خاطرات روزانه، 20 فروردین 88: دیدار با مهدی کروبی

منتشرشده: 8 آوریل 2012 در Uncategorized

5 شنبه 88.01.20

صبح با اعضای ستاد 88 رفتیم تجریش ببرای دیدار با مهدی کروبی. برخلاف سایر گروه هایی که در دیدار با کروبی از ضرورت اجماع و کنار رفتن کروبی به نفع موسوی می گفتند، ما حرفی از اجماع به میان نیاوردیم و اتفاقن از کروبی هم خواستیم در صحنه بماند و به هم افزایی رای اصلاح طلبان کمک کند. این مصوبه شورای مرکزی ستاد بود. من ابتدا گزارشی از ستاد ارائه کردم. رضا شریفی در ادامه در مورد مدیریت انتخابات و انجام جلسات منظم بین ستادهای دو کاندیدای اصلاح طلب صحبت کرد. امیرحسین مهدوی هم ضمن انتقاد از تخریب برخی اعضای مجمع نسبت به بزرگان اصلاح طلب از او خواست برای این امر چاره اندیشی کند.

کروبی این دیدار را شیرین ترین دیدار خود در این مدت ها خواهند و از ما خواست روز بعد از انتخابات، چه رئیس جمهور بشود و چه نشود دیداری با او داشته باشیم تا در مورد برخی مسائل صحبت کند. کمی هم در مورد اختلافش با برخی از اصلاح طلبان گفت. مهمترین این موارد هم تاکید او بر این امر بود که کاری نکنند تا آقای خامنه ای را مخالف خود قرار دهند. چون نه همراه دارند و نه زورشان می رسد.

بعد از دیدار با کروبی رفتیم سالن رایزن؛ جلسه ستادهای شهرستانی خاتمی بود. خاتمی هم صحبت های خوبی کرد. کلیپ نهایی «مشرقی آزاده اندیش» را که در مورد خاتمی است پخش کردیم. استقبال خیلی خوبی شد. با دکتر خانیکی در مورد پاسخ میرحسین به مطلب طنز ابراهیم نبوی در مورد فاطمه رجبی، همسر غلامحسین الهام، صحبت کردیم. فاطمه رجبی همان کسی است که کتاب احمدی نژاد، معجزه هزاره سوم را نوشته است.

ابراهیم نبوی در مطلب طنزی، فاطمه رجبی را که از میرحسین انتقاد کرده بود، مورد انتقاد قرار داده است. پاسخ میرحسین در انتقاد از نبوی و دفاع از حق اظهار نظر فاطمه رجبی به نظر من و اکثر بچه ها مناسب نبود. بچه ها می ترسیدند که نبوی حالا یک چیزی در مورد مهندس موسوی بگوید. دکتر خانیکی اما می گفت که هرچند نحوه پاسخ را نمی پسندد اما اینکه میرحسین از یک منتقد خانم خودش دفاع می کند قابل تقدیر است. ما می گفتیم که حالا اگر ابراهیم نبوی یک جوری پاسخ میرحسین را بدهد و به قول خودمانی «حال او را بگیرد» چه؟ خانیکی البته می گفت که با سابقه 30 سال دوستی که با نبوی، می داند که او خوب مناسبات سیاست را می داند و پاسخی به میرحسین نمی دهد و اگر هم بدهد، محترمانه خواهد بود. همینجور هم شد. ابراهیم نبوی مطلب محترمانه ای نوشت و مهندس را نکوبید. تاج زاده هم از نوشته میرحسین دفاع می کرد و می گفت ممکن است ما آنرا نپسندیم اما انعکاس آن در جامعه خوب خواهد بود. به خاطره ای از انتخابات سال 76 هم اشاره کرد و اینکه در آن سال امین زاده روزی آمد و با عصبانیت گفت که خاتمی گاف داد. داستان این بود که در یک مصاحبه تلویزیونی وقتی از خاتمی می پرسند نرخ تورم در دولت شما چند درصد خواهد بود، می گوید که من معلم فلسفه هستم؛ در این مورد باید کارشناسان اقتصادی نظر بدهند. به نظر امین زاده، این پاسخ خاتمی در سال 76 درست نبود. اما برخلاف انتظار به نقل قولی از احمد توکلی در مورد همین حادثه اشاره کرد و گفت که آنها در روزنامه رسالت روی این جمله خاتمی خیلی مانور داده بودند، بااینحال بازخود جامعه برخلاف انتظارشان بوده است و مردم از این امر استقبال کرده و گفته اند که این کاندیدا صداقت دارد و دروغ نمی گوید.

مهندس خانجانی را هم دیدم، با من صحبت کرد و از تشکیل جلسه NGO ها برای حمایت از میرحسین خبر داد که خودش مسئول آن است. می خواست من هم جزو این حلقه باشم. در مورد بابک هم پرسید و گفت هوای او را باید داشته باشید. من هم جواب دادم که بابک دوست صمیمی من است و من اتفاقن با او خیلی راحت هستم. این را قبلن هم خانجانی در مورد بابک گفته بود.

با سعید نورمحمدی تماس گرفتم. در مورد استان ها گفت و اینکه رای نهایی شان با میرحسین موسوی بوده است. سایت یاری هم آرا را به تفکیک استان کار کرده است. از کل 1434 رای ماخوذه بر اساس حق رای الکترال تقریبن 35 هزار عضو ستاد 88، میرحسین 8/75 و کروبی 9/6 درصد آرا را به خودشان اختصاص داده اند. حدود 11 درصد به انحلال ستاد و 5 درصد هم به گزینه دیگر رای داده اند. از میان استان ها تنها بوشهر کروبی را انتخاب کرده است.

آرای کنگره های استانی در انتخاب موسوی و کروبی

آیین نامه روش اجرایی تعیین آرال الکترال ستادهای استانی 88 برای انتخاب میرحسین موسوی یا مهدی کر.بی

ساعت 4 با شهاب رفتیم دفتر امین زاده برای جلسه ای که در مورد یک سایت اجتماعی تشکیل داده بود. مصطفی طلوعی از موج سوم و احمد فرهودی از بچه های دانشگاه شریف و بوترابی مدیر سایت پرشین بلاگ هم بودند. اجرای طرح با احمد است. سایتی شبیه به Facebook است، اما امکانات دوستیابی آن را ندارد. برای اشتراک کلیپ و فیلم و خبر مناسب است. مدلی شبیه به سایت بالاترین اما کامل تر. در مورد اسم هم «برای ایران» مورد اجماع اکثر افراد بود. چند تا اسم دیگر هم مطرح شد که اگر دامین برای ایران وجود نداشت از آن ها استفاده شود.

شب یک سری به شهرکتاب نیاوران زدم و طبق معمول چند تایی کتاب خریدم. از ظهر در کلیه ام احساس درد داشتم. رفتم اورژانس بیمارستان پارسیان. دکتر گفت که شاید سنگ کلیه باشد. آزمایش نوشت و قرص مسکن داد. سونوگرافی هم باید بکنم.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s