پیام یکپارچه یک کمپین انتخاباتی

منتشرشده: 6 آوریل 2012 در Uncategorized

در زیر در مورد سه تا ویدئوی انتخاباتی صحبت می کند که توسط کمپین اوباما برای رقابت های ریاست جمهوری آمریکا در سال 2012 تهیه شده است. (+) (+) (+)

اولین ویدئو روایت کوتاه 5 دقیقه ای از سال 2007 تا امروز است. اوباما کاندیدا شد، در رقابت های مقدماتی دموکرات ها کلینتون را شکست داد (در فیلم به پیروزی او در ایالت آیوا اشاره می کند، در مورد اهمیت ایالت آیوا برای کمپین اوباما بعدن مفصل می نویسم) و در نهایت رئیس جمهور شد. در طول 4 سال یک سری کارهایی کرد از جمله افزایش شغل، نجات صنایع ماشین سازی و …. این ویدئو را از این بابت گذاشتم که برای روایت یک تاریخ به خصوص در یک کمپین، نیازی نیست 1 ساعت داستان تعریف کنیم. ترکیب عکس و موسیقی و حرکت، این ویدئو را استثنایی کرده است.

دومین ویدئو در مورد تلاشی است که مخالفان اوباما برای رقابت با او انجام می دهند و همه هم او را رئیس جمهور یک دوره ای آمریکا می دانند. در این ویدئو مستقیمن مطلبی از کمپین اوباما ارائه نمی شود، همین که استدلال های ضعیف مخالفان را ارائه می دهد، یعنی کمپین اوباما پیام خود را رسانده است. این نمونه ای از کاربرد نظریه برجسته سازی در ارتباطات است.

سومی هم داستان مردی با پیراهن ارغوانی است که در تمام سخنرانی های اوباما با پیراهنی که رنگ آن را دوست دارد شرکت می کند. این ویدئو، از جنبه همذات پنداری کاندیدا و رای دهنده است که ویدئویی جالب می شود.

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s