گزارش های انتخاباتی آیون واتسون از ایران

منتشرشده: 3 مارس 2012 در Uncategorized

Ivan Watson، گزارشگر سی ان ان که برای پوشش انتخابات مجلس به ایران  رفته بود از معدود خبرنگاران سیاسی آمریکایی بود که تصور تقریبن درستی از فضای ایران داشت. در استانبول که بودم به همراه چند خبرنگار دیگر – ترک، برزیلی و آمریکایی – از من پرسید به نظر تو حمایت آمریکا از جنبش سبز به نفع جنبش خواهد بود یا به ضررش. پاسخ من هم این بود که حتمن به نفع جنبش نیست و آمریکا نباید در مسائل داخلی و انتخاباتی در ایران به نفع اصلاح طلبان موضع گیری کند.

چون سودی که ندارد هیچ، انگ حاکمیت هم هست که اینها با آمریکایی ها بسته اند. سه خبرنگار دیگر با تعجب همدیگر را نگاه می کنند و Ivan رو به آنها کرد و ادامه داد دیدید من هم این را به شما گفته بودم. برای خبرنگاران خارجی تصور اینکه آمریکا از یک جنبش اعتراضی حمایت کند به عنوان نقطه قوت تلقی می شد و درک درستی نداشتند که چرا در نهایت حمایت آمریکا به نفع ما نخواهد بود.

حالا اینها را گفتم و پیشنهاد هم می کنم که گزارش های خبری او را در مورد انتخابات ایران ببینید تا متوجه شوید که یک گزارشگر خوب وقتی در محل خبر است و گزارش می کند به قول معروف «تومنی صنار» با آنها که از پشت میز  تحلیل می کنند فرق دارد. براش خوشحالم که برای گزارش انتخابات مجلس توانست به ایران برود. از آن جنس آدم هایی است که با خبر زندگی می کند و با هم که صحبت می کردیم می گفت دوست دارد برای پوشش برنامه های خبری به ایران برود. حالا این اولی اش.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s