خاطرات روزانه، 1 و 2 فروردین 88: انتقاد علی شکوری راد از دیدار ما با عبداله نوری

منتشرشده: 29 مارس 2012 در Uncategorized

شنبه 88.01.01

مرتضی نائمه تماس گرفت. تلفن بهروز شجاعی را می خواست تا به او بگوید خبر دستگیری بچه های تحکیم را در یاری کار کند. شب عید آنها گرفته اند؛ حتی پدر و مادر و برخی از اعضای فامیلشان را هم گرفته اند. چقدر نامردند. آخر چرا شب عید؟ مهمترین دلیلش این است که داشگاه ها تعطیل است و روزنامه ها هم منتشر نمی شوند؛ ولی خب، این از جوانمردی به دور است. تو برای دشمنت هم باید یک روزهایی حرمت قائل شوی. اعراب بادیه نشین هم ماه های حرام، دست از جنگ می کشیدند اما اینها، نمی دانم… تلفن بهروز را به او دادم.

مثل اینکه عبداله نوری تکذیبیه ما را در خصوص عدم دعوت از وی برای کاندیداتوری به خودش گرفته بود. به همین دلیل هم هرگونه انتساب سایت خرداد به خودش را تکذیب کرد.

شهاب برای بچه های 88 پیام فرستاده است که تا 20 فروردین و تصمیم گیری جمعی به هیچ یک از کمپین های دیگر نپیوندند.

سعید نورمحمدی تماس گرفت. گفت که بچه های کلوپ آمادگی دارند برای خاتمی یک اتاق گفت و گو با 5000 عضو باز کنند. مشکل فقط پهنای باند است. گفتم فکر نکنم خاتمی در این شرایط تن بدهد. از او در مورد مطالبات استان ها از میرحسین سئوال کردم. قرار بود پیگیری کند و نظر بچه های استان ها را برایم بفرستد تا در جزوه ای که قرار است به میرحسین بدهیم در نظر بگیریم. گفت که احتمالن دیدارمان با میرحسین هم روز چهارشنبه، 5 فروردین ماه خواهد بود.

احمد زیدآبادی یک مطلبی در جمهوریت نوشته و از اصلاح طلبان خواسته است تا حول عبداله نوری جمع شوند. او تلویحن میرحسین را کم اثرترین گزینه دانسته است و در عین حال راحت ترین گزینه ممکن. درحالی که به تعبیر او، عبداله نوری پراثرترین گزینه است. احمد زید قبلن تحلیل های خوبی می نوشت، اما نمی دانم چرا بچه های ادوار این روزها همه چیز را با عینک حمایت از عبداله نوری می بینند؛ درحالی که عبداله نوری،خودش از این اطرافیانش بسیار واقع بین تر است. هیچ وقت نتوانسته ام بچه های ادوار یا همین تحکیمی های این روزها را درک کنم. درک آنها از فضای سیاسی اطرافشان، پر از توهم است. به قول عبداله مومنی که زمانی به معاون وزیر کشور خاتمی گفته بود ما آلترناتیوهای نظام هستیم و باید ما را جدی بگیرید. این آلترناتیوها البته در انتخابات نهم، شعار تحریم دادند و احمدی نژاد که دادشان را در آورد، یادشان آمد که باید در انتخابات شرکت کنند. یک سال هم که زحمت بکشند 1000 نفر را نمی توانند جمع کنند. خودشان هم می دانند که هرچقدر هم که عبداله نوری، از لحاظ شخصی گزینه قوی باشد، که هست، اما اصلاح طلبان در شرایط حاضر و با اعلام حمایت خاتمی از موسوی، پشت سر عبداله نوری نمی روند. عبداله نوری لزومن کاندیدای ریاست جمهوری خوبی نیست، اگرچه مدیری خیلی قوی است. اما جامعه برای پذیرش یک روحانی به عنوان رئیس جمهور موضع تدافعی دارد. خاتمی داستانش فرق می کند. به قول تحلیل دکتر محسنیان راد از انتخابات ریاست جمهوری هشتم، جامعه خاتمی را به عنوان «آخوند بوسیدنی» می بیند. برای عبداله نوری اما اینگونه نیست، او نمی تواند جلوی احمدی نژاد دوام بیاورد.

حمید خرم تماس گرفت. تدوین برنامه گردهمایی تمام شده است. کلیپ هم فردا آماده می شود.

1 شنبه 88.01.02

صبح رفتم اسکی، توچال. بعد از مدت ها. هوا خیلی بد بود. چند دوری اسکی کردم و زود برگشتم. پیست توچال کوچک است و اسکی در آن حالی نمی دهد. اما خب توی شهر است و این تنها مزیتی است که دارد.

شهاب تماس گرفت برای اینکه غروب برویم حسینیه جماران. مراسم یادبود همسر امام، بابک هم تماس گرفت که با هم برویم. اما خیلی خسته بودم و نتوانستم بروم. کمی استراحت کردم و رفتم شرکت. روی پروژه های انتخاباتی کار کردم. مقاله جالبی کارل رو، نوشته بود راجع به استراتژی تبلیغاتی اوباما. کمی هم وبگردی کردم و روی تحلیل محتوای سایت رجا کار کردم. خط تبلیغی شان که فکر می کنم مهمترین منبع خبر از نوع پروپاگاندا برای تیم احمدی نژاد است، بر تقابل خاتمی و موسوی قرار گرفته است. تا پیش از کاندیداتوری موسوی این خط وجود داشت اما برجسته نبود. به جای آن سایت رجا سعی داشت که هاشمی را حامی خاتمی و پشت پرده جناح اصلاح طلب معرفی کند تا دوباره احمدی نژاد را نه رقیب خاتمی که رقیب هاشمی بداند. با حضور میرحسین، این خط دیگر لااقل الان کاربرد ندارد؛ هرچند طرف مقابل اگر بتواند و بهانه بدست آورد این کار را می کند. اما فعلن اجرایی نیست. به همین دلیل هم سراغ اختلاف خاتمی و میرحسین رفته اند.

علی شکوری راد از دیدار ما با عبداله نوری انتقاد کرد و گفت که در وادی سیاست ما نباید خطاهای اینگونه داشته باشیم. وقتی علی شکوری راد هنوز برای دیدار ما با عبداله نوری توجیه نشده است، وای به حال دیگران. یعنی ما نتوانستیم این ذهنیت نادرست را که با خبر دروغ سایت خرداد برجسته شد، اصلاح کنیم. این همان اهمیت خبر اول است که هرچند ممکن است تکذیب شود اما قدرت خبر اول بسیار بیشتر از تکذیب آن است. البته این خبر را سایت رجا هم با تحریف کار کرده است. شکوری راد در نهایت و پس از صحبت با شهاب، قانع شد که موضوع آنگونه که رسانه های جناح راست و سایت خرداد گفته اند نبوده است.

عبداله رمضان زاده و محسن آرمین در همایش موج، برج میلاد- عکس از علی شاه محمدی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s