خاطرات روزانه، 29 و 30 اسفند 87: تحلیل محتوای سایت رجانیوز و دوگانه احمدی نژاد – هاشمی

منتشرشده: 28 مارس 2012 در Uncategorized

5 شنبه 87.12.29

صبح روی بیانیه مطالبتمان از میرحسین و کروبی کار کردم. شهاب متن اولیه را زود می خواهد و قول دادم تهیه کنم. عماد بهاور تماس گرفت. در مورد خبر سایت خرداد بحث کردیم و اینکه آنها هم در میزان نیوز آنرا کار کرده اند. اما گفت که نمی داند چرا بچه های خرداد تیتر حمایت جوانان حامی خاتمی از عبداله نوری را کار کرده اند. به او جریان را گفتم و صحبتم را با ساسان آقایی هم توضیح دادم. او هم گفت که خبر را ابتدا بچه های عبداله نوری به سایت فردا داده اند و بعد هم اینگونه کار شده است. در مورد تلاش برای برگشت دوباره خاتمی هم گفت که من هم توضیح دادم مواضع ستاد 88 به بعد از کنگره مان در 20 فروردین موکول می شود. اما در حال حاضر برای قوام تشکیلات، حول اندیشه های خاتمی متمرکز هستیم. عماد حرفش این بود که خاتمی اگر ببیند رای او به جای اینکه به طرف میرحسین برود، در صندوق به نام قالیباف بیرون می آيد ممکن است با یک موج درخواست اجتماعی برگردد. من نظرم را گفتم که با حضور میرحسین این امر محال است. ضمن آنکه خبر دارم بعد از کاندیداتوری خاتمی، قالیباف ستادهایش را منحل کرده بود. حالا البته نمی دانم دوباره فعال می شوند یا نه.

امین آزاد آمد. ناهار باهم بودبم. در مورد کلیپی که باید روی آهنگ همسفر محسن چاوشی بسازد صحبت کردیم که در هر قطعه ای از آهنگ، چه تصویر یا ویدئویی بگذاریم. پیشنهاد آهنگی از حبیب به نام کویر را برای کلیپ داد با ترکیبی از میرحسین و خاتمی. قرار شد در نهایت روی کلیپی با ترکیب میرحسین و خاتمی هم کار کند. با شهاب تماس گرفتم. عکس هایی از خاتمی می خواهم. قرار شد یک سری عکس که خودش دارد به من بدهد. برای کلیپ هایمان احتیاج داریم.

خاتمی برای اعضای ستاد 88 پیام تبریک عید فرستاده است:

سلام بر همه عزیزان گردآمده در «ستاد 88 » در سراسر میهن.

ستاد 88 گرچه تداعی کننده انتخابات پیش روست که به هر صورت برگزار خواهد شد و از خداوند میخواهم که نتیجه آن تغییر در جهت آرمان های انقلابمان باشد، ولی این ستاد را من، بستر حرکت و جریانی می بینم که در مسیر تحقق خواست های تاریخی ملت و ساختن ایرانی که در آن آزادی و استقلال و پیشرفت و عدالت و حاکمیت مردم بر سرنوشت خود با بهره گیری  از آموزش های دینی خدا و موازین اخلاق والا که پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) برای تعلیم آن برانگیخته شده است آرام نخواهد گرفت.

این بنده کوچک خدا به همت تلاش شما که بی هیچ چشمداشت سودی برای خود برای تامین آینده بهتر جامعه و کشور گردهم آمده اید و امید و ایمان را در زیباترین چهره خود به نمایش گذاشته اید آفرین می گوید.

عزیزان!

راه بلند (والبته پرفراز و نشیب) سرافرازی به یک انتخابات ختم نمی شود. باید دست در دست یکدیگر حرکت را ادامه دهیم و آبله پاهای خسته مان را با مرهم امید و عزم درمان کنیم. در این راه ایمان به خدا، حرمت و کرامتی که برای انسان در همه جا و بخصوص انسان ایرانی قائلیم زاد و توشه مااست و برای ادامه راه تردید بخود راه نخواهیم داد.

امیدوارم سال نو بر همه شما مبارک باشد.

بابا تماس گرفت و گفت که برای سال تحویل فردا حتمن خانه باشم. چشم گفتم و رفتم به سمت شهر کتاب نیاوران. قبلاً هفته ای یک بار آنجا بودم برای خرید کتاب؛ اما دو ماهی می شود فکر می کنم که آنجا نرفته ام. در راه با سیامک قاسمی تماس گرفتم. برای سایت می خواستم صحبت کنیم. دوم عید سفر خارج دارد و ده روزی نیست. قرار شد قبل از سفر همدیگر را ببینیم. فهمیدم او هم شهر کتاب نیاوران می خواهد برود. قرار شد همدیگر را آنجا ببینیم که دیدیم.کمی صحبت کردیم. در مورد دکتر قاسمی، رئیس بانک پاسارگاد گفت و اینکه شاید وزیر اقتصاد میرحسین باشد. سیامک اعتقاد داشت کروبی به نفع میرحسین انصراف می دهد. گفتم که چندان مطمئن نباشد. در مورد سایت هم صحبت کردیم. قرار شد وقتی برگشت مفصل تر صخبت کنیم.

