خاطرات روزانه، 8 و 9 و 10 فروردین: انتقاد بهشتی از تعلل در حمایت از میرحسین

منتشرشده: 31 مارس 2012 در Uncategorized

شنبه 88.01.08

صبح رفتم شرکت. با فلاح جلسه داشتم برای مشکلاتی که از لحاظ سیستم ها و روش ها داریم. پیش نویس قرارداد HSE را هم آورد.

علیرضا بهشتی، نامه ای نوشته و تلویحاً از آنها که هنوز در حمایت از میرحسین مردد هستند انتقاد کرده است. نوشته خوبی نبود. الان در عید هستیم و میرحسین هم آخر سال کاندیدا شده است. به هر حال باید به افراد و گروه ها فرصت بدهد. هرچند شنیده بودم که میرحسین خودش از ابتدا قصد داشت 12 فروردین اعلام کاندیداتوری کند.

ساعت 2 قرار داشتم با حمید خرم برای کارهای کلیپ و تدوین نهایی گردهمایی 22 اسفند. نسخه اولش یک سری ایراد داشت. تا ساعت 6:30 آنجا بودم. بعد هم رفتم با بچه ها فوتبال ایران و عربستان را ببینم. هر شکستی برایم در فوتبال قابل تحمل است جز شکست در مقابل عربستان و بحرین. این دفعه در تهران 2 بر 1 باختیم. بعد از اینکه ایران گل اول را زد یک sms برایم آمد که با حضور احمدی نژاد در استادیوم، ایران به گل رسید. وقتی که بازی تمام شد البته sms اینجوری دیگر نیامد. به جای آن چند تا sms در مورد بدیمن بودن حضور رئیس جمهور در استادیوم های ورزشی داشتم. مسابقات کشتی هم که رفته بود دقایق آخر باختیم.

اعصابم حسابی خورد بود امشب به خاطر باخت به عربستان. تنهایی رفتم بام تهران. تا نصف شب همان دور و ور بودم.

1 شنبه 88.01.09

صبح رفتم شرکت. ظهر قرار بود بروم شهرک سینمایی برای پشت صحنه فیلم «راه ابریشم» که حسین اکبری دعوت کرده بود؛ اما زنگ زد و گفت که برنامه امروز کنسل شده است. پگاه ]آهنگرانی[ صورتش تاول زده بود و نتوانسته بودند گریمش کنند. گفت که فردا بیایم؛ فردا اما با بچه های ستاد قرار دارم.

سایت رجا از برکناری علی دایی خبر داد. در سایت های دیگر، خبری در این مورد نبود اما از آنجا که رجا به احمدی نژاد نزدیک است بعید نیست خبر درست باشد. هرچند دقایقی بعد همین خبر را فارس و ایرنا هم منتشر کردند. دایی به دستور مستقیم احمدی نژاد و در حالی که سرمربی گری قطبی قطعی شده بود جایگزین وی شد. امروز هم احتمالاً دستور احمدی نژاد و علی آبادی برای برکناری دایی تاثیرگذار بوده است؛ وگرنه از کفاشیان انتظاری نیست. کفاشیان می گفت که اگر به جام جهانی هم نرویم دایی سرمربی تیم ملی باقی خواهد ماند. اما برای احمدی نژاد صعود به جام جهانی یعنی یک تبلیغ انتخابی. ساعت 1 هم خبرگزاری ایلنا این موضوع را تکذیب کرد اما من فکر می کنم خبر فارس و رجا صحیح باشد. مدتی بعد تابناک خبر را کامل تر کار کرد و گفت که کفاشیان در جلسه ای از علی دایی خواسته است که استعفا بدهد و بعد از اینکه دایی نپذیرفت، برکنار شد. مشکلات فوتبال ایران با ورود علی آبادی به سازمان تربیت بدنی خیلی گسترده تر از قبل شد؛ تصمیم کیری های ناگهانی و بدون آگاهی نتیجه اش این است که امروز می بینیم. مشکل ورزش کشور به نظر من شخص علی آبادی است که متاسفانه از حلقه نزدیکان احمدی نژاد هم هست.

خبری هم از استعفای قالیباف در انتقاد از دولت و عدم دریافت مطالبات شهرداری امروز منتشر شد ؛ اما گویا رهبری مخالفت کرده و از قالیباف خواسته است که در شهرداری بماند.

