خاطرات روزانه، 3 و 4 فروردین 88: ستادهای قالیباف به دنبال بچه های 88

منتشرشده: 30 مارس 2012 در Uncategorized

2 شنبه 88.01.03

یاری خبری زده بود که ستاد یکی از کاندیداها به دنبال جذب اعضای جوان ستادهای 88 خاتمی است؛ با این بهانه که میرحسین کاندیدای رهبری است و مستقل نیست. با شهاب و سعید در این مورد صحبت کردم، شهاب می گفت که شنیده است ستاد قالیباف دنبال بچه هاست. سعید هم تایید کرد. من هم گفتم تا آنجایی که می دانم ستادهای قالیباف بعد از کاندیداتوری خاتمی منحل شدند. نمی دانم منظورشان چیست. رجانیوز هم از تشدید اختلاف در ستادهای خاتمی بر سر حمایت از میرحسین خبر داده است. اختلاف را انکار نمی کنم اما در نهایت فکر کنم روی حمایت از میرحسین اجماع خواهیم کرد.

متن گزارشی را که به عنوان برنامه انتخاباتی ما قرار است در دیدار با میرحسین به او ارائه دهیم نهایی کردم. هرچند گزارش استان ها را سعید در نهایت به من نداد. پیشنهادهایم هم ارائه گزارش توسط شهاب، امیرحسین مهدوی، داود روشنی، رضا شریفی و عطا تهرانچی بود.

بعد از ظهر بخش هایی از کتاب Managing Change را خواندم. Course بعدی ما برای دوره MBA است. یک سری مقاله هم راجع به انتخابات 2008 آمریکا خواندم. چند تایی هم فیلم های تبلیغاتی کمپین بوش علیه کری را در انتخابات 2004 و یک تبلیغ جالب از کمپین بیل کلینتون در انتخابات سال 1992 را دیدم. مهمترین نکته یک پیام تبلیغاتی، تاکید بر نقاط قوت کمپین خودی و هدف گرفتن نقاط ضعف کمپین رقیب است. کمپین بوش در سال 2004 تبلیغی دارد علیه کری و در انتهای آن این سئوال را مطرح می کند که:

?How can John Kerry win a war if he doesn’t know the enemy

در این تبلیغ، کری متهم می شود که در زمانی که آمریکا در حال جنگ است به جای توجه به تهدید القاعده و اسامه بن لادن، در مورد Global Crime صحبت می کند. بعد هم ادامه می دهد او که دشمن را نمی شناسد چگونه می خواهد در جنگ موفق شود. این نمونه ای از یک پیام انتخاباتی هدفمند با تکیه بر نقاط ضعف حریف است. کسی که دشمن را نمی شناسد،  نمی تواند رئیس جمهور آمریکا وسط یک جنگ باشد. پیام واضح و روشن و بدون هیچ نقطه ابهامی.

شب رفتم شهرکتاب. چند تا کتاب خریدم. غزلیات شمس تبریز با تفسیر استاد شفیعی کدکنی، دو کتاب از تافلر، شوک آينده و به سوی تمدن جدید، پایان نظم از فوکویاما و اصلاح طلبی علی مطهری. این آخری را شب خواندم. پر از تناقض است و با جهت گیری. مقدمه کتاب شوک آينده را هم خواندم که خانم شهیدنخت خوارزمی نوشته است. شوک آينده نخستین مجموعه از سه کتاب به هم پیوسته، شوک آينده، موج سوم و جابجایی در قدرت است. در شوک آينده، فرایند تغییر و چگونگی تاثیر آن بر زندگی مردم و سازمان ها تبیین می شود. دو کتاب موج سوم و جابجایی در قدرت را پیش از این خوانده بودم. موج سوم در ایران خیلی معروف شد اما جابجایی در قدرت Power Shft معرکه بود.شوک آینده را اما تا امروز وقت مناسبی برای خواندش پیدا نکرده بودم که فکر کنم زمان مناسب آن فرا رسیده است؛ با توجه به آنکه مسئله امروز جامعه ما تغییر و شعار انتخاباتی کاندیداهای رقیب احمدی نژاد هم به تقلید از اوباما همان «تغییر» است.

