جرج سوروس هم وارد بازی شد

Posted: 12 May 2012 in Uncategorized

پولداران لیبرال در میامی فلوریدا جمع شدند تا در مورد نحوه کمک به کمپین انتخاباتی دموکرات ها تصمیم گیری کنند. آنها اگرچه قصد دارند 100 میلیون دلار برای حمایت از دموکرات ها در انتخابات آتی ریاست جمهوری و کنگره بپردازند، اما ترجیح می دهند پول خود را به جای آنکه خرج هزینه های تبلیغاتی تلویزیونی کنند، این پول را به سازمان هایی بدهند که مشارکت طرفداران دموکرات را از طریق ترغیب آنها به رای دادن و تحقیق در مورد موضوعات مختلف افزایش می دهند (لینک خبر).

جورج سوروس – میلیاردر دموکرات که در ایران به خصوص بعد از جنبش سبز اسمش بارها در رسانه ها مطرح شد – 2 میلیون دلار به America Vote و American 21st Century دو تا از همین سازمان های که فعالیتشان در ادبیات سیاست در سطح Grassroots طبقه بندی می شود کمک کرده است.

مایکل وچون، مشاور جرج سوروس در توجیه این کار می گوید که دموکرات ها به دنبال استفاده از مزیت های رقابتی خود برای غلبه بر جمهوری خواهان از دو منظر هستند: توان سازماندهی درست نیروهای بدنه و ایجاد زیرساخت های بلند مدت.  در عین حال به اعتقاد او دموکرات ها به صورت تاریخی در ایجاد تبلیغات منفی موفق نبوده اند و بهتر است پول خود را خرج هزینه هایی که برای تبلیغاتی منفی علیه کاندیدای رقیب مورد استفاده قرار می گیرند نکنند. او در اینجا از واژه Swift Boat استفاده می کند که به معنی تبلیغات ناجوانمردانه علیه رقیب است و در سال 2004 که چنین تبلیغاتی با هدف گرفتن سابقه وطن دوستی جان کری – رقیب جرج بوش – انجام شد وارد ادبیات سیاسی شده است. به اعتقاد سوروس و دوستانش اگر آنها به اندازه جمهوری خواهان توان استفاده از تبلیغات منفی را داشتند در انتخابات سال 2004 می توانستند مانع پیروزی جرج بوش شوند (اینجا و اینجا را هم بخوانید).

Comments
  1. […] Super PAC  دموکرات ها برای تحقیقات در سطح Grass root است. در این پست وبلاگم از کمک 2 میلیون دلاری جرج سوروس، میلیاردر دموکرات به […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s