یاری نیوز یک سری خبر در مورد ستادهای میرحسین در اصفهان منتشر کرده است. یکی از اینها انتشار خبری به همراه تصویر حکم ریاست ستاد اصفهان است. نمی دانم چرا؛ شاید از آنجایی که بهروز شجاعی، اصفهانی است دوستان اصفهانی اش از او خواسته اند که این کار را بکند؛ اما به نظر من اعتبار یاری اینگونه پایین می آید. یاری به لطف خلاقیت فوق العاده بهروز خیلی موفق بود و زمانی به مهمترین منبع انتشار خبر در مورد خاتمی تبدیل گردید. باید اعتبار منبعش را هم حفظ کند.

2 شنبه 88.01.10

سعید نورمحمدی، سعید رئوفی و رضا شریفی آمدند پیش من. در مورد انتخابات صحبت کردیم و آينده ستاد. رضا پیشنهادی مطرح کرد که اگر قرار است از موسوی حمایت کنیم باید این حمایت به همراه یک موج عمومی باشد، و این موج هم تنها از طریق اعلام حمایت استان ها از میرحسین موسوی به صورت مجزا می گیرد. من هم پیشنهاد کردم که حتماً در فاصله های زمانی از قبل تعیین شده و پشت سر هم باشد. بچه ها موافقت داشتند. قرار شد منتظر رای استمزاجی استان ها باشیم که اگر به نفع میرحسین بود، روی آن مانور بدهیم. پیش بینی بچه ها این است که استان ها از میرحسین حمایت می کنند. سعید نورمحمدی هم قرار شد برای انتشار اخبار استان ها با سایت یاری هماهنگ کند. سعید رئوفی هم با سایر بچه ها در این مورد صحبت می کند.

در مورد دیدار با میرحسین و کروبی هم صحبت کردیم. من به شهاب گفته بودم اگر می تواند هماهنگی دیدار با میرحسین را برای قبل از روز شنبه بگذارد. چون من از شنبه دو هفته ای نیستم. می روم قشم. شهاب تاکید داشت که من حتماً در جلسه باشم، اما من گفتم که اگر هم به جلسه نرسیدم، برنامه ها و مطالباتمان را به تفکیک برای بچه ها تهیه می کنم.

در مورد دیدار با کروبی هم پیشنهاد کردم که دیدار با او تنها از منظر هماهنگی بین کاندیداهای اصلاح طلبان –موسوی و کروبی- باشد. کروبی روی واژه «اجماع» حساس است و نمی توانیم با این پیش شرط با او دیدار موفقی داشته باشیم. هرکس با او از منظر «اجماع» دیدار داشته است منظورش این بوده که او کنار برود. اما به نظر من او تصمیم خود را برای حضور در انتخابات گرفته است و کوتاه هم نمی آید. مخصوصن اینکه در انتخابات سال 84، این همه او را نادیده گرفتیم، اما با شعار 50 هزار تومان رای بالایی هم بدست آورد. حالا که این طور است چه بهتر تا طرفداران دو کاندیدای اصلاح طلب، لااقل همدیگر را تخریب نکنند.

در مورد مشارکت و مجاهدین هم بحث شد. همه اتفاق نظر داشتیم که هر دو از میرحسین حمایت خواهند کرد. دکتر میردامادی بعد از جلسه با میرحسین خیلی راضی بود و می گفت که او بیشتر از آنچه که فکر می کنیم از ما انتظار دارد.

رضا شریفی از جلسه امروز مشارکت هم گفت و اینکه اگر جبهه حداقل یک بیانیه بدهند خوب است. مشارکت در اکثر تصمیم گیری ها بعد از مجاهدین انقلاب اعلام موضع می کند و از آنجا که مواضع مشارکت و مجاهدین همیشه منطبق بر هم است اینطور جا افتاده که مشارکت منتظر سازمان ]مجاهدین انقلاب[ می ماند. من اما پیش بینی ام این است که اعلام مواضع جبهه به بعد از جلسه مشترک شورای مرکزی، دفتر سیاسی و روسای مناطق موکول خواهد شد.

فاطمه sms داد مبنی بر انتقاد بهشتی از حامیان خاتمی. با او صحبت کردم، می گفت که بهشتی، مخالف حمایت ما از میرحسین است. گفتم که این با نامه دو روز پیش او که از تعلل در حمایت از میرحسین گلایه داشت نمی خواند. فاطمه هم جواب داد در ستاد میرحسین در مورد نوع مواجه با بچه های اصلاح طلب نظرات متفاوتی وجود دارد. برخی خیلی مغرورانه خود را پیروز و بی نیاز می دانند. هرچند بادشان این روزها خوابیده و خودشان هم می دانند که باید بچه های خاتمی را داشته باشند.

کنگره استانی ستاد 88 در اردبیل همراه با سخنرانی عروجعلی محمدی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s