امین بزرگیان را هم بعد از مدت ها دیدم و کمی صحبت کردیم راجع به انتخابات. گفت که یک بیست، سی صفحه ای تحلیل شرایط روز نوشته است. قرار شد بدهد من بخوانم.

طبق معمول چند تا کتاب خریدم. همینطور چند تا سی-دی برای آهنگ کلیپ هایمان که باید به امین بدهم استفاده کند. یکی از سمفونی های بتهون و آهنگ هایی از ارا. برای اعضای خانواده هم کادوی سال نو خریدم.

جمعه 87.12.30

امروز ساعت 3:13، سال تحویل شد. من هم رفتم خانه پیش پدرم و مادرم. اشکان و همسرش سولماز و ارغوان و شوهرش، سیاوش، هم آمده بودند. به همه کادوی سال نو دادم. بابا هم به همه مان یک سکه بهار آزادی داد.

شب برگشتم شرکت. کمی روی تحلیل انتخابات و تغییر استراتژی های انتخاباتی مان کار کردم. آرشیوی از خبرهای رجانیوز در مورد میرحسین را هم تهیه کردم تا یک تحلیل محتوای یک ماهه داشته باشم. یک مقدار بعد از آمدن میرحسین، جهت فکری شان مشخص نیست. در مورد خاتمی که کلن خط تبلیغی شان، همگامی خاتمی با هاشمی بود. با اینکه در عمل واقعن اینگونه نیست، اما متاسفانه در این جنگ روانی آنها دست بالاتر را دارند. یکی از دلایلش شاید این باشد که کارگزاران به عنوان جزئی از جریان اصلاحات، همواره سعی می کند هاشمی را برجسته کند. در حالی که هاشمی ذاتن برای ما رای شکن است. احمدی نژادیون این را خوب می دانند. داشتم تیترهای مقاله ها و گزارش ها رجانیوز را که تحلیل محتوا کرده بودم می خواندم، خیلی جالب بود:

«انتخابات دهم و رقابت بین هاشمی و احمدی نژاد«، مقاله ای از حمید رسایی، «تدارکاتچی احزاب، تدارکاتچی مردم«خاتمی باید می آمد، همچون هاشمی«، «خاتمی به هاشمی نزدیک است» از قول عطریان فر، «سناریوی می آیم، نمی آیم خاتمی، خاتمی و الگوبرداری از هاشمی«، مقاله ای از مهدی کوچک زاده، «خاتمی 88، کپی برابر اصل هاشمی«، «طرح هاشمی برای همگرایی در جریان دوم خرداد«، «کارگزاران به دنبال حامی برای خاتمی«، نقل قولی از خانجانی، «نظر موسوی لاری در مورد حمایت هاشمی از خاتمی» و …

در عین حال این مقاله هم جالب است: «همه با هم در مقابل احمدی نژاد» با عکسی از میرحسین، کروبی، خاتمی، هاشمی و حتی حسن روحانی و ناطق نوری. احمدی نژاد به راست ها هم رحم نمی کند. همانطور که در انتخابات ریاست جمهوری نهم هم قبل از پیروزی و هم بعد از آن، جناح راست را تحقیر کرد. برای احمدی نژاد جناح راست مثل زن فاحشه می ماند. هر وقت دوست دارد ترتیبشان را می دهد، جالب هم اینکه پولش را هم نمی دهد. بدبخت ها کاری هم نمی توانند بکنند. راست ها هم البته برای احمدی نژاد جز فاحشگی کاری نکرده اند. به قول ژنرال هایزر که به ژنرال های شاه در آستانه انقلاب گفته بود وقتی بهتان تجاوز می شود و کاری نمی توانید بکنید، فقط لذت ببرید. هرچند این بدبخت ها فکر کنم لذتش را هم نمی برند. از این روحیه احمدی نژاد خوشم می آید.

 یاد آقا مصطفی به خیر. در یکی از جلسات خبرنامه جبهه با خنده از قول یکی از بچه های موتلفه می گفت: اینکه احمدی نژاد مدام از سیاسی بازی و حزب گرایی انتقاد می کند، منظورش که مشارکتی ها و سازمان مجاهدینی ها نیستند. منظور احمدي نژاد همین موتلفه ای و دار و دسته باهنر و عسگراولادی اند.

مصطفی تاج زاده در یکی از جلسه های عمومی ستاد به همراه سجاد سالک عکس از علی شیخ الاسلامی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s