اناری در خیابان کاج سعادت آباد تهران - خرداد 1384

دیدگاه‌ها
  1. هادی جهان زاده طرقبه می‌گوید:

    تودوره قبل که آقاباقربرای ریاست جمهوری کاندیدشدبااون برنامه ی صندلی داغی که سفارش داده بودکلی ازاخوی شهیدمایه گذاشت وسرهرکوی وبرزن این نمایش برای مردمی که گمان می کردساده لوح وبی بصیرتند، اجرامی شد.توهمین شهرخودمان طرقبه کارخونه ی مبل ابریشم بااون تلویریون گنده بکی که یک طرف کامیون رو پوشش داده بود صدهابار صندلی داغ حاج باقروگریه هاش برای اخوی شهیدش به نمایش دراومد.
    الانم همین وضعیت باتوزیع کتابچه های دعادرمسجدصاحب الزمان طرقبه ویادواره های شهداکه اتفاقابااین ایام تقارن پیدامی کنند!!! وکلنگ زنی هائی که حتماحاج حسین قالیباف بایددرکناحضرت آیه الله علم الهدا باشندوعکس یادگاری بگیرندو…داره اجرامیشه وچون طرقبه فقط یک پدرشهیدداره !!! ناچاراتوهمه ی مجالس ومحافل نام (قالیباف) بصورت کاملااتفاقی ونه از (وامداری) مسئولین وامام جمعه ی محترم طرقبه به جناب حاج باقرآقا هی تکرارمیشه وهی تکرارمیشه!!؟؟

  2. علی فراهانی می‌گوید:

    ملاک کارنامه افرادهست-کارنامه همه آقایون رو دیدیم-آقای هاشمی 8 سال ریس مجلس و 8 سال ریس جمهور بود چه کاری برای این ملت کرد؟آقای مشایی که از یاره شفیقشان برای این ملت چه آبی گرم شد که از خودش بشه!!!آقای حداد و ولایتی و جلیلی هم که از کارنامه شان مشخصه توان کاره اجرایی ندارن شما میگین دارن؟؟؟!!!آقای رضایی هم که شکست بزرگی توسط یکی از نزدیکانشون خوردن دیگه اعتمادی… میمونه قالیباف انصافا تو کارهای اجرایی موفق بوده تهران داغون 9 ساله پیش با الان قابل مقایسه نیست تازه با این همه کار شکنی دولت.همینطور نیروی انتظامی 110.197 پلیس الکترونیک همه کاره اون بوده نمیشه گفت نقص نداره بی نقص فقط خداست!!! ولی آپشن هاش از آپشنهای دیگر رقباش دو سروگردن بالاتره.احساسی نه از روی عقل و با توجه به توان افراد تصمیم بگیرید.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s