3 شنبه 88.01.04

صبح جلسه شورای سیاست گذاری ستاد برگزار شد. بچه ها اکثرن بودند. سعید نورمحمدی از یک سری استان ها گفت که با اینکه قبلن در انتقاد از میرحسین خیلی تند بودند، امروز در مورد همکاری با ستاد میرحسین با او صحبت کرده اند. مشخصن گیلان و مازندران را مثال زد. در مورد میرحسین، دیدار با او و سرنوشت 88 هم بحث کردیم. من ضمن ارائه رئوس مطالب پیشنهادی برای دیدار با میرحسین که نوشته بودم، بر دیدار با میرحسین از نگاه مطالبه محور تاکید کردم، ضمن اینکه هر تصمیم گری را موکول به کنگره 20 فروردین کنیم. شهاب، سعید و ساجده هم همین نظر را تایید کردند. اما برخی دیگر از بچه ها نظرات متفاوتی داشتند، امیرحسین مهدوی بر انحلال ستاد در صورتی که نتوانیم تشکیلات را حفظ کنیم تاکید کرد؛ ضمن اینکه می گفت باید برای جلسه بیستم فروردین جمع بندی داشته باشیم. بابک هم بر تغییر اسم ستاد تاکید داشت. رضا شریفی هم مثل من اعتقاد داشت که باید با میرحسین دیدار کنیم و اگر نظر او بر پیروزی در انتخابات است فعالیت کنیم. هنوز بچه ها مطمئن نیستند که میرحسین آمده است تا آخر بماند. امری که عماد بهاور هم موافق آن بود. به نظر او اگر قرار است برویم پشت سر کسی که قرار است ببازد چرا از الآن همه ببازیم.

متن جزوه مطالباتمان از میرحسین را که تهیه کرده بودم در جلسه امروز برای بچه ها خواندم. بچه ها هم نظرات متفاوتی داشتند. در مورد اشاره ای که به «اسلام پابرهنگان و مستضعفان» با استفاده از تکه کلام های خود میرحسین کرده بودم، متفقاً همه موضع مخالف داشتند. بابک اعتقاد داشت که مقدمه منفعلانه است. من رد کردم و اتفاقاً هم گفتم از موضع کنشگری نوشته شده است. در نهایت با اکراه قبول کرد؛ اما بقیه حرف من را قبول داشتند. قرار شد موضوع بحث به تفکیک مطرح شود و هرکسی مسئول ارائه قسمتی از بحث شود. جمع بندی صحبت های امروز را هم من برای بچه ها تا فردا ای-میل خواهم کرد.

سعید رئوفی از جلسه میردامادی با میرحسین خبر داد. در عین حال، فاتح رئیس کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد میرحسین در سایت قلم، خبری را به جعل مبنی بر حمایت مشاکت از میرحسین کار کرده بود. سعید شریعتی با او تماس گرفت که خبر را اصلاح کند، چون مشارکت هنوز اعلام نظر نکرده است. اما فاتح به طرز بدی پاسخ داد که این خبرها البته تاثیری در آرای مهندس موسوی نخواهد داشت. این رفتار زشت فاتح البته منجر به این شد که از ستاد میرحسین تماس گرفتند و از دکتر میردامادی معذرت خواهی کردند.

بعد از جلسه، خواهر مینوی از دبیرخانه تماس گرفت. ای-میل کیوان مهرگان را برایم فرستد که متن مطالبات انتخاباتی مان از میرحسین را برای او هم بفرستم. کیوان اعتقاد به انحلال ستاد دارد، امروز اگرچه در جلسه ستاد شرکت نکرده بود.

کنگره استانی ستاد 88 در کرمان

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s